Zavrieť

Porady

Katalógový predaj a platenie dane

Zdravím všetkých poraďákov. Mám určitú dilemu a obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Ak osoba- nepodnikateľ robí katalógový predaj aké má voči štátu povinnosti? Ako preukáže svoj príjem keď nie je podnikateľ teda nevedie účtovníctvo? Čo ak robí ten predaj len pre svoju potrebu-t.z. so zľavami nakupuje pre seba a svoju blízku rodinu? Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    monickao Pozri príspevok
    No aj tu sa mi natíska otázka, ako to dokázať, že na tom nezarába? -keby k tomu prišlo- robí to už pekne dlho- ešte s tým problém nebol-, ale objednáva výrobky pravidelne každý mesiac a naozaj neviem ako poradiť. a ak niečo predá so ziskom ako ďalej? čestným prehlásením k daňovému priznaniu to asi nebude stačiť...
    Nakúpenie v katalógu neznamená, že to aj budem predávať. Pokiaľ ma nik neudá (nepredloží DÚ doklad, ktorý som vystavila) mi DÚ nemúže dokázať, že to predávam. Preto sa netreba takéhoto niečoho obávať.
    DÚ si môže vyžiadať od katalógových predajcov zoznam odberateľov a obraty, za ktoré nakúpili v priebehu roka. Určite sa nebudú zaoberať tými, ktorí nakúpia kozmetiku za pár stoviek EUR, to môže byť osobná spotreba. Horšie na tom by mohli byť tí, ktorí nakúpili za vyššie sumy a asi by ťažko dokazovali, že to bola osobná spotreba. Takže sa treba zamyslieť, či je objem predaja taký vysoký, aby sa radšej zaregistroval pre DÚ a mali to v poriadku,

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    monickao Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov. Mám určitú dilemu a obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Ak osoba- nepodnikateľ robí katalógový predaj aké má voči štátu povinnosti? Ako preukáže svoj príjem keď nie je podnikateľ teda nevedie účtovníctvo? Čo ak robí ten predaj len pre svoju potrebu-t.z. so zľavami nakupuje pre seba a svoju blízku rodinu? Ďakujem vopred za odpoveď.
    Ak výrobky nepredáva ďalej, nemá voči DÚ žiadne povinnosti.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    monickao Pozri príspevok
    No aj tu sa mi natíska otázka, ako to dokázať, že na tom nezarába? -keby k tomu prišlo- robí to už pekne dlho- ešte s tým problém nebol-, ale objednáva výrobky pravidelne každý mesiac a naozaj neviem ako poradiť. a ak niečo predá so ziskom ako ďalej? čestným prehlásením k daňovému priznaniu to asi nebude stačiť...
    no neviem o ako vysoké sumy sa jedná, ale možno by sa to dalo zaradiť do náhodného príjmu a potom sa s tým netreba zaoberať

    monickao je offline (nepripojený) monickao

    monickao
    No aj tu sa mi natíska otázka, ako to dokázať, že na tom nezarába? -keby k tomu prišlo- robí to už pekne dlho- ešte s tým problém nebol-, ale objednáva výrobky pravidelne každý mesiac a naozaj neviem ako poradiť. a ak niečo predá so ziskom ako ďalej? čestným prehlásením k daňovému priznaniu to asi nebude stačiť...

    monickao je offline (nepripojený) monickao

    monickao
    jedná sa o smiešne sumy...ak môžem ešte k tomu náhodnému príjmu...čo sa tým myslí?je to niekde v zákone? a Ďakujem

    Katalógový predaj a platenie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.