Zavrieť

Porady

koniec pracovnej zmluvy

Dobrý deň, som dva roky zamestnaná na dobu určitú. Polročne mi ju predlžovali.
Chcem sa spýtať, či po dvoch rokoch ma ešte môžu zamestnať na dobu určitú alebo už len na dobu neurčitú. A ešte by ma zaujímalo či mám právo na to aby mi to oznámili nejaký čas vo pred že mi už ďalšiu zmluvu nedajú alebo mi nezostáva nič iné len čakať do posledného dňa ukončenia zmluvy?
Teraz neviem, či si mám hladať už novú prácu, ako sa zariadiť na leto kedže máme malé dieťa, je to strašné neistota. Keď som sa na to opýtala tak mi povedali že to ešte neriešia a zmluvu mám do konca júna. ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    § 71
    Skončenie pracovného pomeru
    dohodnutého na určitú dobu


    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    (2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

    ZP neuvádza že by ti museli potvrdzovať ukončenie písomne, ale povedať by ti to mali.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Anja111, drobeceva, Tamila, Dana1, Danielle369, Mária27, adi11
    7

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    PP na dobu určitú možno uzatvoriť najdlhšie na dva roky a v rámci dvoch rokov možno dobu určitú uzatvoriť max. 2x.
    Platia však výnimky, kedy možno PP dohodnúť na dobu určitú viackrát a to napr. pri zastupovaní - pozri si § 48 (novelizácia platná po 1.3.2010).
    Naposledy upravil Ingrid G. : 11.05.10 at 12:01

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    lucia4978 Pozri príspevok
    Dobrý deň, som dva roky zamestnaná na dobu určitú. Polročne mi ju predlžovali.
    Chcem sa spýtať, či po dvoch rokoch ma ešte môžu zamestnať na dobu určitú alebo už len na dobu neurčitú. A ešte by ma zaujímalo či mám právo na to aby mi to oznámili nejaký čas vo pred že mi už ďalšiu zmluvu nedajú alebo mi nezostáva nič iné len čakať do posledného dňa ukončenia zmluvy?
    Teraz neviem, či si mám hladať už novú prácu, ako sa zariadiť na leto kedže máme malé dieťa, je to strašné neistota. Keď som sa na to opýtala tak mi povedali že to ešte neriešia a zmluvu mám do konca júna. ďakujem za odpovede.
    Pozri tu:
    http://www.porada.sk/t139329-pp-na-d...ml#post1395563

    Pracovný pomer na dobu určitú končí dňom dojednaným v zmluve.

    koniec pracovnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.