Zavrieť

Porady

kvalita ci cena ??? za tehlu

zdravim,
mam ponuky na 380 tehly heluz, porotherm profi, termobrik, leier, bakony(hu). kupit racsej kvalitnu s vyssim tep.odporom ci lacnejsiu s nizsim. rozdiel v cene je 1.000 € . tie drahsie u s maltou/lepidlom. na obidve verzie pojde este 12 cm EPS prip.VATA.

co by ste poradili ????

heeeelp
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kvalitu.Základ+nosné steny+ strecha sa nešetrí.Šetrí sa na perzkých kobercoch , pozlátených batériach Mercedesoch v garáži.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
dodo_b Pozri príspevok
zdravim,
mam ponuky na 380 tehly heluz, porotherm profi, termobrik, leier, bakony(hu). kupit racsej kvalitnu s vyssim tep.odporom ci lacnejsiu s nizsim. rozdiel v cene je 1.000 € . tie drahsie u s maltou/lepidlom. na obidve verzie pojde este 12 cm EPS prip.VATA.

co by ste poradili ????

heeeelp
Ak budeš zateplovať tak tú najlacnejšiu, okrem tej MaďarskejMaďarská hlina nem dobrá stači pozrieť Mátratherm.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ono to je podla man tak. Co je to kvalita? Nejaka napisana hodnota tepelneho odporu? Alebo je to kus tehly,ktory sa nerozpada? Ak zateplis, bral by som to druhe ponimanie kvality, pevnost a aby sa tehla nedrvila.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

leier je tiež hu, ale neoceniteľne lepšia, ako matratherm. Ja by som bral heluz, čo dostaneš s lepidlom, a za lepšiu cenu, ako to vidíš na nete. A nie 38, ale 40, lebo to aj s tenkým poterom postačuje, a netreba zatepliť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

hlavne si zisti ci ti niekto bude vedeit tie super tehly murovat. Ja nemam doteraz vybranu firmu-partiu.. zivnostnici brusene moc nevedia, pripadne nemaju vybavenie a firmy su drahe. napriklad klasicka STI + malta vyjde na rovnako ako brusena STI s lepidlom. Rozdiel je v tom ze tu klasicku ti vymuruje skoro kazdy.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

nesúhlasím. brúsenú som muroval bez problémov, a som len obyčajný učiteľ. Potrebuješ šnúru,vodováhu, obyčajný maliersky valec,a dať sa do toho. 2ja sme za 3 dni mali obvodové múry. Na susednom dome pracovali odborníci, spravili za deň, ale majiteľ neuveril, že náš vyzeral lepšie, ako jeho. A netreba sa ponáhlať, prvý rad zakladáš 1 deň, ale stojí za to.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
fetya Pozri príspevok
leier je tiež hu, ale neoceniteľne lepšia, ako matratherm. Ja by som bral heluz, čo dostaneš s lepidlom, a za lepšiu cenu, ako to vidíš na nete. A nie 38, ale 40, lebo to aj s tenkým poterom postačuje, a netreba zatepliť.
Od kedy sú Petrovany v Maďarsku? alebo mi niečo ušlo?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

fetya Pozri príspevok
nesúhlasím. brúsenú som muroval bez problémov, a som len obyčajný učiteľ. Potrebuješ šnúru,vodováhu, obyčajný maliersky valec,a dať sa do toho. 2ja sme za 3 dni mali obvodové múry. Na susednom dome pracovali odborníci, spravili za deň, ale majiteľ neuveril, že náš vyzeral lepšie, ako jeho. A netreba sa ponáhlať, prvý rad zakladáš 1 deň, ale stojí za to.
aj raketoplan postavis sam ked mas cas a chut, ale nie kazdemu sa chce natahovat s 2000+ tehlami. hlavne ked vo vyske hrude zistis ze treba kozy, a neskor lesenie. na strop stojky, v pripade monolitu ani nehovorim. Aj kvoly tymto veciam to chcem dat spravit firme, ktora si vsetko prinesie. skusal som niekoho zohnat aj na ciatocne prace, to pre nich nieje zaujimave. Nehovoriac o tom ze teraz je problem vobec niekoho zohnat.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

alltracboy Pozri príspevok
hlavne si zisti ci ti niekto bude vedeit tie super tehly murovat. Ja nemam doteraz vybranu firmu-partiu.. zivnostnici brusene moc nevedia, pripadne nemaju vybavenie a firmy su drahe. napriklad klasicka STI + malta vyjde na rovnako ako brusena STI s lepidlom. Rozdiel je v tom ze tu klasicku ti vymuruje skoro kazdy.
Že má niekto stavebnú firmu ešte neznamená, že to bude urobené dobre. 80% stavebných firem sa skladá z majiteľa účtovníčky + x počet živnostníkov. Ja len aby si nemal ilúziu o firmách.
V prvom rade ako si napísal ide o to, či to niekto vie, alebo nie.
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Ja mam leiertherm z Petrovan a som s nimi spokojny. Samozrejme zateplujem. Cena sa neda porovnat s inymi. Su lacnejsie. A z 37 paliet som mal 15 tehal znicenych, ale nie tak, aby sa nedali pouzit. Mozno som mal stastie. Neviem.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

moja cesta Leier 25 alebo Solbet 24 + EPS 20 (mozno 20tehla + 25EPS, len 20cm tehla mi pride malo, osobny pocit), zatial zistujem ceny, mozno sa nieco zmeni, uvidime. tepelny odpor z oficialnej stranky, podla vyjadreni na diskusiach "nesedi", takze na 40cm tehlu/porobeton nepojdem
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

dodo_b Pozri príspevok
zdravim,
mam ponuky na 380 tehly heluz, porotherm profi, termobrik, leier, bakony(hu). kupit racsej kvalitnu s vyssim tep.odporom ci lacnejsiu s nizsim. rozdiel v cene je 1.000 € . tie drahsie u s maltou/lepidlom. na obidve verzie pojde este 12 cm EPS prip.VATA.

co by ste poradili ????

heeeelp
Pri stavebnom materiály nemôže nastať takáto otázka, lebo kvalita musí byť.
Nemôže byť odsunutá kvalita, lebo je nižšia cena.
Rozmer, množstvo, norma sú porovnateľné veci, ale kvalita je asi niečo iné.
Kvalita nerozhoduje o cene.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
moja cesta Leier 25 alebo Solbet 24 + EPS 20 (mozno 20tehla + 25EPS, len 20cm tehla mi pride malo, osobny pocit), zatial zistujem ceny, mozno sa nieco zmeni, uvidime. tepelny odpor z oficialnej stranky, podla vyjadreni na diskusiach "nesedi", takze na 40cm tehlu/porobeton nepojdem
Aby ti to potom nespadlo na hlavu 20 múr nemajú ani v Keni
Spočítaj si rozdiel medzi tehlou 25 a 38 podľa mňa ne celý dom to nebude viac ako 500 EUR , A ak potrebuješ ušetriť na stavbe domu 500 Eur tak radšej nestavaj.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pivko hrubku steny nevolim kvoli 500€, ale podla mojho nazoru 25+20 je (zatial podla dostupnych informacii) najlepsie riesenie. cital som aj o 20cm, ale to je na mna tiez "vela". babka ma stenu hrubu min 70cm, my na dome 50cm a nepride mi to ako super izolant, kurenie tvori citelnu cast nasho rozpoctu, alebo, priznaj sa, aj Ty mas 70cm
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

este k teme, kvalita musi byt dodrzana pri kazdej tehle, aj za to platis, pri kupe hovorit aj o neprijemnych veciach, nie len o pocasi, ked nebude dodrzana kvalita treba tehlu/porobeton vratit, samozrejme kupit cez okolite stavebniny, necestovat do PL/HU a tam kupit, potom je reklamacia zlozitejsia
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tenky mur je hlupost. Mozno sa rychlo vykury ale aj rychlo vychladne. V lete sa rychlo prehreje. Myslim, ze v takom dome bude teplo aj v lete aj v zime. V zime samozrejme len ak sa bude nonstop kurit. Taka stavba bude zrejme reagovat velmi rychlo, co v dnesnej dobe nieje problem uregulovat klimatizaciou (rekuperaciou), ale pri klasickom kureni to bude zrejme citit.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

teraz som dostal ponuku na -40% Heluz, -30% Wienerberger z cennikovej ceny, takze trhovy mechanizmus funguje, na Wienerberger to zacina byt dobra cena P.S.: kolko je tenky mur a kolko je hruby mur? to je relativne, pre niekoho hruby, pre niekoho tenky
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
teraz som dostal ponuku na -40% Heluz, -30% Wienerberger z cennikovej ceny, takze trhovy mechanizmus funguje, na Wienerberger to zacina byt dobra cena P.S.: kolko je tenky mur a kolko je hruby mur? to je relativne, pre niekoho hruby, pre niekoho tenky
Ja som mal na wiener v marci 36% a ja budem mať wíner38+120 FKD Nobasil nech žijem zdravo a nie ako LCD v Datarte
A ešte k tomu či hrubý,alebo tenký: Tak vraj najlepší je hrubý a dlhý
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

alltracboy Pozri príspevok
tenky mur je hlupost. Mozno sa rychlo vykury ale aj rychlo vychladne. V lete sa rychlo prehreje. Myslim, ze v takom dome bude teplo aj v lete aj v zime. V zime samozrejme len ak sa bude nonstop kurit. Taka stavba bude zrejme reagovat velmi rychlo, co v dnesnej dobe nieje problem uregulovat klimatizaciou (rekuperaciou), ale pri klasickom kureni to bude zrejme citit.
Hrubý múr bez zateplenia v letných horúčavách naakumuluje obrovské množstvo tepla, ktoré potom v noci prehrieva miestnosti. Spanie v takejto klíme nie je práve najpríjemnejšie.
Naopak hrubá izolácia na tenkom múre nedovolí prehrievať tehlu. A ľahšie sa v noci tehla aj ochladí.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

jar88 Pozri príspevok
Pri stavebnom materiály nemôže nastať takáto otázka, lebo kvalita musí byť.
Nemôže byť odsunutá kvalita, lebo je nižšia cena.
Rozmer, množstvo, norma sú porovnateľné veci, ale kvalita je asi niečo iné.
Kvalita nerozhoduje o cene.

Máš samozrejme pravdu, ale v takej krajine ako je Slovensko je to vždy iba o CENE.

Z tohto dovodu, že CENA nezodpovedá KVALITE a presne naopak.

Skratka marketingové strategie stavebnín a tehelni su také aké su a preto sa zákazník v drvivej väčšine rozhoduje podĺa ceny.

Ja by som nevahal stavať aj z búračky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať