Zavrieť

Porady

DPH-zahraničie

Ahojte, prosím Vás ak mám tovar kúpený v ČR a oni na faktúre uviedli "Vnitrounijní dodávka - bez DPH" , tak mám spraviť vstup a výstup, alebo to môžem zaúčtovať bez DPH?
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    szisza Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás ak mám tovar kúpený v ČR a oni na faktúre uviedli "Vnitrounijní dodávka - bez DPH" , tak mám spraviť vstup a výstup, alebo to môžem zaúčtovať bez DPH?
    Dík
    Ak ste platiteľom dph, tak urobíte samozdanenie 343/343.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Ešte tu mám jeden problém, čo sa mi nezdá - oni dali celkovú sumu nasledovne: "Celková částka včetne DPH v EUR: 1915,20" - tak teraz ja ešte z tejto sumy rátam 19%? Nerozumeiem, prečo tam dali do toho DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    szisza Pozri príspevok
    Ešte tu mám jeden problém, čo sa mi nezdá - oni dali celkovú sumu nasledovne: "Celková částka včetne DPH v EUR: 1915,20" - tak teraz ja ešte z tejto sumy rátam 19%? Nerozumeiem, prečo tam dali do toho DPH.
    Skús ich kontaktovať, ak ste to objednávali pod IČOm Dph Sk, malo to byť bez dph a na Slovensku sa urobí samozdanenie, tak ako sme už uviedli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.