Zavrieť

Porady

geberit - obmurovanie

ahojte poraďáci - stavebníci,

čaká nás obmurovanie geberitov (duofix) a nevieme ako na to

Namontované držiaky aj so všetkým príslušenstvom máme, vrátane zapojenia vody a odpadov. Nevieme však, ako to zamurovať. Rady máme zatiaľ dve - bud to celé schovať do sadrokartónu (tohto sa bojíme kvôli pevnosti) alebo to vymurovať s itongom (tu zasa nevieme ako postupovať pri tej harmonikovej krytke na ovládače).

Nemáte náhodou niekto nejaké fotky z obmurovania geberitov?

Ďakujem
Usporiadat
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to mi moc nepomohlo, tiež akurát vyberám typ WC, myslel so či máš aj nejakú skúsenosť, alebo iba preto, že ty si už kúpil Geberit ?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
to mi moc nepomohlo, tiež akurát vyberám typ WC, myslel so či máš aj nejakú skúsenosť, alebo iba preto, že ty si už kúpil Geberit ?
Potvrdili mi to traja nezávisli vodári, nie predavač v obchode.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Traja nezavisli vodari asi maju dobre marze na Geberit. Fakt neviem v com dokaze byt Geberit ZASADNE lepsi ako Viega Kua, ved to je len hajzel...

Dam po par rokoch vediet...
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Ahojte. Vodar mi poradil, ze geberit kombifix koli pevnosti je najlepsie obmurovat tenkou prieckovkou a spodok zaliat betonom. Co Vy na taketo riesenie?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Wlady Pozri príspevok
Ahojte. Vodar mi poradil, ze geberit kombifix koli pevnosti je najlepsie obmurovat tenkou prieckovkou a spodok zaliat betonom. Co Vy na taketo riesenie?
Spodok zaleješ automaticky keď budeš robiť poter a ak je správne ukotvená vrchná časť tak ti na obmurovku stačí aj SDK.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ozaj, mne VIEGA este funguje
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a mne geberit nesplachuje................
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A ja som moj ešte nevyskúšal
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Poslednom čase počúvam na geberity len nadávky .Vraj sa to zanáša kameňom.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Kolko musia ostat trcat sroby z neho von, aby sa dalo potom v pohode osadit WC?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hlavne si skontroluj vzdialenosť medzi nimi, aby univerzal zostal univerzalom - mne ich dali na 23 miesto na 18 a museli sa vrtať nove diery....
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Wlady Pozri príspevok
Kolko musia ostat trcat sroby z neho von, aby sa dalo potom v pohode osadit WC?
Mne trcia 9 cm. Ale ved Ti nic nebrani nechat ich trcat cele a potom podla potreby skratit
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
pivko Pozri príspevok
Spodok zaleješ automaticky keď budeš robiť poter a ak je správne ukotvená vrchná časť tak ti na obmurovku stačí aj SDK.
Trochu nesprávne, pretože poter na izolácii t. j. plávajúci musíš od pevnej podmurovky aj od SDK dilatovať. Ročne montujem cca 10-15 Geberitov, väčšinou Kombifix na zamurovanie. Je lacnejší ako Duofix, stačí ho dobre podmurovať a obmurovať, v šachte bytu namiesto zadnej steny vložíme do bočných stien dva U-profily o ktoré priskrutkujeme rám splachovača. obmurovať stačí zarovno a celé to prelepíme SDK. Odpad a splachovaciu rúrku dávame do Purpeny inak to v noci dosť rezonuje. Duofixy občas používam, vyžaduje však súčasnú montáž s konštrukciou SDK, hlavne v dolnej časti poriadnu výstuž a dvojité opláštenie sadrokartónom. Pokazený geberit som ešte nemal ale na prívod vody stále dávame mechanický filter!
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lapejko Pozri príspevok
Trochu nesprávne, pretože poter na izolácii t. j. plávajúci musíš od pevnej podmurovky aj od SDK dilatovať. Ročne montujem cca 10-15 Geberitov, väčšinou Kombifix na zamurovanie. Je lacnejší ako Duofix, stačí ho dobre podmurovať a obmurovať, v šachte bytu namiesto zadnej steny vložíme do bočných stien dva U-profily o ktoré priskrutkujeme rám splachovača. obmurovať stačí zarovno a celé to prelepíme SDK. Odpad a splachovaciu rúrku dávame do Purpeny inak to v noci dosť rezonuje. Duofixy občas používam, vyžaduje však súčasnú montáž s konštrukciou SDK, hlavne v dolnej časti poriadnu výstuž a dvojité opláštenie sadrokartónom. Pokazený geberit som ešte nemal ale na prívod vody stále dávame mechanický filter!
Mne vodaŕ namontoval Geberity ešte pred poterom a povedal že ich možem zabetónovať. Tak že som urobil zle? aké to bude mať následky?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ si to rovono zabetónoval tak to nebude mať žiadne následky.Nemáš podlahovku.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Tak som zacal cez vikend s obmurovavanim. Medzeru okolo odpadovej rury som vypenil, moze to tak byt?
Naposledy upravil Wlady : 01.12.10 at 14:25
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže to byť vypenené ale tak aby sa dala vytiahnuť tá žltá zátka.Aká je výška skladby podlahy?
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

220870 Pozri príspevok
Môže to byť vypenené ale tak aby sa dala vytiahnuť tá žltá zátka.Aká je výška skladby podlahy?
Po nulu 20cm...
0 0
Arak Arak

Arak je offline (nepripojený) Arak

Ja mám tiež geberit, nožičky sme zaliali do poteru a mám zo ukrytý za sadrokartónom. Chlapik čo mi ten sadrokartón robil, mi poradil aby som ešte okolo geberitu dal mineralnu vlnu. Pomohlo to, pri splachovaní nieje taký hlučný.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

Mame dost zavazny problem: medzi geberitom a sadrokartonom je vzduchova medzera cca 2 cm a neviem tam dotiahnut WC. Toto mi urobil nepodareny sadrokartonista (ked to do zajtra nebude za jeho naklady vyriesene tak zverejnujem aj meno firmy). Otazka je ci sa s tym da nieco robit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať