Zavrieť

Porady

školenie v Taliansku a DPH

Slovenská firma, registrovaná ako plátca DPH v SK bude fyzicky vykonávať školenie v Taliansku, toto školenie bude fakturovať českej firme ktorá je neplátcom DPH, predpokladám že by v Taliansku mala platiť obdoba nášho §16.3 a teda by sa SK firma mala v Taliansku registrovať bez ohľadu na to či je odberateľ v ČR registrovaný alebo nie, nemáte s tým niekto skúsenosti. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Myslím, že CZ firma by sa mala registrovať pre DPH v CZ. Bude prijímať službu od platcu DPH z EU a prišlo by mi komplikované registrovať sa kôli službe v Taliansku.
    Týmto registráciám sa firmy v EÚ pri prijímaní služieb nevyhnú.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    IvoM Pozri príspevok
    Betka, neviem či s §7 je o tovare a §7a je síce o dodaní/prijatí služby ale z pohľadu slovenského zákona o DPH a len služieb podľa §15.1 a navyše SK firma už registrovaná v SK je a náš §16.3 určuje miesto dodania tam kde sa táto služby fyzicky vykonala, ak teda bola služba vykonaná v Taliansku tak nemôže byť premetom SK DPH a teda ani §7a.
    Nepochopil si ma Písal si o obdobách, a tak aj ja

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    IvoM Pozri príspevok
    OK, jasné , stále ma ale pletie obdoba nášho §5.1, ak platí obdoba aj v Taliansku tak chápem že podľa §5.1b by mal platiť DPH príjemca a SK firma sa nemusí v Taliansku registrovať, ale v tomto prípade nie je príjemcom Talian ale ČR neplátca a podľa §16.3 by sa DPH mala prvotne odviesť v Taliansku veď tam je miesto dodania služby, stále mi to vychádza tak že jeden z nich by sa v Taliansku registrovať mal, alebo som nepochopil cezhraničné poskytnutie služby?
    Myslím si, že z nášho zákona o DPH je zrejmé len to, že v súlade s § 16 ods. 3 zákona o DPH nie je miesto dodania v tuzemsku, ale v Taliansku (slovenskou DPH sa služba zdaniť nemôže). Na zodpovedanie otázky týkajúcej sa povinnosti registrácie v Taliansku a určenia osoby povinnej platiť daň by bolo potrebné poznať taliansky zákon o DPH.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ide o cezhranicne poskytnutie sluzby. Tj. oslobodene od DPH.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    betka Pozri príspevok
    JA by som zapojila náš par. 7 (7a)
    Zle som sa vyjadrila, pre porovnanie uvedenej transakcie

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    betka Pozri príspevok
    JA by som zapojila náš par. 7 (7a)
    Betka, neviem či s §7 je o tovare a §7a je síce o dodaní/prijatí služby ale z pohľadu slovenského zákona o DPH a len služieb podľa §15.1 a navyše SK firma už registrovaná v SK je a náš §16.3 určuje miesto dodania tam kde sa táto služby fyzicky vykonala, ak teda bola služba vykonaná v Taliansku tak nemôže byť premetom SK DPH a teda ani §7a.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    profesional Pozri príspevok
    Ide o cezhranicne poskytnutie sluzby. Tj. oslobodene od DPH.
    Díky, môžeš mi pridať aj § DPH.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    betka Pozri príspevok
    Nepochopil si ma Písal si o obdobách, a tak aj ja
    OK, jasné , stále ma ale pletie obdoba nášho §5.1, ak platí obdoba aj v Taliansku tak chápem že podľa §5.1b by mal platiť DPH príjemca a SK firma sa nemusí v Taliansku registrovať, ale v tomto prípade nie je príjemcom Talian ale ČR neplátca a podľa §16.3 by sa DPH mala prvotne odviesť v Taliansku veď tam je miesto dodania služby, stále mi to vychádza tak že jeden z nich by sa v Taliansku registrovať mal, alebo som nepochopil cezhraničné poskytnutie služby?

    školenie v Taliansku a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.