Zavrieť

Porady

ukoncenie PN, UP a DNP

ahojte poradnickovia,

chcem Vas pekne poprosit o radu... ved ako inak, na porade?!

Ale pekne poporiadku, musim Vam vysvetlit, v com si vlastne neviem rady a na SP mi uz vobec nevedia poradit

- 01.09.2008 - DNPO z max. VZ
- 05.2009 - evidencia UP ako uchadzac o zamestnanie
- 01.06.2009 - nastup na PN, ktora mi konci k 31.05.2010

doteraz som nepodala odhlasku, ani ziadnu zmenu na SP od 01.09.2008 a do nastupu na PN som si DNP platila z max. VZ

MOJE OTAZKY SU:
- ako postupovat dalej, ak by som v pripade otehotnenia (ci uz tento, alebo zaciatkom buduceho r.2011) chcela dostavat max. materske?
- aku vysku VZ zvolit, ked teraz budem asi este mesiac-dva nezamestnana a potom by som si platila len rozdiel z prac.pomeru a DNPO?
- ak som rok poberala PN z DNPO, po akom obdobi mam opat narok na PN z DNPO, pripadne ako poberanie PN z DNPO ovplyvni pripadnu matersku z DNPO za predpokladu, ze by som nadalej platila DNPO?
- ked ukoncim PN, mam podat zvysenie na max. VZ, ktory sa menil od 01.07.2009, alebo pockat a poziadat o zmenu az od 01.07.2010?
- ak by som isla na MD v r.2011, budem mat vyplacane max.materske, ked som v rozhodujucom obdobi, co by bol r. 2010, mala max.VZ az od 01.06.2010, pripadne 01.07.2010 ?

Viem, je toho vela, ale v tomto pripade som uplne stratena v nedostatocnych infoskach zo SP.
Dufam, ze nebudete mat v tom chaos

Tak dik, duse dobre a zelam vela zdaru!
Naposledy upravil ajajaaaj : 31.05.10 at 14:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ukoncenie PN, UP a DNP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.