Zavrieť

Porady

EZU - Registrácia zamestnancov RLFO do SP elektronicky

admin
Od 07.10.2005 sa dá prostredníctvom EZU registrovať zamestnancov.

Podobne ako u mesačných výkazov, prikladajú sa xml súbor (obsahuje údaje z Registračného listu FO) a tradične aj konfirmačný súbor.

Už som to testoval. Zatiaľ mi to prijalo dokumenty, zaradilo, ale stále ich vykazuje ako neskontrolované a nespracované. Tiež vykazuje chybu v databáze a nedokážem si nahratý dokument prezerať.


Výhody:
- konečne nie je potrebné robiť zdvojenú registráciu (tzv. elektronickú a potom papierovú)
- ak prihlasujete viac zamenstnancov naraz, stačí vám vytvoriť "hromadný" RLFO súbor a ten nahrať do EZU

Nevýhody:
- očakával by som registráciu aj prostredníctvom formulára, nielen hotového súboru, čo by bolo vhodné najmä pre tých, ktorí nemajú potrebný softvér,
- na konci mesiaca sa musí vytlačiť sumár RLFO za mesiac, podpísať, opečiatkovať a odoslať /najlepšie doporučene/


No a teraz čakáme na ELDP, ohlasovanie PN, atď .-)
Usporiadat
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Mám podobné skúsenosti ako Ricij. EZU sa tvárila "OK", všetko
prebehlo ako malo, len na SP /v Trnave/ mi povedali, že to ešte
týmto spôsobom nefunguje, vraj je to len v skúšobnej prevádzke,
a pekne krásne som to musela prepísať na tlačivo.
Je problém na stránke SP uviesť, že to funguje iba ako skúška a pobočky
nepreberú protokol prevzatých a akceptovaných RLFO?
Povedané slovami Shakespeara : "Niečo je zhnité v tomto štáte dánskom..."
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Prepáč, mala som na mysli mesačné výkazy, ospravedlňujem sa. Ale už aj to idem skúšať.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ricij ja som to skúšal ešte na začiatku, veselo som prihlasoval a nefungovalo to poriadne ani v EZU, nieto ešte v Sociálke.
Inak na stránke to majú v pohode vyhodené od októbra ako aktualitu, že to je funkčné....

Sociálna poisťovňa je KING nefunkčnej byrokracie na Slovensku.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Po mojej sťažnosti na SP som dostal takúto odpoveď (aspoň že rýchlo):

Dobrý deň

Kolega má bohužial pravdu. Je to otvorene povedané takto:

Proces odosielania registračných listov cez elektronickú podateľňu nie je úplne doriešený. Tento SW sa v súčasnosti dopracováva o pripomienky a ďalšie nadväznosti (súvisí s ďalším spracovaním RLFO po prijatí elektronického formátu). Preto pobočka SP žiada doručiť vždy aj formulár RLFO (klasický registračný list) mimo systému elektronickej podateľne, bez ktorého nie je registrácia pracovníka akceptovaná a vykonaná.

Týmto sa vám ospravedlňujeme za duplicitné spracovanie RLFO v tomto prípade.

V prípade akýchkoľvek nejasností a potrieb sa obráťte na vašu pobočku SP, ktorá je v tejto záležitosti kompetentná a je súčasne výkonným pracoviskom.

K papierovému spracovaniu RLFO môžte využiť aj pripravený formulár, ktorý je možné vyplniť na vašom PC a vytlačiť. Formulár nájdete na stránke www.socpoist.sk po zvolení volieb: Klienti a poistenie – Poistné – Formuláre (táto voľba je umiestnená na ľavej strane obrazovky). Zobrazí sa vám zoznam formulárov v ktorom vyhľadáte časť týkajúcu sa Registračných listov FO. Z uvedených zvolíte ten, ktorý potrebujete vyplniť. Je tu aj samostatný súbor „Poučenie k vyplneniu registračného listu FO“, kde sa uvádza ako v tomto prípade vyplniť údaje RLFO.

Druhá časť EZU – zasielanie mesačných výkazov poistenia kompletne funguje a prináša úspory zamestnávateľom.

Hrdlička


Kliniec do oka....
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Už dorobili tie registrácie cez internet ???
0 0
Sitka Sitka

Sitka je offline (nepripojený) Sitka

Aj ja som registrovala prihlášku cez ezu na pobočku v Rim.Sobote ale pani hľadela na mňa ako keby som chcela niešo extra, lebo žiaľ toto ešte nefunguje a neni isté v akom časovom horizonte to bude funkčné. A tak pekne krásne som posielala riadnu. žiaľ človek mieni... Veľký problém je prefaxovať deň vopred pred nástupom. Tak potom ako na to?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nebolo by najsprávnejšie na mieste sociálnej poisťovne napísať aspoň na stránku SP, že odosielanie RLFO elektronicky ešte nie je doriešené, aby to zamestnávatelia zatial nerobili takto????

Veď to je ako v Kocúrkove....
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Už to funguje. Ale kocúrkovo to teda vyše roka bolo. Zavesia na net, že môžme posielať RLFO elektronicky. To teda môžme, ale, že je to zbytočné, nie je uvedené nikde.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Potvrdzujem, fuguje to. Konečne.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
somij Pozri príspevok
Potvrdzujem, fuguje to. Konečne.
No neviem či funguje. Ja sa pokúšam sporadicky od 14.2.2007, kedy SP oznámila, že to funguje, odoslať RLFO, ale stále mi ho vracia ako neakceptovaný. Zoznam chýb je dlhy a v agličtine, keď ho chcem vytlačiť, napíše: chyba:null a to je všetko. Už som to vzdala a pokračujem v klasike, t.j. 2xvytlačený odoslať do SP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nám to funguje, máme to v stave nespracované, akceptované. Zrejme máš chybu v štruktúre.
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

Neviem či som správne, ale prosím Vás kto je v zmluve o EZU odvádzateľ poistného v prípade, že ide o externé účto? Účtovníčka alebo firma?
ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prosím, pomôže mi niekto našepkať, ako sa dostanem do registrácie zamestnancov RLFO do SP elektronicky? Ako si mi to nejde.
Naposledy upravil drobeceva : 23.02.07 at 09:20
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
drobeceva Pozri príspevok
Prosím, pomôže mi niekto našepkať, ako sa dostanem do registrácie zamestnancov RLFO do SP elektronicky? Ako si mi to nejde.
A máte zmluvu so SP o prístupe do elektronickej podateľne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JankaV Pozri príspevok
Neviem či som správne, ale prosím Vás kto je v zmluve o EZU odvádzateľ poistného v prípade, že ide o externé účto? Účtovníčka alebo firma?
ďakujem

Jednoznačne firma a nie externá účtovníčka. Veď odvody platí firma a nie učtovníčka.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
idú vám tie registračné listy? lebo mne nejdú a nejdú...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ančika Pozri príspevok
A máte zmluvu so SP o prístupe do elektronickej podateľne?
Jasné, mám, veď mesačné výkazy podávam elektronickou formou už dávno, dávno...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

brm Pozri príspevok
idú vám tie registračné listy? lebo mne nejdú a nejdú...
Aj dnes som skúšala a oni mi nejdú. Mne by to tak pomohlo, lebo mám veľký pohyb zamestnancov.
Prosím, kto pomôže?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ešte raz prosím tých, čo majú skúsenosti s registráciou zamestnancov RLFO do SP - kde, v čom si mám pripraviť ten RLFO?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
postup je ten istý ako pri posielaní výkazu...len si namiesto výkazu navolíš registračný list
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať