Zavrieť

Porady

Likvidácia a nadmerný odpočet

Ahojte,

vedel by mi prosím niekto poradiť. Spoločnosť ktorú účtujeme išla do likvidácie 3/2010 , za mesiac 4/2010 som podávala DPH s odpočtom asi vo výške 160EUR. List o likvidácie mi prišiel až potom čo som poslala DPH na daňový úrad.
Moja otázka znie, či má firma nárok na odpočet dane ked je v likvidácii?Kde mám hľadať v zákone?
Na daňový úrad ešte len ideme posielať list o zrušenie platcu na DPH.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Spoločnosť má nárok na odpočet DPH aj po vstupe do likvidácie. Spoločnosť má povinnosť oznámiť DÚ, že vstúpila do likvidácie. Na základe predloženia výpisu z OR, kde je zapísaný vstup do likvidácie Vám DÚ vydá novú kartičku s aktuálnymi údajmi. Keď sa rozhodnete požiadať o zrušenie registrácie za platiteľa DPH, DÚ na základe Vašej žiadosti určí posledné zdaňovacie obdobie. Dovtedy ste naďalej riadnym platiteľom DPH aj s nárokom na odpočty DPH v zmysle § 49 - 51.

    nina0074 je offline (nepripojený) nina0074

    nina0074
    Ahojte,

    ešte mám malú otázočku.
    Daňový úrad nám stanovil posledné zadaňovacie obodbie 6/2010,, idem podávať DPH za 5/2010.
    Spoločnsť nemá žiadne OFA, len DOFA. Na nete som čítala, že spoločnosť si za 5/2010 nemôže uplatniť nadmerný odpočet, pretože vrátené peniaze už nevyužije na ďaľšie zdaniteľné plnenie.
    Je to naozaj tak. Mám teda podať radšej 0 DPH-čku?

    Ďakujem

    Likvidácia a nadmerný odpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.