Zavrieť

Porady

došlá faktúra a prílohy

prosím Vás, ked sme si objednali prepravu tovaru v rámic SR je potrebné vzdy aby nám prepravca k faktúre doložil aj doklad o preprave napr. ZoPV alebo CMR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    tinkas Pozri príspevok
    prosím Vás, ked sme si objednali prepravu tovaru v rámic SR je potrebné vzdy aby nám prepravca k faktúre doložil aj doklad o preprave napr. ZoPV alebo CMR?
    Ak je to platiteľ DPH, tak by mal dodržať náplň faktúry v rozsahu § 71, ods. 2, písm. f a g, zákona o DPH, kde sa uvádza :
    f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
    g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
    Faktúra by aj u neplatiteľa mala obsahovať začiatok a koniec prepravy, vozidlo, počet kilometrov, dohodnutú jednotkovú cenu a ďalšie fakturované údaje, ako cenu nakládky a vykládky, stojné, taktiež jednotky aj rozsah ... A to buď v prílohe, alebo priamo vo faktúre. CMR je iba pre zahraničnú prepravu, nie tuzemskú. Náklady na dopravu a ich uznateľnosť by sa mali preukázať priamo z fakturovaných údajov.
    V menšej firme, kde vodič je aj fakturantom to vypíše rovno do faktúry. Väčšie firmy - tam vodič vypíše "stazku" a fakturant uvedie iba Fakturujeme vám podľa príloh ... a pripojí ....

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    cize ked mi vo faktúre uviedli len odkial kam bola preprava uskutočnená a za akú cenu, bude to staciť? pretože sa nemôzem s ními spojiť ani telefonicky ani mailom aby mi poslali bude záznam o prevádzke vozidla alebo nejaký iný podklad na fakturáciu?

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    V zmluve by ste mali mať upravené, že prepravca ku svojej faktúre pripojí dodací list s potvrdeným prijatím tovaru tvojím klientom.
    Ale v zmluve s prepravcom máte, predpokladám, dohodu, že on zaplatí všetky škody, ktoré vzniknú po jeho prevzatí tovaru od vás. Takže ste krytí. Z hľadiska zákonov máš svoj dodací list s potvrdením prepravcu, že tovar od vás prevzal.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    tinkas Pozri príspevok
    cize ked mi vo faktúre uviedli len odkial kam bola preprava uskutočnená a za akú cenu, bude to staciť? pretože sa nemôzem s ními spojiť ani telefonicky ani mailom aby mi poslali bude záznam o prevádzke vozidla alebo nejaký iný podklad na fakturáciu?
    Ja si myslím, že to bude stačiť. Zmluvu o konkrétnej jednotlivej doprave z miesta A do B možno uzatvoriť aj za pevnú celkovú cenu a ústne. Tá je potom v podstate aj jednotkovou cenou. Ak nenastanú žiadne následné komplikácie medzi objednávateľom a dopravcom, tak to nemá chybu.

    došlá faktúra a prílohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.