Zavrieť

Porady

Preddavky na DzP SZČO

Ahojte, mám SZČO, ktorá je aj zamestnancom a neviem z akého riadku DP mám brať do úvahy daň na výpočet preddavkov na daň. Vypočítal mi tie preddavky program, ale neviem z akého riadku zobral daň na určenie výšky, keď takú sumu v DP ani nemám Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 34 odst. 10 ZoDzP

    (10) Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    veronikasad Pozri príspevok
    Pozri § 34 odst. 10 ZoDzP

    (10) Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.
    To už som pozerala, len neviem z čoho mi program, v ktorom robím daňové priznania zobral sumu na určenie výšky preddavku, nemôžem sa dopátrať tej sumy...

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    zuzanah3 Pozri príspevok
    To už som pozerala, len neviem z čoho mi program, v ktorom robím daňové priznania zobral sumu na určenie výšky preddavku, nemôžem sa dopátrať tej sumy...
    Prepočítaj si to v tejto tabuľke. Tam vidíš, ktoré riadky DP sa berú do výpočtu..
    http://www.porada.sk/1356551-post92.html

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Poprosím Vás o názor ohľadom preddavkov za r. 2009. Počas celého roku 2009 vznikla SZČO povinnosť platiť preddavky z DP r. 2007 aj 2008.
    No preddavok splatný do 31.12.2009 bol zaplatený až v januári 2010. Do daňového priznania som tento preddavok neuvádzala, no na daňovom úrade im to do preddavkov zarátava a teda konečná dať vychádza menšia.

    Ide mi o to, čo je správne, aby sa v budúcnosti nestalo, že im to systém predsalen dá na r. 2010.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Lotarka Pozri príspevok
    Poprosím Vás o názor ohľadom preddavkov za r. 2009. Počas celého roku 2009 vznikla SZČO povinnosť platiť preddavky z DP r. 2007 aj 2008.
    No preddavok splatný do 31.12.2009 bol zaplatený až v januári 2010. Do daňového priznania som tento preddavok neuvádzala, no na daňovom úrade im to do preddavkov zarátava a teda konečná dať vychádza menšia.

    Ide mi o to, čo je správne, aby sa v budúcnosti nestalo, že im to systém predsalen dá na r. 2010.
    Podľa môjho skromného názoru to na DU urobili spravne.. ak sa zaplateny preddavok tyka r.2009, tak ho zahrnies do DP za rok 2009.. a to bez ohladu na to, ze bol zaplateny v januari

    Preddavky na DzP SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.