Zavrieť

Porady

vysledok hospodarenia

Dobry den,

rad by som sa opytal ako sa uctoval vysledok hospodarenia v rozpoctovej organizacii do roku 2007, teda do platnosti starej metodiky uctovania.. dostal som to ako otazku k obhajobe diplomovej prace ale ja som uctoval uz vylucne podla novej metodiky.. ak by mi to niekto podrobnejsie opisal, velmi by ste mi pomohli. DAKUJEM..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Výsledok hospodárenia v rozpočtovkách sa sleduje len od zavedenia novej metodiky. Dovtedy sa výsledok hospodárenia nesledoval a (ak sa nemýlim) ani sa o ňom neúčtovalo.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    výsledok hospodárenia v rozpočtovej organizácii pred rokom 2007 nevznikal, RO neúčtovali o výnosoch, výsledok hospodárenia bol len v prípade, že zostal zostatok na výdavkovom alebo príjmovom účte a vtedy sa vytvoril v súvahe na účte 924 alebo 925

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Výsledok hospodárenia vznikal vždy aj v RO a vykazoval sa v súvahe.

    K 31.12. sa konečné stavy účtov 211,213,234 /232/a účty účtovnej triedy 4 - náklady, zúčtovali podľa charakteru zostatku na ťarchu účtu alebo v prospech účtu 964 - Saldo výdavkov a nákladov rozpočtového hospodárenia. T.j. 211+213+234/2/ - tr. 4 = zostatok účtu 964.

    Konečné stavy účtov 214,215,219,235 /236/sa zúčtovali podľa charakteru na ťarchu alebo v prospech účtu 965 - Saldo príjmov a výnosov rozpočtového hospodárenia.
    Pri správnom účtovaní týchto príjmov bol výsledok nulový, pretože na jednom účte bola suma plusová a na druhom mínusová, zostatok na účte nemohol byť.

    Takýmto zúčtovaním a následným zrátaním týchto súm vyšiel výsledok hospodárenia v RO.

    účty:
    211 - financovanie výdavkov RO
    213 - transfery
    234/232/ - výdavkový účet
    214 - limity rozpočtových výdavkov
    215 - zúčtovanie nedaňových príjmov
    219 - zúčtovanie prevodov rozpočtových príjmov
    235/236/ príjmový účet RO

    Výsledok hospodárenia bol aj týmto spôsobom len rozdiel záväzkov a pohľadávok.

    vysledok hospodarenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.