Zavrieť

Porady

stravné v tuzemsku bez cesťákov???

dobrý deň želám.
Môj dotaz: Konateľ a zároveň zamestnanec v jednej osobe (sro) žiada odomňa aby som mu dávala do výdavkov stravné za každý odpracovaný deň. Jazdí na nákladnom aute ale len na Slovensku a robí prepravu. Knihu jázd a evidenciu o ubehnutých km si vedie sám. Na základe čoho (a či vôbec) mu môžem tieto náklady na stravné vyplácať? Aspoň tú základnú čiastku (tuším 3,60E na deň). ? Za pomoc ďakujem porada.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    abcd.kates Pozri príspevok
    dobrý deň želám.
    Môj dotaz: Konateľ a zároveň zamestnanec v jednej osobe (sro) žiada odomňa aby som mu dávala do výdavkov stravné za každý odpracovaný deň. Jazdí na nákladnom aute ale len na Slovensku a robí prepravu. Knihu jázd a evidenciu o ubehnutých km si vedie sám. Na základe čoho (a či vôbec) mu môžem tieto náklady na stravné vyplácať? Aspoň tú základnú čiastku (tuším 3,60E na deň). ? Za pomoc ďakujem porada.
    Stravné sa vypláca podľa Zákona o cestovných náhradách .

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Johanka Pozri príspevok
    Stravné sa vypláca podľa Zákona o cestovných náhradách .
    takže som pochopila, že ak jazdí každý deň inde (preprava od rôznych odberateľov) a musí byť na tej ceste minimálne 5hod., tak mu môžem zaúčtovať stravné 3,60 E na každý takýto deň, že?
    prosím potvrďte že či fakt môžem

    stravné v tuzemsku bez cesťákov???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.