Zavrieť

Porady

fa do Čiech za sprostredkovanie

viete mi prosím niekto poradiť ako by mala byť fa za sprostredkovanie predaja tovaru na Slovensko . Vystavená bude do Čiech- platcovi DPH, náš je tiež platca DPH. Bude sa fa vystavovať bez DPH? Viete mi aj niekto poradiť kto robí v MRP aký kod DPH tam bude?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Aldan Pozri príspevok
    viete mi prosím niekto poradiť ako by mala byť fa za sprostredkovanie predaja tovaru na Slovensko . Vystavená bude do Čiech- platcovi DPH, náš je tiež platca DPH. Bude sa fa vystavovať bez DPH? Viete mi aj niekto poradiť kto robí v MRP aký kod DPH tam bude?
    Ďakujem.
    Ak je sprostredkovanie poskytnuté zdaniteľnej osobe v inom členskom štáte, postupuje sa podľa §15,1. Miesto dodania je v ČR, fa bude bez DPH, subjekt v ČR to samozdaní.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    v tomto mám dosť medzery fakturujeme len u nás. Miesto dodania je ČR? dodanie tovaru sa sprostredkovalo na Slovensko.
    Treba do fa napísať aj nejaký text aby bolo jasné že to v ČT samozdaňujú?
    Ďakujem

    Inga6 je offline (nepripojený) Inga6

    Inga6
    Alan, v MRP pri vystavovanie FA das kod 13 - dodav. tovaru a sluzieb oslobodenych od dane §43, akonahle vystavujes FA do CR za podmienky:
    - tvoja firma je registrovanym platcom DPH
    - ceska firma je registrovanym platcom DPH.

    To, ze si to ceska firma zdani v CR nemusis na FA nikde uvadzat, ona to musi vediet a automaticky si to pri zauctovani FA v uctovnictve aj takto zauctovat.
    Musis vsak mat k dispozicii IC DPH pre cesku firmu (CZ......), predpokladam, ze to mas na nejakej objednavke/zmluve.
    ...a nezabudni potom na sumarne hlasenie k DPH, kedze fakturuje do zahranicia. Mal by si ho vystavit za 2Q do 20. dna v mesiaci, uz sa podava iba elektronicky! Predpokladam, ze limit 100 tis. EUR neprekrocite, kedze nefakturujete do zahranicia, aby ste museli podavat mesacne hlasenie.


    A co to vlastne fakturujes? Tovar alebo sluzbu?
    Naposledy upravil Inga6 : 27.05.10 at 09:58

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    dakujem budem fa sprostredkovanie predaja teda službu , tam tiež treba sumárne hlásenie?
    To je hrozné stále aby sa človek učil.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Aldan Pozri príspevok
    dakujem budem fa sprostredkovanie predaja teda službu , tam tiež treba sumárne hlásenie?
    To je hrozné stále aby sa človek učil.

    ak je to podla § 15 ods.1 - do DP DPH sa to neuvádza , ide to len do SV - pre služby sa dáva kód 2
    musíš sa registrovať na DU pre podávanie SV elektronicky / bud súhlas, alebo zaručený elektronický podpis /

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Reklamu na bilboarde, ktorý je na Slovensku, chcem vyfakturovať českému obch.partnerovi. Ktorým paragrafom sa prosím mám riadiť a som vôbec povinná podať súhrnný výkaz, keďže miesto dodania nie je iný členský štát, ale SR ? Vďaka. Tiež fakturujem len SR a dodanie Z iného členského štátu, ale s týmto skúsenosti nemám a ďalšiu faktúru už ani nebudem mať.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    jess Pozri príspevok
    Reklamu na bilboarde, ktorý je na Slovensku, chcem vyfakturovať českému obch.partnerovi. Ktorým paragrafom sa prosím mám riadiť a som vôbec povinná podať súhrnný výkaz, keďže miesto dodania nie je iný členský štát, ale SR ? Vďaka. Tiež fakturujem len SR a dodanie Z iného členského štátu, ale s týmto skúsenosti nemám a ďalšiu faktúru už ani nebudem mať.
    Ak platiteľ poskytuje zdaniteľnej osobe so sídlom v členskom štáte, v ktorom je i registrovaná k DPH službu, pri ktorej sa miesto dodania určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH (napr. reklamné služby) a odberateľ je povinný platiť daň v príslušnom členskom štáte (musí vykonať samozdanenie) potom táto služba má miesto dodania v príslušnom členskom štáte a preto nepodlieha zákonu o DPH platnému v SR; platiteľ službu vyfakturuje bez ?slovenskej? 19% DPH. (Skutočnosť, že bilboard je na území v SR je bezpredmetná).
    Platiteľ je povinný túto službu zahrnúť do súhrnného výkazu za príslušné obdobie a vyhotoviť faktúru podľa § 73 zákona o DPH. Viac informácií k tejto problematike nájdete na www.drsr.sk v sekcii a ?Daňové informácie? Pokyny a iné predpisy? DR SR? DPH?.
    - Metodický pokyn k podávaniu súhrnných výkazov podľa § 80 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov
    - Metodický pokyn DR SR k určeniu miesta dodania služieb a k registrácii zdaniteľných osôb podľa § 7a zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov.


    Robím prvý krát faktúru do zahraničia v Omege. Aký typ sumy tam prosím vás má byť ?

    fa do Čiech za sprostredkovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.