Zavrieť

Porady

odpis jednorazoveho vkladu do fonfu opráv domu

Na tomto fore som novacik a nepodaerilo sa mi naist podobnu temu.
Kolega ma poziadal o radu s ktorou mu ani torchu neviem poradit. Ako sa dava do nakladu jednorazovy vklad do fondu oprav na zateplenie domu ( jedna sa o jednorazovy vklad v plnej vyske / nie splacanie uveru ) na zateplenie domu ak vlastnik byt prenajima a ma z prenajmu teoreticky zisk.
Priklad : za rok 2010 vyberie na najme 1000.-€ ( byt sa mu podarilo prenajat len v januari a februari 2010 a da sa predpokladat ze do konca roka nebude mat dalsii prijem z prenajmu ) a do fondu oprav vlozil 5000.-€. Prace sa prevedu a ukoncia v aprili az juli 2010. Byt vlastni ako FO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Úhrady na bývanie sú už zdanené, aj ten jednorázový vklad. Pri preplatku v ročnom vyúčtovaní tiež neodvádzaš daň. Alebo áno? Daň sa platí zo zisku 1 000 €. Nezdaniteľná čiastka je myslím 927 €. Ak si sám, daň zaplatíš zo 73 €, daň, 19 % je 13,87 €. Ak ste dvaja, manželia, nezdaniteľná čiastka je 1 854 €. V tom prípade sa z 1 000 € daň neodvádza.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Asi sme sa nepochopili. Ide hlavne o to ci dostane do nakladu aj ciastku 5000.- minus 1000.-€ teda 4000 € postupne v buducich rokoch ( neriesim jeho ost. primy takze s nezdanitelnu ciastkou cca 927€ sa nazatazujem). To zateplenie sa moze predrazit aj na 8000.-€ za byt. Ak sa mu v prenajimanom byte pokazi pracka, ladnicka a.p. kupi novu a da si to do nakladov na konci roka. Prijem vo vyske 5-8000€ z prenajmu mat nebude a tak by to rad postupne uplatnoval v nasledujucich rokoch.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Fond opráv je nákladová položka, neuhrádza sa zálohovo. Vytvorené prostriedky sú rezerva do budúcna. Ak je rezerva dostatočne vysoká, príspevky, vklady do fondu je možné znížiť. Teda nie sú z neho preplatky, nedoplatky na fonde môžu byť. Je to podlžnosť, ktorú treba vyrovnať.

    Služby sú tiež nákladová, zálohová položka a môžu mať nedoplatok, ale aj preplatok.

    Prenajímateľ bytu môže mať s uvedeného zisk len v tom prípade, že preplatok nevráti nájomníkovi.

    Úhrady, ktoré požaduje od nájomníka naviac sú pre neho príjmom, bežná oprava, údržba bytu a obnova zariadenia sú náklady prenajímateľa, odpisy. Rozdiel je zisk.

    Náklady na zateplenie domu sú náklady domu, nie bytu. Byt má na nich len podiel, ktorý uhradí.
    Naposledy upravil sito : 14.05.10 at 03:55

    odpis jednorazoveho vkladu do fonfu opráv domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.