Zavrieť

Porady

Ukončenie pracov.pomeru a nový zamestnávateľ

Dobré ráno,
veľmi pekne Vás prosím poradiť: ak zamestnanec dá výpoveď k 30.6.2010 podľa § 67 - platí dvojmesačná výpovedná lehota, teda by mal nastúpiť u nového zamestnávateľa 1.9.2010. Nový zamestnávateľ však trvá na tom, aby nastúpil 15.8.2010. Pokiaľ by si tento zamestnanec čerpal dovolenku u pôvodného zamestnávateľa od toho 15.8.2010, mohol by nastúpiť na nové pracovné miesto v termíne, aký požaduje nový zamestnávateľ, teda 15.8.2010 ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Lali Pozri príspevok
    Dobré ráno,
    veľmi pekne Vás prosím poradiť: ak zamestnanec dá výpoveď k 30.6.2010 podľa § 67 - platí dvojmesačná výpovedná lehota, teda by mal nastúpiť u nového zamestnávateľa 1.9.2010. Nový zamestnávateľ však trvá na tom, aby nastúpil 15.8.2010. Pokiaľ by si tento zamestnanec čerpal dovolenku u pôvodného zamestnávateľa od toho 15.8.2010, mohol by nastúpiť na nové pracovné miesto v termíne, aký požaduje nový zamestnávateľ, teda 15.8.2010 ?
    Ďakujem.
    Zamestnanec môže mať súčasne viac zamestnaní na pracovnú zmluvu.
    Viď aj tému na porade, kde sú uvedené niektoré obmedzenia http://www.porada.sk/t86358-p2-dva-p...y-sucasne.html

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lali Pozri príspevok
    A v sociálnej sa netreba prihlásiť ako dobrovoľne poistený? Teda v prípade, že by nešla na úrad práce. Prepáčte, dievčatá, toto je mi úplne cudzie, táto problematika, som otravná ako yperit. A z akého minima tie platby treba zrealizovať ?
    Nie, poistenia v socialnej poistovni nie su povinne a 2 tyzdne ti nikde chybat nebudu.


    Este je jedno riesenie, ako sa daju tie 2 tyzdne preklenut - PNkou v ochrannej dobe.
    Vtedy nepotrebujes ani to zdravotne poistenie platiti, iba nahlasit na ZP tu Pnku, lebo pri PN v ochrannej dobe si poistencom statu (rovnako ako pri evidencii na UP).

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Právne je to ošetrené aj v Zákonníku práce
    § 50
    Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Teda ak by napr. v starom zamestnani uz len cerpal dovolenku, tak by mohol nastupit v novom pocas tejto dovolenky.

    Ak sa vsak na dovolenke nedohodne, jedinym riesenim v takom pripade je dohoda o ukonceni PP k 14.8. alebo stihnut dat vypoved este do konca maja ... vtedy bezi vypovedna doba od 1.6. do 31.7.

    Lali je offline (nepripojený) Lali

    Lali
    Vierka, ďakujem, ide o prácu iného druhu, takže by to bolo možné. Len mi nie je jasné, že ako to potom bude s odpracovanými dňami, však v jednom zamestnaní 8 x 12 pracovných dní a v novom 8 x 12 pracovných dní ak počítam, že by to bolo od toho 15. do 30.8.2010. Je to možné ? Nový zamestnávateľ jej napísal, že od toho 15.-teho by pracovala na 90 %, čo je to preboha 90 %, od 1.9. 100 %. Asi tým myslí nejaký skrátený úväzok, alebo čo.

    Lali je offline (nepripojený) Lali

    Lali
    ivka70 Pozri príspevok
    Teda ak by napr. v starom zamestnani uz len cerpal dovolenku, tak by mohol nastupit v novom pocas tejto dovolenky.

    Ak sa vsak na dovolenke nedohodne, jedinym riesenim v takom pripade je dohoda o ukonceni PP k 14.8. alebo stihnut dat vypoved este do konca maja ... vtedy bezi vypovedna doba od 1.6. do 31.7.
    Však áno, lenže čo do toho 15.8.2010 - úrad práce ? Dohoda neprichádza do úvahy, zamestnávateľ je pes.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lali Pozri príspevok
    Však áno, lenže čo do toho 15.8.2010 - úrad práce ? Dohoda neprichádza do úvahy, zamestnávateľ je pes.
    Bud urad prace alebo staci len prihlasit sa v zdravotnej poistovni ako dobrovolne poisteny clovek a zaplatit si za 2 tyzdne zdravotne poistenie.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Lali Pozri príspevok
    Vierka, ďakujem, ide o prácu iného druhu, takže by to bolo možné. Len mi nie je jasné, že ako to potom bude s odpracovanými dňami, však v jednom zamestnaní 8 x 12 pracovných dní a v novom 8 x 12 pracovných dní ak počítam, že by to bolo od toho 15. do 30.8.2010. Je to možné ? Nový zamestnávateľ jej napísal, že od toho 15.-teho by pracovala na 90 %, čo je to preboha 90 %, od 1.9. 100 %. Asi tým myslí nejaký skrátený úväzok, alebo čo.
    Áno, je to možné, veď ako sa píše v § 50 ZP "práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne"

    Lali je offline (nepripojený) Lali

    Lali
    ivka70 Pozri príspevok
    Bud urad prace alebo staci len prihlasit sa v zdravotnej poistovni ako dobrovolne poisteny clovek a zaplatit si za 2 tyzdne zdravotne poistenie.
    A v sociálnej sa netreba prihlásiť ako dobrovoľne poistený? Teda v prípade, že by nešla na úrad práce. Prepáčte, dievčatá, toto je mi úplne cudzie, táto problematika, som otravná ako yperit. A z akého minima tie platby treba zrealizovať ?

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Lali Pozri príspevok
    A v sociálnej sa netreba prihlásiť ako dobrovoľne poistený? Teda v prípade, že by nešla na úrad práce. Prepáčte, dievčatá, toto je mi úplne cudzie, táto problematika, som otravná ako yperit. A z akého minima tie platby treba zrealizovať ?
    Podľa mňa by bolo v tomto prípade najjednoduchšie čerpať u prvého zamestnávateľa dovolenku a pracovať súčasne u druhého zamestnávateľa, keďže sa to nevylučuje.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    vieraaaa Pozri príspevok
    Podľa mňa by bolo v tomto prípade najjednoduchšie čerpať u prvého zamestnávateľa dovolenku a pracovať súčasne u druhého zamestnávateľa, keďže sa to nevylučuje.
    Tam je jediny problem - staray zamestnavatel musi s tym cerpanim dovolenky suhlasit. A vzdy je riziko, ze si to rozmysli a stiahne ju z dovolenky a potom ma problem.

    Lali je offline (nepripojený) Lali

    Lali
    Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, Ivka máš opravdu, dovolenka mu nemusí vyjsť, zamestnávateľ s tým nemusí súhlasiť a môže mu nariadiť čerpanie dovolenky v inom termíne. Tá PN v ochrannej lehote - výborný nápad.
    Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.