Zavrieť

Porady

Odpisovanie Motoroveho Vozidla 4 roky

Rozumiem, ze ked zakupim os. auto, tak prvy rok si mozem odpocitat iba 1/4 do nakladov z kupnej sumy. Takze priklad uvadzam 20 tisic ako kupa auta, s tym, ze do nakladov si dam iba 5tis. Zo zbytku 15tis zaplatim dan. a takto to pojde 4 roky, kde vzdy odpisem zbylu 1/4.
Co ma ale zaujima, ze ked nebudem mat obrat 2-3 alebo 4ty rok, tak kto mi vrati zbylu dan z nakupnej ceny, kedze som si uplatnil iba 1/4.
Nechapem, preco by sa to nemohlo dat do nakladov vsetko hned 1 rok a je pokoj, a nie, ze dalsi rok nebudem mat prijmy, a stat bude za mna profitovat a budu to ti nasi kumpani tunelovat.
Na margo, to co zazivam pri kupe ojazdeneho auta, tak to je neskutocne. Tento stat je divocina a neviem, kedy ludia pochopia, ze jedina cesta je fair play.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Martinsro Pozri príspevok
    Rozumiem, ze ked zakupim os. auto, tak prvy rok si mozem odpocitat iba 1/4 do nakladov z kupnej sumy. Takze priklad uvadzam 20 tisic ako kupa auta, s tym, ze do nakladov si dam iba 5tis. Zo zbytku 15tis zaplatim dan. a takto to pojde 4 roky, kde vzdy odpisem zbylu 1/4.
    Co ma ale zaujima, ze ked nebudem mat obrat 2-3 alebo 4ty rok, tak kto mi vrati zbylu dan z nakupnej ceny, kedze som si uplatnil iba 1/4.
    Nechapem, preco by sa to nemohlo dat do nakladov vsetko hned 1 rok a je pokoj, a nie, ze dalsi rok nebudem mat prijmy, a stat bude za mna profitovat a budu to ti nasi kumpani tunelovat.
    Na margo, to co zazivam pri kupe ojazdeneho auta, tak to je neskutocne. Tento stat je divocina a neviem, kedy ludia pochopia, ze jedina cesta je fair play.
    Osobné motorové vozidlo je zaradené do 1. odpisovej skupiny a doba odpisovania je 4 roky. Môžeš použiť rovnomerný alebo zrýchlený odpis.

    V profile máš podnikatel - konatel, predpokladám, že dotaz sa týka účtovania s.r.o. (podvojné účtovníctvo). Venuj sa svojej práci a účtovníctvo zver kvalifikovanej osobe. Pretože všetky tvoje ďalšie otázky sú

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martinsro Pozri príspevok
    Rozumiem, ze ked zakupim os. auto, tak prvy rok si mozem odpocitat iba 1/4 do nakladov z kupnej sumy. Takze priklad uvadzam 20 tisic ako kupa auta, s tym, ze do nakladov si dam iba 5tis. Zo zbytku 15tis zaplatim dan. a takto to pojde 4 roky, kde vzdy odpisem zbylu 1/4.
    Co ma ale zaujima, ze ked nebudem mat obrat 2-3 alebo 4ty rok, tak nikto mi vrati zbylu dan z nakupnej ceny, kedze som si uplatnil iba 1/4. Ak si uplatníš odpis a dostaneš sa do daňovej straty, túto si budeš môcť umoriť v nasledujúcich obdobiach kladného základu dane. Nechapem, preco by sa to nemohlo dnat do nakladov vsetko hned 1 rok a je pokoj, a nie, ze dalsi rok nebudem mat prijmy, a stat bude za mna profitovata budu to ti nasi kumpani tunelovat.
    Na margo, to co zazivam pri kupe ojazdeneho auta, tak to je neskutocne. Tento stat je divocina a neviem, kedy ludia pochopia, ze jedina cesta je fair play. K tomu len jedno: navrhni tú správnu cestu.
    Odpovede v texte.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Martinsro Pozri príspevok
    Co ma ale zaujima, ze ked nebudem mat obrat 2-3 alebo 4ty rok, tak kto mi vrati zbylu dan z nakupnej ceny, kedze som si uplatnil iba 1/4.
    Nechapem, preco by sa to nemohlo dat do nakladov vsetko hned 1 rok a je pokoj, a nie, ze dalsi rok nebudem mat prijmy, a stat bude za mna profitovat a budu to ti nasi kumpani tunelovat.


    To je pohlad asi ako keby mi nemal prenajimatel nehnutelnosti fakturovat najomne za prevadzku, ked som mala nizke trzby....

    Ked chces mat naklady iba v obdobi kedy mas trzby / vynosy, tak si auto prenajimaj. Alebo auto nekupuj na firmu a nebudes sa trapit odpismi

    skus sa na to pozriet opacne. prvy rok firmy vacsinou maju nizke trzby, v zaciatkoch. Keby si si vsetky naklady uplatnil v prvom roku, mozno by si z nich nic "nevyuzil". a dalsie roky by si mal zisky a nemal naklady... takto je to "rozvrhnute" do 4 rokov na 4 rovnake casti... Nikto nevie v ktorom roku bude mat ake trzby... laicky povedane
    Naposledy upravil zk24 : 11.05.10 at 16:14 Dôvod: vlozenie citacie

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Martinsro Pozri príspevok
    ...priklad uvadzam 20 tisic ako kupa auta, s tym, ze do nakladov si dam iba 5tis. Zo zbytku 15tis zaplatim dan. a takto to pojde 4 roky, kde vzdy odpisem zbylu 1/4. ...
    ad zvýraznené: človeče, odkiaľ máš takéto informácie?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ad zvýraznené: človeče, odkiaľ máš takéto informácie?
    ja som to pochopila tak ze mysli, ze kedze bude mat nulove trzby, tak aj tak by ziadnu dan neplatil, a darmo si uplatni 5.000 eur (rocny odpis), ked mu to neusetri tych 19% dane ... a teda vlastne "zaplatil" dan v jeho podani

    Odpisovanie Motoroveho Vozidla 4 roky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.