Zavrieť

Porady

Uplatniť DPH

Prosím, poradí mi niekto? V našej firme bola školiť našich zamestnancov osoba z Poľska, ktorá je z materskej firmy. Doniesla doklad o ubytovaní z hotela, ale nie faktúru, ale pokladničný doklad z registračnej pokladne, ktorú naša firma zaplatila. Na doklade je vyznačená suma DPH. Môže si naša firma uplatniť DPH z takéhoto dokladu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak ten doklad z registracnej pokladnice je z nejakeho hotela v SR, tak mozes uplatnit DPH.

    halúzka je offline (nepripojený) halúzka

    rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac halúzka
    vierka6 Pozri príspevok
    Áno, je to z hotela v SR. Kolegyne tvrdia, že nemôžeme, lebo to nie je faktúra.
    Tak povedz kolegyňam, že nech si naštudujú zákon o DPH (§71 ods.)5) a potom zistia, že aj doklad z ERP je podľa zákona faktúra.
    Naposledy upravil halúzka : 01.06.10 at 10:21

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    vierka6 Pozri príspevok
    Áno, je to z hotela v SR. Kolegyne tvrdia, že nemôžeme, lebo to nie je faktúra.

    a DPH z drobných nákupov / PHM, čistiace, kancelárske / si kolegyne neuplatnujú ?- tiež majú len bločky z ERP

    ak blok z RP splna všetky naležitosti je to danový doklad a slúži aj na odpočet DPH

    vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

    vierka6
    To preto, že to bola Poľka. Ja to tiež tak chápem ako vy. Potrebovala som sa len poradiť, lebo keď som to tvrdila, tak ma presviedčali o opaku. Teraz mám pre ne aspoň dôkaz.
    Vďaka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    vierka6 Pozri príspevok
    Prosím, poradí mi niekto? V našej firme bola školiť našich zamestnancov osoba z Poľska, ktorá je z materskej firmy. Doniesla doklad o ubytovaní z hotela, ale nie faktúru, ale pokladničný doklad z registračnej pokladne, ktorú naša firma zaplatila. Na doklade je vyznačená suma DPH. Môže si naša firma uplatniť DPH z takéhoto dokladu?
    Podstata otázky je asi v samotnom doklade, ale nedá mi nespýtať sa -
    - prečo máte v účtovníctve cudzí doklad ? ...alebo nechápem .

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ja osobne by som nedávala doklad do Vášho účtovníctva, pretože osoba z Poľska je vlastne na služobnej ceste a ona si tento doklad má uplatniť v svojom vyúčtovaní služobnej cesty. Určite Vám to daniari vyhodia.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Podľa mna si mala doklad na preplatenie uplatnovat v materskej firme a nie u Vas, neda mi inak ako to , ze Johanka ma pravdu.A materska firma Vam mala za skolenie vystavit koncovu fakturu, ak som dobre pochopila.

    vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

    vierka6
    Ono je to tak, že tá osoba z Poľska za hotel nezaplatila a naša firma to zaplatila za ňu.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ak mate nejaku objednavku, alebo zmluvu v ktorej je stanovene, ze ubytovanie platite Vy dotycnej osobe, tak si myslim, ze ano, ale musis to mat niecim podlozené.

    vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

    vierka6
    Práve že nemáme žiadnu zmluvu, ani to nemáme ničím podložené.
    Inak Vám veľmi ďakujem za odpovede.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Tak aspon skuste urobit internu smernicu o podmienkach skolenia, kde zapracujes, ze ubytovanie skolitelom hradite Vy.Chabá výhovorka, ale mohla by pred DU obstat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.