Zavrieť

Porady

výroba na zákazku prostredníctvom predajcu nábytku

Dobrý deň. Prvýkrát ma oslovil predajca nábytku- má obchod s nábytkom. Objednal si u mňa výrobu a montáž vstavanej skrine pre svojho zákazníka.Mám teraz v tom trocha chaos- čo mu napísať do faktúry? -mohlo by byť : výroba a montáž vstavanej skrine u odberateľovho zákazníka - to je asi hluposť, len neviem ako na to. Nemá niekto skúsenosť. Komu odovzdať dodací list- chcem si ho dať aj podpísať u toho zákazníka u ktorého bude montáž, že skriňa bola odovzdaná aj s montážou v poriadku bez poškodenia a zákazník s tým súhlasí . Jemu fakturuje predajaca svoju cenu, ktorú si navýšil.
Ďaľší problém mám ako zaučtovať takú operáciu- predaj výrobkov a služieb- alebo tovaru. Ja si myslím to prvé, nakoľko je to a s montážou u jeho zákazníka.
Je problém keď nemám ERP? Ja vystavím faktúru predajcovi a on mi ju uhradí v hotovosti neskôr. Kvôli jednej zákazke sa mi totiž neoplatí kupovať ERP. Dúfam, že mi niekto poradí, tak vopred ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mirotn Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prvýkrát ma oslovil predajca nábytku- má obchod s nábytkom. Objednal si u mňa výrobu a montáž vstavanej skrine pre svojho zákazníka.Mám teraz v tom trocha chaos- čo mu napísať do faktúry? -mohlo by byť : výroba a montáž vstavanej skrine u odberateľovho zákazníka - to je asi hluposť, len neviem ako na to. Nemá niekto skúsenosť. Komu odovzdať dodací list- chcem si ho dať aj podpísať u toho zákazníka u ktorého bude montáž, že skriňa bola odovzdaná aj s montážou v poriadku bez poškodenia a zákazník s tým súhlasí . Jemu fakturuje predajaca svoju cenu, ktorú si navýšil.
    Ďaľší problém mám ako zaučtovať takú operáciu- predaj výrobkov a služieb- alebo tovaru. Ja si myslím to prvé, nakoľko je to a s montážou u jeho zákazníka.
    Je problém keď nemám ERP? Ja vystavím faktúru predajcovi a on mi ju uhradí v hotovosti neskôr. Kvôli jednej zákazke sa mi totiž neoplatí kupovať ERP. Dúfam, že mi niekto poradí, tak vopred ĎAKUJEM
    Na objednávke od odberateľa by malo byť uvedené, čo máš vyrobiť, z čoho máš vyrobiť a kde to máš namontovať. Tvoj zmluvný vzťah nie je so zákazníkom odberateľa ale s ním, preto aj prevziať zákazku má on.
    ERP nepotrebuješ a už dávno neplatí(už si nespomínam od kedy), že ak je príjem v hotovosti v deň dodania tovaru alebo služby, je povinnosť použiť ERP.
    Účtovať budeš ako predaj výrobkov a služieb. Na FA môžeš napr. uviesť - Faktúrujem vám za návrh, zameranie, výrobu a montáž vstavanej skrine v "tu uveď miesto, kam si výrobok dodal".

    mirotn je offline (nepripojený) mirotn

    mirotn
    Prosím niekoho znalého zákona o ERP :na stránke daňového úradu som našiel otázky a odpovede k ERP
    link-www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie.../erp_otaz0209.pdf
    tam sa jedna otázka týka aj stolárov.
    Som stolár a vyrábam stolárske výrobky. Niektoré výrobky predávam priamo zákazníkom, niektoré výrobky napr. kuchynské linky dodávam zákazníkovi aj s montážou. Som povinný používať ERP podľa nového zákona ?
    3
    4
    Odpoveď:
    Ak stolár vyrobí výrobok, ktorý predá zákazníkovi bez montáže, ide o predaj tovaru, a v takomto prípade je povinný evidovať prijatú tržbu podľa vyhlášky č. 55/1994 Z.z., ako aj podľa zákona o používaní ERP. V prípade, že stolár vyrobí výrobok, ktorý po jeho výrobe predá zákazníkovi aj s montážou, ide o poskytovanie služby, na ktorú sa ani podľa vyššie uvedenej vyhlášky o ERP ani podľa zákona o používaní ERP nevzťahuje povinnosť evidencie tržieb na ERP.
    Rovnaký postup platí aj napr. pri predaji okien, parkiet bez montáže (ide o predaj tovaru) a pri predaji okien, parkiet s montážou (ide o poskytnutie služby).


    Znamená to, že ak vystavím niekomu faktúru napr. faktúrujem vám výrobu skrinky, al. poličky, al. stolíka - je to bez montáže, len im to doveziem- tak by som pri platbe v hotovosti /kedykoľvek nielen v ten istý deň/ mal použiť miesto príjmového pokladničného dokladu ERP?

    za objasnenie ďakujem

    výroba na zákazku prostredníctvom predajcu nábytku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.