Zavrieť

Porady

Umorenie straty

Takže ešte raz
Rok 2005 1-3 mesiace strata
2005 strata
2006 zisk umorena strata
2007 strata
2008 zisk umorená strata

ostalo ešt e tak ako som uviedla.
Vyzerá to ako SUDOKA ale je to realita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Gabriela 19 Pozri príspevok
    Takže ešte raz
    Rok 2005 1-3 mesiace strata
    2005 strata
    2006 zisk umorena strata
    2007 strata
    2008 zisk umorená strata

    ostalo ešt e tak ako som uviedla.
    Vyzerá to ako SUDOKA ale je to realita
    Tak to máš asi dobre
    Ale bez čísel sa to s istotou povedať nedá.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a tu sa ti zasa stratili čísla - v prvom príspevku som ti napísala návod.....ako písať tie čísla.
    hospodársky rok k 31.3.? Preto tie mesiace 1-3?
    a nasl. obdobie 1.4.2005-31.3.2006? atď?
    stratu za tie 3 mesiace môžeš umorovať -ASI SI JU Už UMORILA -do 2009 - asi končí teraz 31.3.2010? a to vyzerá, že máš stratu, takže umorovať nebudeš a nasl. obdobie je už neskoro, ale len pre tie tri mesiace 2005.
    prerušiť môžeš, teda neumoríš, ked máš daňovú stratu a umoríš nasl. rok, ale maximálne 5 rokov. Ak sa do 5 rokov neumorí, tak nárok stratíš.
    hosp.rok 2010 (do 31.3.2011), možeš umoriť stratu za rok 2005 obdobie do 31.3.2006

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    To snáď ani nie je možné.
    Tuším máš viac založených tém, ako svojich príspevkov.
    A jeden lepší ako druhý.
    Neviem, či by tu Colombo na niečo prišiel.

    jajkach je offline (nepripojený) jajkach

    jajkach
    dobrý deň,
    potrebovala by som súrne poradiť, lebo zajtra musím odovzdať daň.priznanie - máme odklad do 30.06.2010.
    Sme nezisková organizácia - v roku 2008 sme vykázali stratu asi 80 tis.eur.
    v roku 2009 sme však začali s výrobou a z tej nám vznikol zisk asi vo výške 110 tis. eur. Môžem stratu z roku 2008 umoriť v roku 2009 a tým znížiť ZD?
    Poraďte, kto máte skúsenosti, lebo neziskovku účtujem tento rok po prvý krát a neviem, čo mám ďalej robiť.
    Vopred ďakujem
    Jana

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jajkach Pozri príspevok
    dobrý deň,
    potrebovala by som súrne poradiť, lebo zajtra musím odovzdať daň.priznanie - máme odklad do 30.06.2010.
    Sme nezisková organizácia - v roku 2008 sme vykázali stratu asi 80 tis.eur.
    v roku 2009 sme však začali s výrobou a z tej nám vznikol zisk asi vo výške 110 tis. eur. Môžem stratu z roku 2008 umoriť v roku 2009 a tým znížiť ZD?
    Poraďte, kto máte skúsenosti, lebo neziskovku účtujem tento rok po prvý krát a neviem, čo mám ďalej robiť.
    Vopred ďakujem
    Jana
    Stratu , samozrejme daňovú, môžeš umoriť až do výšky základu dane.

    jajkach je offline (nepripojený) jajkach

    jajkach
    ďakujem za pomoc,
    no chcem sa ešte uistiť, či je to možné aj vtedy, ak strata v r. 2008 vznikla z nepodnikateľstej činnosti a zisk v r. 2009 vznikol z podnikateľskej činnosti.

    Ešte raz srdečná vďaka
    Jana

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ide o daň z príjmu, takže umoruješ daňovú stratu z daňového zisku/základu dane.
    zrejme nie si sro, ani a.s. - to bolo treba uviesť v zadaní.

    jajkach je offline (nepripojený) jajkach

    jajkach
    Kejka, ja viem, že sa umoruje daňová strata - ja som potrebovala poradiť ohľadom n.o. - bolo to rozpísané asi v štvrtom príspevku vyššie.
    Naša nezisková organizlácia mala stratu v roku 2008 a v roku 2009 začala s výrobou a predajom, z tejto výroby mala zisk.
    Teraz neviem, či môžem umoriť stratu z r.2008 alebo nie
    Jana

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale ja som dala dôraz na to, že umoruješ daňovú stratu. Takže ak si v roku 2008 mala daňovú stratu tak môžeš. Podľa popísaného to bola iba účtovná strata, tak ani nechápem, prečo sa pýtaš, keď vieš, že sa umoruje daňová strata.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    jajkach Pozri príspevok
    dobrý deň,
    potrebovala by som súrne poradiť, lebo zajtra musím odovzdať daň.priznanie - máme odklad do 30.06.2010.
    Sme nezisková organizácia - v roku 2008 sme vykázali stratu asi 80 tis.eur.
    v roku 2009 sme však začali s výrobou a z tej nám vznikol zisk asi vo výške 110 tis. eur. Môžem stratu z roku 2008 umoriť v roku 2009 a tým znížiť ZD?
    Poraďte, kto máte skúsenosti, lebo neziskovku účtujem tento rok po prvý krát a neviem, čo mám ďalej robiť.
    Vopred ďakujem
    Jana
    Tak ako Ti Kejka radí, pozri si daňové priznanie za rok 2008 = v ňom máš uvedený základ dane = možno daňovú stratu ( tá Ti ovplyvní iba výšku budúcej možnej daňovej povinnosti) ... asi si to zamieňaš s účtovným hospodárskym výsledkom po zdanení ( v roku 2008 účtovnou stratou .. či?). Môžeš nastať aj prípad, že nemáš daňovú stratu ... a máš účtovnú.

    A ako sa vysporiadať s účtovnou stratou ... o tom rozhodne osoba, či osoby ( možno členská schôdza, či predsedníctvo, alebo rada, či výbor ...), ktoré máš uvedené v stanovách tejto neziskovky ... a po schválení účtovnej závierky za rok 2008 a dnes už aj za rok 2009, by ste túto stratu mali napr. najprv vykryť práve týmto Vašim účtovným HV ( ziskom) po zdanení za rok 2009 ... ale všetko máte v stanovách, tie je potrebné si detailne prečítať ...
    Naposledy upravil promont maja : 30.06.10 at 07:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.