Zavrieť

Porady

Mreže na okná

Dali sme na prenajatom objekte spraviť mreže na okna v sume 60000.

Odpisovať alebo sa to dá dať do nákladov

ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lýdia
    Dali sme na prenajatom objekte spraviť mreže na okna v sume 60000.

    Odpisovať alebo sa to dá dať do nákladov

    ďakujem za odpoveď
    Ak sú jednotlivé kusy do 30 tis. (ZD), dala by som ich do spotreby . A asi by bol dobrý súhlas majiteľa objektu s ich inštalovaním.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    Ak sú jednotlivé kusy do 30 tis. (ZD), dala by som ich do spotreby . A asi by bol dobrý súhlas majiteľa objektu s ich inštalovaním.
    Ten súhlas nie je le dobrý ale dokonaca musí byť.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Dal by som si do fa. napísať výmena mreží a je to ako oprava a celé to ide nákladov. Dúfam že tu nie je niekto z daňového ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je to celkom tak, ak budova nie je v tvojom majetku, tak o oprave nemôže byť ani reči.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Tweety
    Nie je to celkom tak, ak budova nie je v tvojom majetku, tak o oprave nemôže byť ani reči.
    Väčšinou sa pri prenájme budov dáva do zmluvy, že prípadné opravy do nejakej výšky si zabezpečuje prenajímateľ. Prečo by o tom nemohla byť reč? Dá sa prípadne iba požiadať majitaľa aby odsúhlasil drobné opravy na budove. Počítal som s tým, že to je zmluvne ošetrené tak isto ako aj tech. zhodnotenie.

    tadoo je offline (nepripojený) tadoo

    tadoo
    otazka: po vykradnuti bytu som si dal namontovat na stenu pred okna mreze. treba takuto vec niekde nahlasit? montaz prebehla pred 5 rokmi.
    a este jedna vec. je nejaka norma ze mreza ma byt zvisla a nie vodorovna? suseda sa mi stazuje, ze som urobil zlodejom rebrik do jej okna.

    dakujem

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Mreža sú oceľové prúty križujúce sa spravidla v 90 o uhle, ktoré sú v miestach prekrižovania zvarené.

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    tadoo Pozri príspevok
    otazka: po vykradnuti bytu som si dal namontovat na stenu pred okna mreze. treba takuto vec niekde nahlasit? montaz prebehla pred 5 rokmi.
    a este jedna vec. je nejaka norma ze mreza ma byt zvisla a nie vodorovna? suseda sa mi stazuje, ze som urobil zlodejom rebrik do jej okna.

    dakujem
    Nahlásiť po 5 rokoch ??
    Mreža MENÍ vzhľad fasády = asi už stavebné povolenie a nie ohlásenie.

    PS
    Daj nahusto ostnatý drôt .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.