Zavrieť

Porady

VYUčTOVANIE ZA PLIN

Dobry den,Prosim o radu??Byvam v bytovke spolu zo susedom sme napojeny spoločny plynovy kotol.za minule uctovne obdobie sme spalili 4500 kubikov plinu to je KW? NA polovicu 2250kub.. moja faktura je 1533 EUR. Kolko vlastne stoji 1m3,alebo kW/h Vydi sa mi to vela,nemyslite???
Naposledy upravil martin p : 31.05.10 at 16:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Cenu za 1 m3 ZP zistíš nasledovne:

    V materialoch SPP máš údaj pre D3- cena za 1 kWh 0,0403 €, potom tzv. prepočítavacie objemové číslo pre tú ktorú obec (napr. pre Ábelová 0,969)- pohľadaj si tú svoju obec a príslušné prepočítavacie číslo nahraď dole v rovnici- vo faktúre ho máš uvedené.
    a priemerné spaľovacie číslo objemové (10,55 kWh/m3- priblížne takéto číslo budeš mať uvedené vo faktúre pri ročnom vyúčtovaní).
    Cena za 1 m3 ZP v Ábelovej je:
    0,0403€/kWh x 10,55 kWh/m3 x 0,969 = 0,41198 €/m3 s DPH.

    Fix. je 7,6665 €/mesiac x 12 = 91,998 €/rok

    Toto sú ceny pre rok 2010 !!
    Naposledy upravil Julian : 31.05.10 at 20:21

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    mi tiež spracovávame spotrebu plynu na UK a TUV, všetci majú údaj spotreby na m2 podlahovej plochy na UK a na m3 ohrevu TUV.
    Správca by vysvetlil najľahšie ako boli prerozdelené náklady na plyn.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    martin p Pozri príspevok
    Dobry den,Prosim o radu??Byvam v bytovke spolu zo susedom sme napojeny spoločny plynovy kotol.za minule uctovne obdobie sme spalili 4500 kubikov plinu to je KW? NA polovicu 2250kub.. moja faktura je 1533 EUR. Kolko vlastne stoji 1m3,alebo kW/h Vydi sa mi to vela,nemyslite???
    Riadne si preštuduj vyúčtovanie plynu, všetky údaje o spotrebe, mernej jednotke, cene za jednotku, konečnej cene ako aj zálohových platbách máš vo vyúčtovaní. My tvoje vyúčtovanie nevidíme. Ak tým údajom na vyúčtovaní nerozumieš, choď na zákaznícke stredisko SPP a nechaj si vysvetliť, za čo si platil.

    Nenapísal si ani svoju tarifu, tak ti nevieme povedať ani len to, koľko stojí 1kW.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Mne sa vidí , že by si mal isť naspäť do školy.

    PLIN ??? spološne ??? plynovi ??? napojenna ??? vydi ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.