Zavrieť

Porady

Faktura pre českého dodávateľa stavebné práce

Dobrý den Chcem sa spýtať na jednu otázku.
Slovenský investor "A" na stavbe na Slovensku si objednal práce od dodávateľa z CR "CR". Ceský dodávateľ si objednal subdodávku z českým DIC od slovenského podnikateľa "B" platcu DPH. Vykonané práce , jedná sa o stavbu ostávaju na Slovensku. Ak by mal český dodávateľ aj slovenké DIC,je to jednoduché Fakrura od dodávateľa za subdodávku od "B" pre "CZ" s DPH a on si to vyporiada.
Ale ked "CZ" nemá slovenské DIC ta Faktura s DPH je pre neho neprijatelna. Akú výnimku použiť , odvolávku na paragraf aby bola faktura bez DPH ? V §16 som nenašiel nič čo by vyhohovalo.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grette je offline (nepripojený) grette

    grette
    Tak toto by aj mńa veľmi zaujímalo... riešim podobný prípad. My (plátca DPH) budeme vykonávať elektroinštaláciu na nehnuteľnosti v SK, ktorej vlastník je osoba z CZ plátca DPH ale v CZ, teda neregistrovaná ako plátca v SK. Nie som si celkom istá a preto by som sa chcela opýtať, keď budem fakturovať Čechom práce na nehnuteľnosti,ktorá je na Slovensku budem im fakturovať aj DPH?
    Ďakujem za odpovede
    Katarína Cigánová
    grette Pozri príspevok
    Tak toto by aj mńa veľmi zaujímalo... riešim podobný prípad. My (plátca DPH) budeme vykonávať elektroinštaláciu na nehnuteľnosti v SK, ktorej vlastník je osoba z CZ plátca DPH ale v CZ, teda neregistrovaná ako plátca v SK. Nie som si celkom istá a preto by som sa chcela opýtať, keď budem fakturovať Čechom práce na nehnuteľnosti,ktorá je na Slovensku budem im fakturovať aj DPH?
    Ďakujem za odpovede
    Ano v tomto prípade fakturujete so slovenskou DPH , český subjekt s českým DIČ nemá nárok na odpočet.
    Katarína Cigánová
    edoadam Pozri príspevok
    Dobrý den Chcem sa spýtať na jednu otázku.
    Slovenský investor "A" na stavbe na Slovensku si objednal práce od dodávateľa z CR "CR". Ceský dodávateľ si objednal subdodávku z českým DIC od slovenského podnikateľa "B" platcu DPH. Vykonané práce , jedná sa o stavbu ostávaju na Slovensku. Ak by mal český dodávateľ aj slovenké DIC,je to jednoduché Fakrura od dodávateľa za subdodávku od "B" pre "CZ" s DPH a on si to vyporiada.
    Ale ked "CZ" nemá slovenské DIC ta Faktura s DPH je pre neho neprijatelna. Akú výnimku použiť , odvolávku na paragraf aby bola faktura bez DPH ? V §16 som nenašiel nič čo by vyhohovalo.
    Dakujem
    aj v tomto prípade fakturujete so slovenskou DPH , český subjekt s českým DIČom bez nároku na odpočet.

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Možno sa mýlim, ale myslím si, že český dodávateľ si môže podať žiadosť na Slovensku o vrátenie dph.

    Faktura pre českého dodávateľa stavebné práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.