Zavrieť

Porady

Kupa tovaru + dovoz - neplatca DPH?

Som uplny novacik a i ked som si precitala mnozstvo prispevkov, chcela by som si to este ujasnit.
Planujem nakupovat tovar z krajin EU a nasledne ho tu predavat. Velkoobchodnici z tychto krajin zabezpecuju aj dovoz daneho tovaru.
Chcem sa teda opytat - kedze planujem nakup v malom, v tom pripade sa nemusim registrovat ako platca DPH avsak kedze zahranicna firma mi v tom pripade tovar dovezie a to je sluzba, takze pre zauctovanie dovozu som povinna sa registrovat ako platca DPH? Nie je to zbytocne komplikovane? Takze ak tomu spravne rozumiem dodavatel, ktory je platca DPH v mojom pripade mi to zauctuje bez dane, aj tovar aj dopravu a tu to budem musiet to DPH za dopravu nejakym sposobom odviest zvlast za kazdu dodavku? Som v tom uplny laik. Je potom pre mna vyhodnejsie byt celkovo platcom DPH? A este sa chcem opytat, kedze tovar sa plati cez paypal a nie vzdy je zaslana nejaka potvrdzujuca faktura spolu s tovarom, mozem takuto platbu vytlacit a uviest v uctovnictve ako doklad o kupe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa tovaru + dovoz - neplatca DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.