Zavrieť

Porady

EZU - Registrácia zamestnancov RLFO do SP elektronicky

admin
Od 07.10.2005 sa dá prostredníctvom EZU registrovať zamestnancov.

Podobne ako u mesačných výkazov, prikladajú sa xml súbor (obsahuje údaje z Registračného listu FO) a tradične aj konfirmačný súbor.

Už som to testoval. Zatiaľ mi to prijalo dokumenty, zaradilo, ale stále ich vykazuje ako neskontrolované a nespracované. Tiež vykazuje chybu v databáze a nedokážem si nahratý dokument prezerať.


Výhody:
- konečne nie je potrebné robiť zdvojenú registráciu (tzv. elektronickú a potom papierovú)
- ak prihlasujete viac zamenstnancov naraz, stačí vám vytvoriť "hromadný" RLFO súbor a ten nahrať do EZU

Nevýhody:
- očakával by som registráciu aj prostredníctvom formulára, nielen hotového súboru, čo by bolo vhodné najmä pre tých, ktorí nemajú potrebný softvér,
- na konci mesiaca sa musí vytlačiť sumár RLFO za mesiac, podpísať, opečiatkovať a odoslať /najlepšie doporučene/


No a teraz čakáme na ELDP, ohlasovanie PN, atď .-)
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Richard, podľa informácií prezradených pánom Hamašom na stretnutí s SW firmami 29.9.2005 nás predtým čaká väčšia "sranda":
Synchronizácia registrov poistencov podľa evidencie zamestnávateľov a podľa evidencie SP.

Predpokladám, že je to práca najmenej na pol roka.
V praxi to bude znamenať, že SP prevedie evidenciu prihlášok/odhlášok/stornovaní prihlášok z "krabicovej" podoby do elektronickej podoby. Následne chce SP uznávať len také mesačné výkazy, v ktorých budú vykázaní všetci poistenci prihlásení týmto zamestnávateľom.
"Teším" sa na túto synchronizáciu ako malé decko
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
No ja som osobne očakával, že so spustením EZU-RLFO bude aj nejaké saldokonto prihlásených zamestnancov. Viem ze vela firiem ma v neporiadku databazu - register zamestnancov (v SP). Napr. ich systém nevie dobre rozlišovat dohodárov.
K výkazom je napr. saldokonto platieb.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Myslím, že väčší problém je u SP - ako Endrju napísal - krabicová podoba prihlášok, odhlášok v SP. Ak v SP nebudú mať v systéme nahodeného dohodára, ktorého sme hlásili trebárs v auguste na papieri, nastane problém pri zasielaní výkazov. Takže SP musí stihnúť previesť krabicovú podobu do elektronickej.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Chodí už niekomu elektronická registrácia?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Ešte nebol voľný čas na testovanie. Neviem odpovedať
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

somij
Chodí už niekomu elektronická registrácia?
Momentálne je prihlasovanie do socpoist nedostupné. Chcela som to vyskúšať, ale nedá sa.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Výhody:
- konečne nie je potrebné robiť zdvojenú registráciu (tzv. elektronickú a potom papierovú)

Ja som to pochopila tak, že miesto papierovej registrácie môžeme robiť elektronickú, ale nikde nepíšu, že odpadá niektorá registrácia. Prihlasovanie zamestnancov elektronicky alebo faxom - to je samostatné tlačivo, ktoré treba potvrdiť listom alebo elektronicky na RLFO. Alebo pred vznikom pracovného pomeru posielate faxom RLFO? Prikladám aj vyjadrenie soc. poisťovne z ich stránky:
Podľa zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, sú zamestnávatelia povinní informovať Sociálnu poisťovňu o vzniku, zániku, prerušení a zmenách poistného vzťahu fyzickej osoby - zamestnanca na predpísaných tlačivách - Registračný list FO (ďalej len RLFO). Podľa zákona č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov sú zamestnávatelia povinní nahlásiť do Sociálnej poisťovne, do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia informácie o zamestnancoch pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu, najneskôr pred začatím výkonu práce. Oznámenie je možné vykonať doručením údajov pobočke Sociálnej poisťovne priamo na predpísanom tlačive RLFO, faxom alebo elektronickou poštou na tlačive "Prihlásenie - odhlásenie zamestnanca do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia", alebo informáciou odoslanou prostredníctvom SMS. Zamestnávatelia sú povinní doručiť potvrdenie správy na určenom tlačive RLFO najneskôr do troch dní od odoslania oznámenia faxom, elektronickou poštou alebo SMS.
V záujme zjednodušenia zasielania údajov RLFO umožnila Sociálna poisťovňa okrem vyššie uvedených možností zasielania RLFO tiež možnosť elektronického zasielania RLFO prostredníctvom internetu s využitím systému elektronického zberu údajov (EZU).
0 0
Vroblová Vroblová

Vroblová je offline (nepripojený) Vroblová

Richarde, poraďte mi:
- kde získám schéma xml souboru pro RLFZ - hromadný registrační list zaměstnanců
- zda existuje Definice pravidel validace xml souboru (jako pro Měsíční výkaz)

Děkuji
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Vroblová
Richarde, poraďte mi:
- kde získám schéma xml souboru pro RLFZ - hromadný registrační list zaměstnanců
- zda existuje Definice pravidel validace xml souboru (jako pro Měsíční výkaz)

Děkuji
Skúste si pozrieť tento link:

https://podatelna.socpoist.sk/Resour...EZU_eRLFO.html

prípadne sa skontaktujte cez mail so spracovateľmi na ústredí sociálnej poisťovne. Na tejto stránke nebudem riskovať zverejnenie príslušnej adresy (SPAM).
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
tonkat
Momentálne je prihlasovanie do socpoist nedostupné. Chcela som to vyskúšať, ale nedá sa.
nejde to...chcela som, móóc som chcela poslať RL, ale asi je na záhradníckej tlaková výš, lebo slnko síce svieti...ale zrejme to zle vplýva na stránku socpoist.sk
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Už to niekomu robí korektne? Myslím registrácie zamestnancov...
Však to je vtip mesiaca zo strany SP! (alebo roka? podľa ich stránky to má fungovať od feburára .-) ... áno februára 2005 )
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
riško, nebuc naivný...neregistroval si v správach tú srandičku o tom, že prepustili šéfa čo mal mať na starosti informačné systémy? nič im nefunguje, tak to hodili na neho...
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

Na testovacej stránke SP do chodí OK, až na niektoré "kozmetické detaily".
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
karkulka
riško, nebuc naivný...neregistroval si v správach tú srandičku o tom, že prepustili šéfa čo mal mať na starosti informačné systémy? nič im nefunguje, tak to hodili na neho...
Karkul, nehodili to na neho On si to dohodil sám
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
endrju
Richard, podľa informácií prezradených pánom Hamašom na stretnutí s SW firmami 29.9.2005 nás predtým čaká väčšia "sranda":
Synchronizácia registrov poistencov podľa evidencie zamestnávateľov a podľa evidencie SP.

Predpokladám, že je to práca najmenej na pol roka.
V praxi to bude znamenať, že SP prevedie evidenciu prihlášok/odhlášok/stornovaní prihlášok z "krabicovej" podoby do elektronickej podoby. Následne chce SP uznávať len také mesačné výkazy, v ktorých budú vykázaní všetci poistenci prihlásení týmto zamestnávateľom.
"Teším" sa na túto synchronizáciu ako malé decko
To je nejaká sranda, nie?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nie je to sranda. Takto to bolo prezentované na stretnutí sociálky so softvérovými firmami 29.9.2005 v BA. Zúčastnilo sa na tom stretnutí asi 80 ľudí.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

Ešte sme nepodávali regis.list elektronicky. Aké sú Vaše skúsenosti po takmer pol roku fungovania?
Ďakujem za názor.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja mám len dobré skúsenosti, jediný problém býva, keď robia na stránke nejaké tech. úpravy a vtedy je nedostupná, inak je to fajn. Ušetrí to kopu času a máš prehľad o úhradách.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

abel
Ja mám len dobré skúsenosti, jediný problém býva, keď robia na stránke nejaké tech. úpravy a vtedy je nedostupná, inak je to fajn. Ušetrí to kopu času a máš prehľad o úhradách.
Naozaj hovoríš o registračných listoch ?
Nám nechodia - vždy to zahlási chybovú správu NULL. Obvolávali a dopisovali sme si so SP, ale nikto nám k tomu nevedel nič povedať.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
tomare
Ešte sme nepodávali regis.list elektronicky. Aké sú Vaše skúsenosti po takmer pol roku fungovania?
Ďakujem za názor.
Mno, prihlásil som 4 zamestnancov a jedného odhlásil. Vytlačil som si sumár a šiel to odniesť na pobočku. Tam chlapík pozeral na tie papiere a hovorí, že to ešte nevidel. Tak som mu vysvetlil, že som ich poprihlasoval cez internet. Nato mi on povedal, že to nefunguje. A ja na to, jak že nefunguje, vľavo hore je napísané, že je to akceptované. On mi vysvetlil, že predsa on o tom musí vedieť viac, že to sa len TVÁRI, že to funguje, ale v skutočnosti to nefunguje a že MUSÍM to prepísať do ich tlačiva. A tak som ich všetkých ručne ešte poprepisoval. Rozumiete tomu niekto? Tak ako to teda je? Funguje to alebo nefunguje? Iné pobočky ako v Prešove RLFO prijímajú cez net?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať