Zavrieť

Porady

automobil v podnikaní a pozastavenie živnosti

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu pri účtovaní v jednoduchom účtovníctve.
V 13.5.2010 sme kúpili do podnikania automobil - keďže technický nám prišiel až 31.5.2010 mohli sme auto prihlásiť do nášho okresu až 02.06.2010. V tento istý deň sme nahlásili i Daň z motorového vozidla. Od 01.07.2010 sme však museli pozastaviť na rok živnosť (takisto sme túto skutočnosť nahlásili pri Dani z motorového vozidla) Automobil plánujeme potom naďalej využívať v podnikaní.
Potrebujem vedieť ako mám postupovať v účtovníctve:
1. Máme vystavenú faktúru na 8677 EUR z toho sme uhradili 2603 EUR v hotovosti a zvyšok je úver (každý mesiac splátka 145 EUR- istina, úrok a havarijné poistenie)
2. Úver budeme splácať aj počas pozastavenej živnosti ako to mám účtovať
3. Ako to bude s odpismi?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Počas pozastavenej živnosti szčo nie je účtovnou jednotkou, teda nie je čo účtovať. Nárok na odpis tak isto nie je, nakoľko k 31.12. je živnosť pozastavená.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    krajna Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu pri účtovaní v jednoduchom účtovníctve.
    V 13.5.2010 sme kúpili do podnikania automobil - keďže technický nám prišiel až 31.5.2010 mohli sme auto prihlásiť do nášho okresu až 02.06.2010. V tento istý deň sme nahlásili i Daň z motorového vozidla. Od 01.07.2010 sme však museli pozastaviť na rok živnosť (takisto sme túto skutočnosť nahlásili pri Dani z motorového vozidla) Automobil plánujeme potom naďalej využívať v podnikaní.
    Potrebujem vedieť ako mám postupovať v účtovníctve:
    1. Máme vystavenú faktúru na 8677 EUR z toho sme uhradili 2603 EUR v hotovosti a zvyšok je úver (každý mesiac splátka 145 EUR- istina, úrok a havarijné poistenie)
    2. Úver budeme splácať aj počas pozastavenej živnosti ako to mám účtovať
    3. Ako to bude s odpismi?

    Ďakujem za odpoveď
    Ja osobne by som zvážila , či predmet prenájmu by som vôbec vložila do Obchodného majetku , keď tie termíny medzi kúpou ,zabezpečím zápisu na PZ a pozastavením živnosti sú tak tesne pri sebe .

    Skúste si preštudovať tento pokyn http://www.porada.sk/t112941-pokyn-d...enajmu-ju.html a pouvažovať , či predmet nájmu po obnovení živnosti nevložíte do obchodného majetku .

    automobil v podnikaní a pozastavenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.