Zavrieť

Porady

zauct. osob. vkl. na Buc

Dobry den,

na podnikatelsky bankovy ucet som vlozil ako osobny vklad podnikatela 200 €.
Ked mi pride vypis, tak to zauctujem ako nedanovy prijem.
Len sa chcem spytat, ci mam niekde zauctovat aj potvrdenie o vlozeni na ucet ktore mi dali v banke.

Lebo, ked robim prevod hotovosti z pokladne na ucet, tak to ide cez pokladnu, priebezne polozky a ucet a potvrdenie o vklade na ucet davam ku vydavkovemu pokladnicnemu dokladu.

Lenze teraz som peniaze z pokladne nevybral, len som svoje osobne peniaze vlozil priamo na ucet ako vklad podnikatela. A potvrdenie z banky o vklade mi ostalo ako keby "nazvys".

Takze musim ho niekde zauctovat (cez interny doklad . . .) alebo sa nim nemusim vobec zaoberat?

A doplnujuca otazocka:
Co v pripade, ked som to potvrdenie o vklade na ucet stratil a mam len vypis z uctu, kde vidim moj vklad.
Niekde som pocul, ze vypis z uctu sam o sebe bez toho potvrdenia vraj nie je plnohodnotny danovy doklad a musim aj niekde zauctovat to potvrdenie o vklade.

Kazdy ma svoju teoriu, preto by pomohol aj nejaky kompletny modelovy priklad, ako by ste zauctovali v JU osobny vklad podnikatela priamo na bankovy ucet.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    always1peter Pozri príspevok
    ...Kazdy ma svoju teoriu...
    ... veru, každý má. Tú tvoju si budeš musieť odvodiť. Ako pomoc sú diskusie na Porade, napr.:

    http://www.porada.sk/t135767-ako-zau...ml#post1344869

    http://www.porada.sk/t138765-osobny-...-spotreba.html

    a ak to nestačí, skús sám niečo pohľadať...

    zauct. osob. vkl. na Buc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.