Zavrieť

Porady

geberit - obmurovanie

ahojte poraďáci - stavebníci,

čaká nás obmurovanie geberitov (duofix) a nevieme ako na to

Namontované držiaky aj so všetkým príslušenstvom máme, vrátane zapojenia vody a odpadov. Nevieme však, ako to zamurovať. Rady máme zatiaľ dve - bud to celé schovať do sadrokartónu (tohto sa bojíme kvôli pevnosti) alebo to vymurovať s itongom (tu zasa nevieme ako postupovať pri tej harmonikovej krytke na ovládače).

Nemáte náhodou niekto nejaké fotky z obmurovania geberitov?

Ďakujem
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

SADROKARTON JE DOST PEVNY, navyse je to namontovane na stene za nim.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja som to robil takto - vid priloha. Patku som vybetonoval, mozem tam zavesit slona. Ta harmonika sa zrezie zarovno obkladu...
Naposledy upravil TomasHC : 17.05.10 at 15:08
03032010098.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na tej "harmonike" je označené pokiaľ max môže ísť obklad.Dá sa to obmurovať 50mm ytongom.
2 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

ako už je uvedené,50mm Ytongom natesno ku konštrukcii.
0 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Prídem Ti to v sobotu obmurovať
0 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Dík všetkým, aj za foto, pomôže to pri murovaní
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

220870 Pozri príspevok
Na tej "harmonike" je označené pokiaľ max môže ísť obklad.Dá sa to obmurovať 50mm ytongom.
no, lenže tá harmonika má tuším presne 50 mm - ak tam dám ytong_50, tak to bude zarovno - to nevadí?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ešte som sa nestretol s tak úzkou "harmonikou".
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Ešte som sa nestretol s tak úzkou "harmonikou".
Veru, ja som mal tu "harmoniku" asi 20cm. A bola to Viega, nie Geberit. Ale to je "prast ako uhod"
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

ked sme robili my, tak ten Geberit (zn. Geberit) sme nemohli upevnit do zadnej steny. Upevnoval sa iba do podlahy a do bokov.
Spredu 50mm ytong.
majster vravel ze sadrokarton by tam nemohol byt kvoli pevnosti.
ale moc by som tomu neveril, skor to vyzeralo tak ze si to sam nechcel komplikovat.
v praci mame "geberity" a ked poklopem na to "zamurovanie", to je sadrokarton.

mna predtym ani nenapadlo davat sadrokarton ... teraz ma to mrzi, lebo by som zrejme usetril par cm do "hlbky", co v nasom pripade by sa nam tam hodil kazdy cm naviac (cize samotna misa mohla dozadsie tipujem rozdiel cca 3cm)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kľudne sa môže použiť SDK, alebo styrodur.Ak sa to urobí podľa návodu nieje dôvod na problém.50mm Ytong ,alebo aj betón nie sú nosné prvky .Ak by nastal tlak v kolmom smere na 5 cm hrubú stenu Ytongu tak praskne tak isto, ako SDK.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja mám za jednym hajzlom nosný múr a za druhým obvodový. Ktorý tip geberitu je njvhodnejší?Alebo aká značka je ešte kvalitná a cenovo prístupnejšia?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

pivko Pozri príspevok
Ja mám za jednym hajzlom nosný múr a za druhým obvodový. Ktorý tip geberitu je njvhodnejší?Alebo aká značka je ešte kvalitná a cenovo prístupnejšia?
Vsetko co sa v obmurovanom WC moze pokazit, sa da vymenit cez sachtu kde je tlacitko. Ja som kupil Viega Mono, lebo ma stalo 50 EUR/kus...
0 0
zabavac zabavac

zabavac je offline (nepripojený) zabavac

Aký geberit je najkvalitnejší? No predsa geberit, viega nie je geberit, ale slabá napodobenina. Geberit je značka a kvalita. Je síce drahý, ale za kvalitu sa platí.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

zabavac Pozri príspevok
Aký geberit je najkvalitnejší? No predsa geberit, viega nie je geberit, ale slabá napodobenina. Geberit je značka a kvalita. Je síce drahý, ale za kvalitu sa platí.
"Geberit" je nieco ako "roxor". Je to len nazov vyrobcu, ktory sa zauzival. Jedna sa o "podomietkovu WC nadrz". A asi predavas znacku Geberit, ked pises ze Viega je lacna napodobenina. Dostal som na Viegu zlavu 63%, preto ta cena. Inak je este drahsi ako Geberit - http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T01144 versus http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T12439

Takze nepis aspon blbosti
0 0
zabavac zabavac

zabavac je offline (nepripojený) zabavac

Pre Tomáša. Nepredávam geberit, pracujem v úplne inej oblasti. Čo sa týka blbostí, tak to píšeš ty. Geberit je značka a viega je asi niečo také, ako keď kúpič na trhu od vietnamčíkov botasky na kt. je značka adidas a pritom je to len chabá napodobenina. Tie botasky sú príklad. Len toľko: Viega nieje geberit. Je len podobná.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

zabavac Pozri príspevok
Pre Tomáša. Nepredávam geberit, pracujem v úplne inej oblasti. Čo sa týka blbostí, tak to píšeš ty. Geberit je značka a viega je asi niečo také, ako keď kúpič na trhu od vietnamčíkov botasky na kt. je značka adidas a pritom je to len chabá napodobenina. Tie botasky sú príklad. Len toľko: Viega nieje geberit. Je len podobná.
Nemam potrebu sa dalej hadat, napisal som len to co som dal ja a co to stalo. Precitaj si nieco o znacke Viega a potom mozno zistis ze to nerobia traja byvali spoluziaci poliaci v garazi...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
TomasHC Pozri príspevok
"Geberit" je nieco ako "roxor". Je to len nazov vyrobcu, ktory sa zauzival. Jedna sa o "podomietkovu WC nadrz". A asi predavas znacku Geberit, ked pises ze Viega je lacna napodobenina. Dostal som na Viegu zlavu 63%, preto ta cena. Inak je este drahsi ako Geberit - http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T01144 versus http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T12439

Takze nepis aspon blbosti
Tak v tomto Tomas nemáš pravdu ta Viega je naozaj o ničom.kupil som nakoniec Geberit duofix po 180 Evri. tu cenu by mi závidel aj BRAŇO
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Pivko, v čom je Viega o ničom ?Aké má slabé stránky ,najmä v porovnaní s Geberitom ?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
Pivko, v čom je Viega o ničom ?Aké má slabé stránky ,najmä v porovnaní s Geberitom ?
No je to asi tak ako keď porovnám v kvalite susedovu Daciu a moje Audi
odvezie Ťa jedno aj druhé,ale ako? a ako dlho spoľahlivo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať