Zavrieť

Porady

Neplatné VAT number u odberateľa

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Máme odberateľa u ktorého sme zistili neplatné IČ DPH. Máme prepravu tovaru faktúrovať s DPH? Sme špedičná firma a preprava bola realizovaná z F do H. Aké typy súm uviesť, pracujeme v Omege. Ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Keďže to fakturujete zdaniteľnej osobe /FR firma/ tak postupuješ podľa §15.1 a neuplatní sa §16.5 /ten je len pre nezdaniteľné osoby/, zdaniteľnú osobu definuje §3.1.
    Faktura bude bez DPH a FR firma ak nie je plátcom, musí sa pred dodaním takejto služby registrovať / u nás §7a/ a musí odviesť z nej FR DPH do FR rozpočtu. Skrátka platí to čo som Ti napísal v mojom prvom príspevku, osobne ale moc neverím že nie je plátcom DPH, len asi prišlo k chybe pri ich IČ DPH.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mňa uvedená služba je bez SK DPH bez ohľadu na to či je zahraničný odberateľ plátca alebo nie.

    olarac je offline (nepripojený) olarac

    olarac
    V tom prípade asi budeme musieť vystaviť faktúru s DPH platnou vo FR, keďže preprava tovaru sa začína vo F a budeme musieť sa registrovať vo FR??? Má s týmto niekto skúsenosť? Ďakujem

    olarac je offline (nepripojený) olarac

    olarac
    ak by to bolo podla § 16 ods. 5 - miestom dodania prepravy tovaru medzi členskými štátmi osobe inej ako zdaniteľnej je miesto, kde sa preprava tovaru začína t.j. vo F. Prijemca služby je nezdaniteľná osoba vo F - na ňu sa daňová povinnosť nedá preniesť - treba sa asi registrovať vo FR a vysporiadať DPH do ich rozpočtu.
    možno sa ale vyjadrí niekto skúsenejší a ďakujem

    olarac je offline (nepripojený) olarac

    olarac
    Ďakujem za radu, snažili sme sa dostať k ich platnému IČ DPH, ale vôbec nereagujú. Na ich objednávke je uvedené neplatné IČ DPH. Vďaka ešte raz

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    IvoM Pozri príspevok
    Keďže to fakturujete zdaniteľnej osobe /FR firma/ tak postupuješ podľa §15.1 a neuplatní sa §16.5 /ten je len pre nezdaniteľné osoby/, zdaniteľnú osobu definuje §3.1.
    Faktura bude bez DPH a FR firma ak nie je plátcom, musí sa pred dodaním takejto služby registrovať / u nás §7a/ a musí odviesť z nej FR DPH do FR rozpočtu. Skrátka platí to čo som Ti napísal v mojom prvom príspevku, osobne ale moc neverím že nie je plátcom DPH, len asi prišlo k chybe pri ich IČ DPH.
    Ja by som si dovolil s tymto prispevkom nesuhlasit. Ak sa zdanitelna osoba nepreukaze IC DPH, hladi sa na nu ako na "inu ako zdanitelnu osobu"... toto mam overene z metodiky DPH - Danove riaditelstvo Banska Bystrica. V uvedenom pripade sa musi ist podla §16,5 a je potrebne sa registrovat vo F presne tak, ako uvadzaju prispevky vyssie.... samozrejme za predpokladu, ze francuzky zakon o DPH to neuklada.

    Neplatné VAT number u odberateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.