Zavrieť

Porady

vratenie dani

Dobry den,
dna 18.2.2010 som podaval DP typu A. Kedze som student, vznikol mi preplatok dane, a poziadal som o jeho vratenie. Oddiel XI som mal vyplneny vratane cisla uctu a podpisu. Z nasledovneho vychadzam tak, ze do 10.5.2010 som mal mat dan pripisanu na ucte. Nestalo sa tak, a chcel by som poprosit o radu ako mam teraz postupovat. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    misco Pozri príspevok
    Dobry den,
    dna 18.2.2010 som podaval DP typu A. Kedze som student, vznikol mi preplatok dane, a poziadal som o jeho vratenie. Oddiel XI som mal vyplneny vratane cisla uctu a podpisu. Z nasledovneho vychadzam tak, ze do 10.5.2010 som mal mat dan pripisanu na ucte. Nestalo sa tak, a chcel by som poprosit o radu ako mam teraz postupovat. dakujem.
    Mne tiež prišiel preplatok na účet až 14. 5. Môžem ti poradiť, zájdi na daňový úrad za pracovníčkou, ktorej si priznanie podal a spýtaj sa jej, či si ho mal v poriadku, nakoľko ti peniaze ešte neprišli.

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Nič za to nedáš keď si overíš na DÚ, či platba prebehla.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ja som sa bola na daňovom úrade spýtať v stredu (13.5.), že či som mala daňové priznanie v poriadku, keďže mi peniaze dovtedy ešte neprišli. Nechala som pracovníčke číslo telefónu a asi do pol hodiny mi zavolala, že peniaze mi posielali 10. 5. a že by mi mali každú chvíľku prísť, aby som počkala ešte do piatku (a to som daňové priznanie odovzdala už v januári). No, a v piatok mi peniaze prišli. Myslím si, že za to nič nedáš, keď tam pôjdeš. Aspoň budeš vedieť, čo sa stalo.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Ak si mal chybu v zmysle, že Ti preplatok nevyšiel (niečo zle zrátané) tak nabudú mať čo vrátiť. Radšej choď na DU a spýtaj sa.
    Mne daňový bonus u živnostníka pripísali na účet ešte v apríli a daňové som zaniesla až koncom marca. Za opýtanie nič nedáš.

    misco je offline (nepripojený) misco

    misco
    Ak je tendencia ze tie dane prichadzaju neskor tak pockam, len by som bol nerad ak by som sa prisiel spytat po urcitom termine a povedali by mi ze je uz neskoro.
    A ak som mal v DP nejaku chybu, je sanca ze mi tie dane vratia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.