Zavrieť

Porady

Investicne zivotne poistenie

Ahojte, aky mate nazor na investicne zivotne poistenie? Financny poradca ma do toho tlaci a slubuje vynos 6 - 8 %. Podla mna je to nerealne.
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Utekaj od neho, čo najďalej !

V dnešnej dobe NEMÁ VÝZNAM dať na živ.poistenie ani CENT !

Pretože predpokladaný výnos, súčasný aj budúci je založený na špekulaciach a teda neistý !

Ja som sa tiež dal takto oklamať a počas 5 rokov, čo platim poistenie , je zhodnotená čiastka na mojom účte v sume asi 1/3 peńazí čo som do tejto poistky vložil.

HANBA takej poisťovni !!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Laco-monter Pozri príspevok
Utekaj od neho, čo najďalej !

V dnešnej dobe NEMÁ VÝZNAM dať na živ.poistenie ani CENT !

Pretože predpokladaný výnos, súčasný aj budúci je založený na špekulaciach a teda neistý !

Ja som sa tiež dal takto oklamať a počas 5 rokov, čo platim poistenie , je zhodnotená čiastka na mojom účte v sume asi 1/3 peńazí čo som do tejto poistky vložil.

HANBA takej poisťovni !!!
Hm...
Laco prosím napíš mi do SS akú máš poistku od akej spoločnosti, a aké máš pripoistenia.

Ludia uvedomte si jedno, ak máte životné poistenie a platíte mesačne, ročne nejakú čiastku tak nejde všetko len do šporenia. Len do kapitálovej alebo investičnej časti.

Časť tých prostriedkov ide na zabezpečenie vlastného poistenia, teda to že ste poistený na úraz, na chorobu, na následky úrazu alebo aj na smrť.

Ak máte auto, dom , byt poistené tak predsa ak sa Vám nestane škodová udalosť tak tie peniaze, za ktoré Vám poisťovňa kryla chrbát mnohé roky Vám nikto nevráti.
Ale ak zaplatíte poistku 200 eur napr. za poistenie domu, a príde víchrica a odnesie vám strechu a nová strecha bude stáť 10 000 eur a poisťovňa Vám to preplatí tak vtedy nebudete hundrať, že ste stratový.

A to isté platí aj pri životných poistkách, kapitálových, či investičných. Ak raz máte kryté riziká tak za tie treba poisťovni zaplatiť.

Add zadávateľ
miges Pozri príspevok
Ahojte, aky mate nazor na investicne zivotne poistenie? Financny poradca ma do toho tlaci a slubuje vynos 6 - 8 %. Podla mna je to nerealne.
Ja mám investičné životné poistenie, neplánujem ho zrušiť, uzatvárala som ho na obdobie cca bajočko 35 rokov. A naozaj výnosy nie sú zaručené, ale verím že ak sa trh pozbiera a kríza pominie tak budem mať na investičnom životnom poistení slušný kapitál a ked nie tak z mosta neskočím.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Odpovedám aj bez SS , nebudem uvádzať nazov poisťovne,

no poistku si držím pre každý prípad. /Aj pre ten najhorší. /

Asi tak .

Mesačne platím 66 €.
0 0
maurbelora maurbelora

maurbelora je offline (nepripojený) maurbelora

Moja sestra robí finančnú maklérku vraj podla nového zákona Agent-ku a taktiež som bola voči poistkám skeptická ale nechala som si to poriadne vysvetliť a pýtala som sa, ako napríklad načo vlastne je investičné poistenie: je to dlhodobý program a najlepší teraz keď je krýza, v investičnom poistení sa za lacno nakupujú akcie, ved aj do Tesca chodíme hlavne kôli akciám a keď krýza pomynie čo bude vraj trvať ešte pár rokov potom budeme predávať za drahšie a z logického hladisla budeme v zisku. Lacno nakúpime a za drahšie budeme predávať.
Je ale podstatné v akej spoločnosti, ak vám to bude robiť človek z jednej spoločnosti ,,poisťovák,, tak ten určite nemá prehlad o finančnom trhu nemá prehlad o najsilnejších spoločnostiach na trhu, každý z nás predsa chce mať len to najlepšie....Poisťovák vám len spraví poistku a tým to skončí max každý rok ju príde navýšiť, ale nepomôže vám pri hypotéhe, alebo pri zabezpečení štúdia detí....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maurbelora Pozri príspevok
Moja sestra robí finančnú maklérku vraj podla nového zákona Agent-ku a taktiež som bola voči poistkám skeptická ale nechala som si to poriadne vysvetliť a pýtala som sa, ako napríklad načo vlastne je investičné poistenie: je to dlhodobý program a najlepší teraz keď je krýza, v investičnom poistení sa za lacno nakupujú akcie, ved aj do Tesca chodíme hlavne kôli akciám a keď krýza pomynie čo bude vraj trvať ešte pár rokov potom budeme predávať za drahšie a z logického hladisla budeme v zisku. Lacno nakúpime a za drahšie budeme predávať.
Je ale podstatné v akej spoločnosti, ak vám to bude robiť človek z jednej spoločnosti ,,poisťovák,, tak ten určite nemá prehlad o finančnom trhu nemá prehlad o najsilnejších spoločnostiach na trhu, každý z nás predsa chce mať len to najlepšie....Poisťovák vám len spraví poistku a tým to skončí max každý rok ju príde navýšiť, ale nepomôže vám pri hypotéhe, alebo pri zabezpečení štúdia detí....
Hm... sestra je tou finančnou maklerkou alebo ty?
Lebo to čo píšeš to bežne tlačia finančné spoločnosti do hlavy svojím novým ovečkám.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Investicne zivotne poistenie spaja poistenie a pokus o investovanie.

Avsak ide o extremne drahy produkt. Je totalne nezmyselne spajat poistenie s investovanim.

Ak uz clovek chce oboje, tak nech si da zivotnu poistku cisto rizikovu a na investicie nech si najde nejaky vhodny spobob zhodnotenia prostriedkov. Urcite nie dat ich do ruk poistovni.
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

dakujem vsetkym za prispevky, ale mudrejsi z toho nie som :-)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

miges Pozri príspevok
dakujem vsetkym za prispevky, ale mudrejsi z toho nie som :-)
No to je jasné, lebo sa nedá jednoznačne povedať či je dobré alebo nie je dobré investičné poistenie.

Ja som inú voľbu nemala, ak som chcela mať akú takú poistnú ochranu. Ty si môžeš vybrať investičko alebo kapitálovku alebo len obyčajné rizikové poistenie bez šporenia.

Ale určite sa nedaj natlačiť do niečoho čo nechceš. Lebo pri zrušení akejkoľvek poistnej zmluvy prídeš o kopec peňazí takže treba si naozaj zvážiť veľmi dobre, či to je to čo chceš. Či budeš platiť dohodnuté obdobie a či nájdeš tie peniaze aj v horších časoch.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

miges Pozri príspevok
dakujem vsetkym za prispevky, ale mudrejsi z toho nie som :-)
Prečítaj si tento príspevok:

http://www.porada.sk/971938-post24.html

Takže ak sú to tvoje jediné úspory, tak do toho nechoď. Ak máš ešte iné formy úspor a toto sú prostriedky navyše, ktoré chceš inak diverzifikovať a prípadná čiastočná strata by ťa nezruinovala, tak to môžeš skúsiť.
0 0
estoklasova estoklasova

estoklasova je offline (nepripojený) estoklasova

Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol pekny den.Eva
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

estoklasova Pozri príspevok
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol pekny den.Eva

mam otazku:

ktore poistovne ponukaju zivotne poistenie na smrt, trvale nasledky, pripadne choroby bez sporenia? a o kolko je to percentualne drahsie/lacnejsie oproti poistke s investovanim?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

estoklasova Pozri príspevok
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol pekny den.Eva
Ty nevieš, že na Porade sa radí verejne?
Napíš to sem , nech to vidia všetci a môžu sa prípadne vyjadriť...
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

estoklasova Pozri príspevok
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol pekny den.Eva
Milá estoklasová,
závažne porušuješ etiketu porady. Aj my chceme vedieť o možnostiach poistenia presne ako píše mona091. O podmienkach aj my chceme byť múdrejší.

Tvoja samoreklama je nevhodná na tejto stránke.
3 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Ja som v roku 2009 zrušil IŽP (nechal som sa na poistku nahovoriť od mojej finančnej poradkyne). Poistenie som platil 3 roky po 600€/ rok. Po troch rokoch platenia bola odkupná hodnota 250 € (ak by som platil 4 roky odkupná cena by bola 315€). Návratnosť vložených prostriedkov je až po 25 rokoch platenia a aj to je otázne. Svoje peniaze si zabetónujete na 30- 40 rokov. Keď si budete chcieť kúpiť napr. byt, tak si vezmete úver, ktorý poriadne preplatíte a pritom máte vlastné peniaze v poistke, ktoré ale bohužiaľ v tom čase budú nedostupné. Taktiež je faktom, že po 30- 40 rokoch si za tie ušetrené eurá kúpite oveľa menej ako dnes (ceny stúpajú oveľa rýchlejšie ako úroky z poistenia).
Preto je na zváženie či uzavrieť poistnú zmluvu alebo nie, pretože pre klienta je to jednoznačne nevýhodné. Ja osobne mám dnes len samostatné úrazové poistenie ktoré ma kryje pre prípad úrazu alebo choroby.
PS: Pozrite sa na správanie poisťovní po povodniach. Pokiaľ máte poistený dom (poistku platíte x rokov) a nemáte žiadnu škodovú udalosť ste pre poisťovňu ideálny klient. Pokiaľ vás postihnú záplavy poisťovňa vám síce škodu zaplatí ale v ďalšom roku už nepočítajte že vás niektorá poisťovňa poisti. A ďalšie záplavy si škody hradíte sami.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
mona091 Pozri príspevok
mam otazku:

ktore poistovne ponukaju zivotne poistenie na smrt, trvale nasledky, pripadne choroby bez sporenia? a o kolko je to percentualne drahsie/lacnejsie oproti poistke s investovanim?
Kazda poistovna ma take poistenie. Resp. kazda ktora ma licenciu na zivotne poistenie. Nakolko IZP je kmbinaciou rizikoveho zivotneho poistenia a investicnej casti a poistenia pre pripad dozitia. Bez toho aby mali takyto produkt, nemohli by mat IZP. Oni to len verejne nevytrubuju do sveta, lebo oni chcu tvoje peniaze. Ale ak si poziadas vyslovene iba o rizikovku plus pripoistenia, urcite ti to urobis v kazdej poistovni co ma licenciu na zivotne poistenie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Profesional,
my tieto veci čo píšeš vieme. Len sme sa snažili dať najavo danej panej morálny aspekt porady a tiež etiketu. Aby si tu nenaháňala takto okato klientov.
Naposledy upravil Xanti : 08.06.10 at 21:42
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Skorej by som povedal,že motívom na oháňanie sa Etiketou porady je okatá závisť.
Vyskyt a množstvo reklamy totiž automaticky nezaručuje nárast klientov nikomu.
Ja žasnem nad naivitou ľudí, čo majú kontrolovať poradu. (!)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Laco,
poradu máme kontrolovať všetci, a za reklamu platíš v každom médiu, tak prečo ona by ju mala mať zadarmo. Ak by svoje komentáre zahrnula do všeobecných rád a pomoci tak nepoviem pol slova. Ale človek vidí, kt. ludia sa tomu rozumejú aj ked sa neprezentujú štýlom ako daná pani.
A ak by som potrebovala poistku, alebo pomoc s poistkou tak by som už vedela na koho sa obrátiť. A dotyčná pani by to nebola aj ked svoj kontakt vycapila verejne.
0 0
hujer1 hujer1

hujer1 je offline (nepripojený) hujer1

ale pokiaľ máš uzavreté iba úrazové poistenie tak zaplatené poistné z tejto poistky nepatrí do nezdan.časti ZD? ja myslím že nepatrí ale nie som si istý. Myslím tak preto, lebo sám mám 2 poistky, jednu ižp a druhú iba úrazovú. Posťovňa mi pravidelne začiatkom roka posielalpotvrdenie podľa§11 ZDP o zaplatenom poistnom iba z ižp ale z úrazovej poistky som ešte také potvrdenie nikdy nedostal.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hujer1 Pozri príspevok
ale pokiaľ máš uzavreté iba úrazové poistenie tak zaplatené poistné z tejto poistky nepatrí do nezdan.časti ZD? ja myslím že nepatrí ale nie som si istý. Myslím tak preto, lebo sám mám 2 poistky, jednu ižp a druhú iba úrazovú. Posťovňa mi pravidelne začiatkom roka posielalpotvrdenie podľa§11 ZDP o zaplatenom poistnom iba z ižp ale z úrazovej poistky som ešte také potvrdenie nikdy nedostal.
Ano dobrý postreh máš,
naozaj čisto úrazové poistenie ak tam nie je šporiaca časť nesplňa podmienky stanovené zákonom.
Ale pokiaľ máš pri IZP aj úrazové, tak poisťovňa ti posiela potvrdenie na celú zaplatenú poistnú sumu, lebo tam sú už splnené podmienky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať