Zavrieť

Porady

Rezervný fond - pokladňa alebo b. účet?

Poprosim o info.
Nikde som nenašla zmienku o tom, kde musí byť "uložený" RF. Väčšinou to býva bankový účet, ale môže to byť aj pokladňa? Kde je daná problematika upravená?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prostriedky rezervného fondu nie je potrebné viesť na samostatnom účte, takže ani v pokladni. Stačí že sa vedie fond (421 resp. 417)
    Katarína Cigánová
    Eugenika Pozri príspevok
    Ano, takemuto niecomu som sa uz dopracovala, len nikde to neviem najst podlozene zakonom, usmernenim, alebo niecim podobnym.....
    Postupy účtovania ti presne vymedzujú čo na ktorom účte máš účtovat
    presnejšie : Opatrenie MF SR , ktorým sa stanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre podnikatelov účtujúcich v sústave podv. účt. - Opatrenie MF SR č. MF/26312/2009-74
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 27.05.10 at 12:00 Dôvod: doplnenie č. opatrenia

    Eugenika je offline (nepripojený) Eugenika

    Eugenika
    Ano, takemuto niecomu som sa uz dopracovala, len nikde to neviem najst podlozene zakonom, usmernenim, alebo niecim podobnym.....

    Rezervný fond - pokladňa alebo b. účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.