Zavrieť

Porady

dph a nakup v eur doklad v pl

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dobry den, podnikatel nakupoval zariadenie do kacelarie, kancelarsky stol. Polsky dodavatel doklad vystavil v zlotych, pricom platba prebehla v eur v hotovosti. ako to zauctovat, podnikatel si chce uplatnit dph . Prepocitat kurzom dna nakupu?
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

dara Pozri príspevok
dobry den, podnikatel nakupoval zariadenie do kacelarie, kancelarsky stol. Polsky dodavatel doklad vystavil v zlotych, pricom platba prebehla v eur v hotovosti. ako to zauctovat, podnikatel si chce uplatnit dph . Prepocitat kurzom dna nakupu?
Kde si chce uplatniť DPH v PL?, lebo na SK nemá nárok na uplatnenie, ak zariadenie nakúpil v PL
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dara Pozri príspevok
dobry den, podnikatel nakupoval zariadenie do kacelarie, kancelarsky stol. Polsky dodavatel doklad vystavil v zlotych, pricom platba prebehla v eur v hotovosti. ako to zauctovat, podnikatel si chce uplatnit dph . Prepocitat kurzom dna nakupu?
Ako si chce uplatniť v slovenskom DP poľskú dph?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no ja v tom nemam jasno, nejedna sa o samozdanenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dara Pozri príspevok
no ja v tom nemam jasno, nejedna sa o samozdanenie?
A má doklad bez dph?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

dara Pozri príspevok
dobry den, podnikatel nakupoval zariadenie do kacelarie, kancelarsky stol. Polsky dodavatel doklad vystavil v zlotych, pricom platba prebehla v eur v hotovosti. ako to zauctovat, podnikatel si chce uplatnit dph . Prepocitat kurzom dna nakupu?
Podnikateľ mal pri nákupe v PL upozorniť predajcu, že je na SK registrovaným platcom DPH.
Následne mal kupovať tovar oslobodený od PL DPH a tento na SK dodaniť.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

pozriem sa a dam vediet vecer, co presne je uvedene na doklade, ma mi to doniest. pri samozdaneni prepocitam akym kurzom?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dara Pozri príspevok
pozriem sa a dam vediet vecer, co presne je uvedene na doklade, ma mi to doniest. pri samozdaneni prepocitam akym kurzom?
Samozdanenie prichádza do úvahy len pri doklade od platiteľa dph vystavenom bez dph.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Tweety Pozri príspevok
Samozdanenie prichádza do úvahy len pri doklade od platiteľa dph vystavenom bez dph.
no doklad mám a ako zistím či daná firma je platcom dph. Doklad je vystavené bez DPH. Ako 0% 2000 ZL.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dara Pozri príspevok
no doklad mám a ako zistím či daná firma je platcom dph. Doklad je vystavené bez DPH. Ako 0% 2000 ZL.
Platiteľ dph by tam mal mať uvedené VAT number.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
poliaci označujú IČ DPH ako NIP (PL a 10-miestne číslo)
1 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ako to zistím prosím Vás, vôbec to tam nie je uvedené iba číslo NIP.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

dara Pozri príspevok
no doklad mám a ako zistím či daná firma je platcom dph. Doklad je vystavené bez DPH. Ako 0% 2000 ZL.
Jedná sa o doklad z registračnej pokladne?
Ak by bola PL firma registrovaná pre DPH vo svojej krajine, pred svojim DRČ by mala PL.
po poľsky
IČO - REGON
IČ DPH - NIP /VAT Numer/

Nestretla som sa ešte s oslobodeným plnením cez ERP. Mala by byť vystavená faktúra s údajmi odberateľa /hlavne jeho IČ DPH/, kde si následne odberateľ vo svojej EÚ krajine kupovaný tovar dodaní. Takto by mal PL predajca povinnosť túto skutočnosť oznámiť PL Urzadu skarbowemu /DÚ/ oslobodený predaj v súhrnnom výkaze, presne ako u nás.
O aký tovar sa jedná, že DPH bola 0% ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
čiže ak ste vy platci DPH a aj on a DPH (VAT) uviedol na faktúre nula, tak to treba samozdaniť

NIP = IČ DPH
1 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no práveže, mám faktúru označená ako faktúra VAT. číslo Vat nie je uvedené, iba na pečiatke má číslo NIP 868 122 07 40. Predmet fakturácie je predaj stola 2000 pl zlotých, sadzba dph 0%. prosím o radu, lebo taktýto prípad som nemala pravdupovediac potrebujem v tomto poradiť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

dara Pozri príspevok
no práveže, mám faktúru označená ako faktúra VAT. číslo Vat nie je uvedené, iba na pečiatke má číslo NIP 868 122 07 40. Predmet fakturácie je predaj stola 2000 pl zlotých, sadzba dph 0%. prosím o radu, lebo taktýto prípad som nemala pravdupovediac potrebujem v tomto poradiť.
Skús si pred to číslo dať PL a over to cez www.drsr.sk.

Heuréka, aj sme sa dopracovali k tomu, že ide o faktúru, nie o paragón z pokladne .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

OVERíM ĎAKUJEM, len sa chcem poradiť, ako mám postupovať, keď faktúru vystavil na 2000 pl zl. s dátumom 9.4. avšak podnikateľ to vyplatil v EUR. aký kurz použijem na prepočet?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
dara Pozri príspevok
no práveže, mám faktúru označená ako faktúra VAT. číslo Vat nie je uvedené, iba na pečiatke má číslo NIP 868 122 07 40. Predmet fakturácie je predaj stola 2000 pl zlotých, sadzba dph 0%. prosím o radu, lebo taktýto prípad som nemala pravdupovediac potrebujem v tomto poradiť.

ak je VAT nula tak som ti to už hore písala. treba to samozdaniť.
ak má uvedené NIP, znamená to, že je platca DPH v Polsku
1 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

jacekova Pozri príspevok
ak je VAT nula tak som ti to už hore písala. treba to samozdaniť.
ak má uvedené NIP, znamená to, že je platca DPH v Polsku

áno, tomu rozumiem, míňajú sa nám príspevky, ďakujem všetkým radcom.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

mám to overené, je to v poriadku je platca DPH. Prosím Vás aký kurz mám použiť na prekurzovanie?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
dara Pozri príspevok
mám to overené, je to v poriadku je platca DPH. Prosím Vás aký kurz mám použiť na prekurzovanie?

faktúru treba zaúčtovať kurzom predchádzajúcim dňu vystavenia faktúry

účtujete v PU?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať