Zavrieť

Porady

odpisovat - neodpisovat

ahojte poradaci,

chcela by som sa spytat, mozno je to hlupa otazka, tak sa ospravedlnujem, ale kupili sme cistiaci stroj za 2500 eur a zaujimalo by ma, ci ho musim zaradit do majetku a odpisovat alebo sa to neda obist a zauctovat celu sumu nakupu priamo do spotreby.

dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    monikago Pozri príspevok
    nie, žiadny bočný príjem , to som len chcela pomoct s navýšením nákladov hned celou sumou a nie kúskovanou


    dakujem za odpovede
    ps. este mi viete poradit, kde najdem tabulku, kam stroj zaradit a kolko rokov odpisovat?
    aký je rozdiel medzi zrýchleným odpisovaním a normálnym a kedy sa moze, ktoré odpisovanie použiť?
    Zákon o dani z príjmu

    §22
    (2) Hmotným majetkom odpisovaným na účely tohto zákona

    a) samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 1 700 eur a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok,


    Prikladám Zákon a na konci zákona máte odpisové skupiny
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...01-2010-a.html
    http://www.porada.sk/t124915-zmena-o...ch-skupin.html

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    monikago Pozri príspevok
    ahojte poradaci,

    chcela by som sa spytat, mozno je to hlupa otazka, tak sa ospravedlnujem, ale kupili sme cistiaci stroj za 2500 eur a zaujimalo by ma, ci ho musim zaradit do majetku a odpisovat alebo sa to neda obist a zauctovat celu sumu nakupu priamo do spotreby.

    dakujem za odpovede
    Podľa slovenských zákonov nijako. Je potrebné zaradiť stroj v takejto cene do majektu a odpisovať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    monikago Pozri príspevok
    ahojte poradaci,

    chcela by som sa spytat, mozno je to hlupa otazka, tak sa ospravedlnujem, ale kupili sme cistiaci stroj za 2500 eur a zaujimalo by ma, ci ho musim zaradit do majetku a odpisovat alebo sa to neda obist a zauctovat celu sumu nakupu priamo do spotreby.

    dakujem za odpovede
    Stroj za takú sumu , a nechcete ho zaradiť do majetku ? A čo s ním chcete dosahovať bočný príjem ? Mne to dáva taký súvis , tak sa vopred ospravedlňujem .

    hujer1 je offline (nepripojený) hujer1

    hujer1
    určite ho treba zaradiť majetku a odpisovať, hodnota je viac ako 1700eur myslím že niet o čom diskutovať

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    Zita5 Pozri príspevok
    Stroj za takú sumu , a nechcete ho zaradiť do majetku ? A čo s ním chcete dosahovať bočný príjem ? Mne to dáva taký súvis , tak sa vopred ospravedlňujem .
    nie, žiadny bočný príjem , to som len chcela pomoct s navýšením nákladov hned celou sumou a nie kúskovanou


    dakujem za odpovede
    ps. este mi viete poradit, kde najdem tabulku, kam stroj zaradit a kolko rokov odpisovat?
    aký je rozdiel medzi zrýchleným odpisovaním a normálnym a kedy sa moze, ktoré odpisovanie použiť?

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    Zita5 Pozri príspevok
    Zákon o dani z príjmu

    §22
    (2) Hmotným majetkom odpisovaným na účely tohto zákona

    a) samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 1 700 eur a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok,


    Prikladám Zákon a na konci zákona máte odpisové skupiny
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...01-2010-a.html
    http://www.porada.sk/t124915-zmena-o...ch-skupin.html

    dakujem pomohlo

    odpisovat - neodpisovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.