Zavrieť

Porady

co je sluzobna cesta?

Ahojte, som v tom zaciatocnik, a chcem sa opytat, ci sa moze za sluzobnu cestu firemnym vozidlom pokladat cesta z miesta bydliska do miesta pracoviska(sidla firmy)? Moze sa to, nesmie, alebo je to na dohode? Auto pouziva konatel na sluzobne ale aj na sukromne ucely, ale za sukromne povazuje len to, co jazdi cez vikendy.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    janaanna Pozri príspevok
    mohli by ste popisat, aky je to rozdiel? lebo ja som fakt zaciatocnik, a z kratkych vyjadreni nie som velmi mudra...

    dakujeeem
    Pre účely zákona o cestovných náhradách je zamestnancom(§1 ods.1a) aj konateľ. (§1 ods. 2)
    Pozri §2 ods(6) zákona 283/2002

    A čo je pracovná cesta je v §2 ods(1)

    http://www.porada.sk/171306-post1.html
    Naposledy upravil marjankaj : 28.05.10 at 11:23

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaanna Pozri príspevok
    Ahojte, som v tom zaciatocnik, a chcem sa opytat, ci sa moze za sluzobnu cestu firemnym vozidlom pokladat cesta z miesta bydliska do miesta pracoviska(sidla firmy)? Nie, nie je to pracovná cesta podľa Zákona o CN. á Moze sa to, nesmie, alebo je to na dohode? Auto pouziva konatel na sluzobne ale aj na sukromne ucely, ale za sukromne povazuje len to, co jazdi cez vikendy.
    Dakujem.
    Odpoveď v texte.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    janaanna Pozri príspevok
    Ahojte, som v tom zaciatocnik, a chcem sa opytat, ci sa moze za sluzobnu cestu firemnym vozidlom pokladat cesta z miesta bydliska do miesta pracoviska(sidla firmy)? Moze sa to, nesmie, alebo je to na dohode? Auto pouziva konatel na sluzobne ale aj na sukromne ucely, ale za sukromne povazuje len to, co jazdi cez vikendy.
    Dakujem.
    Toto si musí vedieť obhájiť konateľ. Ak mu použitie služobného auta pri ceste domov pomôže vybaviť viac vecí, prečo nie. Aj zamestnancovi môžete poskytnúť auto na služobnú cestu a môže si ho vziať domov a odtiaľ vyraziť na služobnú cestu.... Všetko je to len o tom, či viete dokázať oprávnenosť nákladov

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    JAJA11 Pozri príspevok
    Toto si musí vedieť obhájiť konateľ. Ak mu použitie služobného auta pri ceste domov pomôže vybaviť viac vecí, prečo nie. Aj zamestnancovi môžete poskytnúť auto na služobnú cestu a môže si ho vziať domov a odtiaľ vyraziť na služobnú cestu.... Všetko je to len o tom, či viete dokázať oprávnenosť nákladov
    A pravdaže to nie je služobná cesta, ale len použitie služobného auta na firemné účely

    janaanna je offline (nepripojený) janaanna

    janaanna
    A este by som mala jednu otazku. Ak je konatel rakusky obcan, byva vo Viedni, sidlo firmy je na Slovensku. Moze byt zaciatok jeho sluzobnej cesty Vieden, alebo to musi byt sidlo firmy na Sk? Bolo mi povedane, ze to musi byt Slovensko, to by sme vsak potom museli pridavat km, kedze by to zjavne nesedelo.
    Vdaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaanna Pozri príspevok
    A este by som mala jednu otazku. Ak je konatel rakusky obcan, byva vo Viedni, sidlo firmy je na Slovensku. Moze byt zaciatok jeho sluzobnej cesty Vieden, alebo to musi byt sidlo firmy na Sk? Bolo mi povedane, ze to musi byt Slovensko, to by sme vsak potom museli pridavat km, kedze by to zjavne nesedelo.
    Vdaka.
    Ak je len konateľom, jeho nástup na PC môže byť vo Viedni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaanna Pozri príspevok
    co to znamena, ze je len konatelom? aka by mohla byt ina situacia?
    Mohol by byť zároveň aj zamestnancom.

    janaanna je offline (nepripojený) janaanna

    janaanna
    To znamena, ze by mal zaroven aj nejaku pracovnu zmluvu. Ako sa to potom meni, ak by bol aj zamestnancom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaanna Pozri príspevok
    To znamena, ze by mal zaroven aj nejaku pracovnu zmluvu. Ako sa to potom meni, ak by bol aj zamestnancom?
    Potom sa posudzuje ako zamestnanec.

    janaanna je offline (nepripojený) janaanna

    janaanna
    mohli by ste popisat, aky je to rozdiel? lebo ja som fakt zaciatocnik, a z kratkych vyjadreni nie som velmi mudra...

    dakujeeem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.