Zavrieť

Porady

refakturacia stravnych listkov este raz

potrebovala by som poradit ohladom refakturacie SL, je tu toho na porade viac ale chybaju odpovede....
zamestnavame externych ZC a poskytujeme im obedy ale taktiez stravne poukazky, potom to vsetko prefakturovavame

pri obedoch je uctovanie jasne ale pri stravnych poukazkach je to trocha komplikovanejsie:

nakup str. poukazok 213/321
faktura od personalnej firmy 518/321
vystavena nasa faktura za str. poukazky 311/213 alebo 311/648? a ak 311/648 potom je potrebne urobit este zapis 518/213?

dakujem uz vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    Pekný deň prajem. Mám podobný problém so správnosťou zaúčtovania refakturácie stravných lístkov.
    Nákup 518/321
    predaj 311/648.
    Postup je správny?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a máte takýto predmet podnikania v ŽL?
    a čo sú to externí ZC? - máte "prenajatých" zamestnancov ?
    Komu SL prefakturovávate?

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    KEJKA Pozri príspevok
    a máte takýto predmet podnikania v ŽL?
    a čo sú to externí ZC? - máte "prenajatých" zamestnancov ?
    Komu SL prefakturovávate?
    Nemáme to v predmete podnikania, ide o jednorázovú záležitosť, nakoľko pracovníčka v Školskej jedálni odmietala vystaviť viac faktúr. Prefakturácia pôjde jednorázovo 2 živnostníkom. Externí ZC sa netýka mňa, to je v predchádzajúcej otázke.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, to bola reakcia na obe zadania.
    účtovanie by som dala ako tovar, nie ako službu. Nakupujete a predávate SL - aj ked ide o jednorazovú záležitosť.
    Mýli ma tam tá školská jedálen, o aké SL sa vlastne jedná - dúfam, že nie o vaše vlastne SL. V tom prípade by to bolo poskytnutie služby vlastnej jedálne, ale iba 311/602.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    KEJKA Pozri príspevok
    áno, to bola reakcia na obe zadania.
    účtovanie by som dala ako tovar, nie ako službu. Nakupujete a predávate SL - aj ked ide o jednorazovú záležitosť.
    Mýli ma tam tá školská jedálen, o aké SL sa vlastne jedná - dúfam, že nie o vaše vlastne SL. V tom prípade by to bolo poskytnutie služby vlastnej jedálne, ale iba 311/602.
    Ide o dedinskú školskú jedáleň, nie našu. Takže lepšie by bolo účtovať ako tovar.
    Moc, moc ďakujem za odpoveď.

    refakturacia stravnych listkov este raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.