Zavrieť

Porady

Kolko stoji vedenie uctovnictva - prieskum

Anketa: Aka ciastka je adekvatna?

Počet hlasujúcich
27. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Do 40E

    1 3.70%
  • Do 60E

    2 7.41%
  • Do 80E

    2 7.41%
  • Nad 80E

    22 81.48%
Vazeni poradaci, kratka otazka na Vas co mate nejake skusenosti.
Jedna sa o fy. co ma 50 zakaznikov ktorym sa pravidelne mesacne fakturuje ciastky kazdy mesiac 10E. Je to sprava serverovej farmy/siete kde sa za kazde PC plati 10E.

Jedna sa o sro ktora NIE je platcom DPH. Mesacne faktury vystavene 50-60ks po 10E, prijate na pocet je tak 10-20ks, plus blocky za benzin atd.

Za kolko(suma) je realne mozne viest uctovnictvo ak fa. vytlacim a spolu s blockami zanesiem uctovnicke. Plus dostane zoznam v xls komplet pohybov na ucte s datumom, sumou a zoznam vsetkych vystavenych fa. tiez v xls.

O nic ine sa nechcem starat, cize ucto by mala viest celu agendu ale fa. si robim ja - nic viac nic menej. Ide hlavne ako postupovat nakolko fa. su na male sumy a ked to zoberiem ze napr. 1 polozka = 1E je to 10% z celkovej ciastky co sa mi zda dost vela.

Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600E a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak to ma byt iba na konci iba 100E fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj...

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako, keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno... ...vazne zacinam uvazovat o predaji celej sro :-)

POZNAMKA: no pozeram ze za jeden den sa to tu "zvrhlo" na diskusiu o tom ze praca ucotovnicky je nedocena alebo nikto nevidi ze kolko je za tym prace, studovnia atd. Tu je realny priklad, fy.genereju zisk a za realne peniaze treba vies uctovnictvo tak aby to malo zmysel robit pre obidve strany. No realita bude asi niekde v strede... ? 50-70e...?
Naposledy upravil pepe_zv : 08.06.10 at 18:39
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Je to v sekcii podvojné účtovníctvo, tak aj predpokladám, že sa pýtaš na cenu vedenia PÚ.

Doplňujúce info:

- má firma zamestnancov?
- ak áno, kto robí mzdy, kto udržiava kontakt s SP, ZP a DÚ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dovolím si len malú poznámku .Zasa jedna téma , ktorá v sebe nesie nedocenenosť práce účtovníčky/ka z pohľadu klienta.Však dneska baba na ringu zarobí lepšie.

http://www.porada.sk/t129182-cup-201...vn%FDch+pr%E1c
Naposledy upravil Zita5 : 08.06.10 at 09:36
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

50-60 odberateľských faktúr mesačne nie je až tak málo, účtovníčke je jedno, či sú faktúry na malú alebo veľkú sumu, na každej treba zaúčtovať 3 dátumy, odberateľa, predkontáciu, spôsob úhrady, sumu.

Preto hlasujem jednoznačne Nad 80 €.
5 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja by som hlasovala s cistym svedomim aj na sumy prevysujuce 100 euro..

pocitacova firma, predpokladam nejake ta vypoctova technika v IM - inventarne karty, pripadne skladove karty, odpisove plany,
Blocky na benzin? potom predpokladam cestovne prikazy, kniha jazd, automobil...

a kopec inych veci.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A to nehovorím o párovaní faktúr v banke - tam je tiež jedno, či príde úhrada 10 alebo 1000 € (párujeme cez variabilný symbol -č.faktúry) a suma je pre nás druhoradá.
0 0
pepe_zv pepe_zv

pepe_zv je offline (nepripojený) pepe_zv

Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600/700E max. a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden BR-BA. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak mam dat 100E uctovnicke fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj...

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako,keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno. Toto bol dovod preco som zmenil zivnost na sro.
Naposledy upravil pepe_zv : 08.06.10 at 10:17
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak potom treba prehodnotit cenu za tvoje sluzby...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

comodo Pozri príspevok
ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?
na tvojom, alebo svojom SW ?

V cene je aj daňové prizanie a ročná účtovná uzávierka ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pepe_zv Pozri príspevok
Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600/700E max. a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden BR-BA. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak mam dat 100E uctovnicke fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj...

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako,keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno. Toto bol dovod preco som zmenil zivnost na sro.

Tak sa skus dohodnut s odberatelmi ze budete fakturovat raz stvrtrocne alebo raz polrocne...

Vies, to je asi ako ja ked zarobim 100 eur mesacne ako uctovnicka a budem sa "stazovat" ze SW na uctovnictvo stoji 500 eur rocne. to len pol roka robim na to aby som zaplatila ten SW...

Skus inak optimalizovat naklady, alebo zvysit obrat u odberatelov.... s uctovnickou musis pocitat uz pred zalozenim firmy asi ako s najomnym... neriadi sa tym ake mas trzby. je to fixny vydaj, ktory nezalezi od toho ci na tvojich fakturach svieti suma 1000 eur alebo 100 eur...

Alebo si skus robit vela veci svojpomocne, a iba na konci roka poziadaj o vypracovnaie danoveho priznania s vykazmi...
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

comodo Pozri príspevok
ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?

Priserne malo. Neviem ako tlaci papier, kopiruje a podobne... ak robi vsetko na tvoje naklady, da sa vselico zvazit... ale za 34 eur nepokryujem asi ani naklady na SW, tlaciaren, papiere a podobne...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mne sa len páči , keď podnikatelia šomrú na cenu účtovníctva a potom ak príde koniec roka , nevedia kde by "utopili " peniaze .A to sa nejedná len o účtovnícke služby .
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

ano , ale toto mam iba jednoclovekovu s.r.o. teda mna , 12 faktur a cca 50 pokladnicnych dokladov. Kniha jazd. Doklady odovzdam po vianociach a ucto urobi za dva dni. Ano + 50 eur za danove priznanie , zuctovanie ZP. To som zabudol. Na jeho SW.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

ale ved ma 20 firiem . Kvoli tomu SW nema . Ja som tam iba seda myska :-)
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

zk24 Pozri príspevok
Priserne malo. Neviem ako tlaci papier, kopiruje a podobne... ak robi vsetko na tvoje naklady, da sa vselico zvazit... ale za 34 eur nepokryujem asi ani naklady na SW, tlaciaren, papiere a podobne...
ale ved ma 20 firiem . Kvoli tomu SW nema . Ja som tam iba seda myska :-)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
comodo Pozri príspevok
ano , ale toto mam iba jednoclovekovu s.r.o. teda mna , 12 faktur a cca 50 pokladnicnych dokladov. Kniha jazd. Doklady odovzdam po vianociach a ucto urobi za dva dni. Ano + 50 eur za danove priznanie , zuctovanie ZP. To som zabudol. Na jeho SW.
Aj keď za DP a RZZP doplatíš 50 eur je to málo. Málo!!!!!!!!!!! Podrážanie nôh iných účtovníkov.

Len taká malá otázočka: Je to s dokladom alebo bez? Sice aj bez je to málo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
comodo Pozri príspevok
ale ved ma 20 firiem . Kvoli tomu SW nema . Ja som tam iba seda myska :-)
Myslím si, že teba nemá čo zaujímať, koľko má ešte firiem, a s tým odôvodňovať tvoju "žobrácku" cenu. Toľko naozaj žobrák v BA za pol dňa vyžobre od okoloidúcich.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.06.10 at 11:00
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja zas nesudim podnikatela kym neviem kto tu cenu navrhol. Ak ona chcela 30 a dostala 34, tak jej chyba ze je ochotna to robit...

ja robim uctovnictvo priatelovi zadarmo Ale nebudem to zas tahat do temy o cene, ze sa to da aj zadarmo zvladnut. Ceny medzi znamymi by nemali byt ani zverejnovane, lebo potom si ostatni myslia ze to je realna cena.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

jedno riešenie by tu bolo, čo tak si to účtovníctvo robiť sám - sama?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart Pozri príspevok
jedno riešenie by tu bolo, čo tak si to účtovníctvo robiť sám - sama?
Jo, vyskusat na vlastnej kozi a potom clovek zisti ze 100 eur je taaaaaak maaaalo...

ako ked som sa snazila silikonovat vanu... dva znicene silikony, dva srobovaky, 2 dni v pr...li a nakoniec aj tak zavolanie robotnika Hned sa mi to zdala celkom vystizna suma za tu pracu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať