Zavrieť

Porady

dodanie služby zo zahraničia

Zahraničná firma nám fakturuje užívateľské poplatky za špedičnú banku za obdobie od 01.04.2010-30.06.2010 , faktúra je vyhotovená 17.3.2010. Splatná po obdržaní FA. Kedy vzniká daňová povinnosť, samozdanenie? Ja si myslím, že 30.6.2010. Nie som si istá. Prosím o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno pokiaľ ide o opakovane dodanú službu, tak je to 30.6.2010 /§19.3/, neviem ale čo je špedičná banka, predpokladám že niečo čo zabezpečuje vyťaženie vozidiel v EU, lebo ak by to bolo niečo s financiami tak je to podľa §39 oslobodené od DPH.
    Naša spoločnosť vykonáva prepravné služby v EÚ. Vo Francúzsku nám robili opravu auta, ktorú zaplatil náš vodič Shell kartou. Spoločnosť Shell vystavila FA našej s.r.o. s dátumom vyhotovenia 01.06.2010 a vyfakturovali nám opravu vykonanú dňa 10.03.2010, ktorá bola zaplatená Shell kartou. Prílohu Shell FA sú dodávateľské FA za opravu fakturované na našu s.r.o. Zaúčtovala som s dňom dodania služby 10.3.2010. Postupovala som správne?

    dodanie služby zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.