Zavrieť

Porady

likvidácia firmy a DPH

Firma je štvrťročný platca DPH. K 1.6.2010 vstupuje do likvidácie. Kedy je potrebné podať DP k DPH a súhrnný výkaz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    anna81 Pozri príspevok
    Firma je štvrťročný platca DPH. K 1.6.2010 vstupuje do likvidácie. Kedy je potrebné podať DP k DPH a súhrnný výkaz?
    DP k DPH a súhrnný výkaz firma podáva v riadnom termíne na podanie. V súvislosti so vstupom do likvidácie má spoločnosť povinnosť v zmysle § 31 zákona o správe daní a poplatkov uvedenú skutočnosť oznámiť DÚ. Po zápise vstupu do likvidácie v OR SR predložiť DÚ aktuálny výpis.

    Spoločnosť v zmysle § 81 zákona o DPH môže v súvislosti so vstupom do likvidácie a požiadať o zrušenie registrácie a určenie posledného zdaňovacieho obdobia.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    anna81 Pozri príspevok
    To som si myslela že príde kontrola! Zatial sme ešte nemali! Už ma chytajú žalúdočné kŕče..
    Do kedy ich môžem čakať?
    Začali sme byť platcami DPH v r. 2004, to môžu kontrolovať aj ten rok až do vstupu firmy do likvidácie (čiže do 31.5.2010)?
    Kontrola môže byť, ale aj nemusí, záleží od DÚ, ako rozhodnú, čo a koľko budú chcieť vidieť. Ak neboli veľké obraty možno od kontroly upustia, ale skôr si myslím, že kontrola bude. Drž sa a daj vedieť ako si dopadla

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    anna81 Pozri príspevok
    § som si popozerala, len som nenašla tlačivo na drsr o oznámení o zrušení registrácie pre dph (len k dani z mot. vozidiel). Kde by som ho našla? alebo to oznámiť len formou listu?
    Napíš žiadosť o zrušenie registrácie pre DPH listom, to stačí.
    Počítaj s kontrolou DPH!!

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    § som si popozerala, len som nenašla tlačivo na drsr o oznámení o zrušení registrácie pre dph (len k dani z mot. vozidiel). Kde by som ho našla? alebo to oznámiť len formou listu?

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    To som si myslela že príde kontrola! Zatial sme ešte nemali! Už ma chytajú žalúdočné kŕče..
    Do kedy ich môžem čakať?
    Začali sme byť platcami DPH v r. 2004, to môžu kontrolovať aj ten rok až do vstupu firmy do likvidácie (čiže do 31.5.2010)?

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    OK. Kontrolorku dph máme takú zlatučkú pani (také sa len tak ľahko nevidia), už som bola za ňou viackrát.
    Obraty sú primerané, ale v posledné roky sme dosť vyvážali do zahraničia, tak sme mali nadmerné odpočty.
    No čo už.. raz to muselo prísť.

    nina0074 je offline (nepripojený) nina0074

    nina0074
    Ahojte,

    vedel by mi prosím niekto poradiť. Spoločnosť ktorú účtujeme išla do likvidácie 3/2010 , za mesiac 4/2010 som podávala DPH s odpočtom asi vo výške 160EUR. List o likvidácie mi prišiel až potom čo som poslala DPH na daňový úrad.
    Moja otázka znie, či má firma nárok na odpočet dane ked je v likvidácii?Kde mám hľadať v zákone?
    Na daňový úrad ešte len ideme posielať list o zrušenie platcu na DPH.

    Ďakujem

    likvidácia firmy a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.