Zavrieť

Porady

Skrátený pracovný úväzok

Mám možnosť pracovať popri rodičovskej dovolenke na skrátený pracovný pomer v jednej firme. Dcérka sa narodila v roku 2008, takže popri rodičovskej dovolenke môžem aj pracovať, a neprídem o ňu. Chcem sa spýtať skúsených ohľadom mzdy. Mzda za mesiac cca 240 € butto, koľko mi to bude vychádzať v čistom, a či sa aj z takejto mzdy (ak je menšia ako min.) riadne platia všetky odvody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Tú kalkulačku poznám a konkrétne táto nie je dobrá, lebo napríklad daňový bonus je 20 € na dieťa a ona počíta na dve deti 39 €. Ja som chcela vedieť, či sa počítajú odvody rovnako aj keď sa jedná o mzdu menšiu ako min. mzda, či tam nie sú nejaké výnimky a pod.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Miichaela Pozri príspevok
    Tú kalkulačku poznám a konkrétne táto nie je dobrá, lebo napríklad daňový bonus je 20 € na dieťa a ona počíta na dve deti 39 €. Ja som chcela vedieť, či sa počítajú odvody rovnako aj keď sa jedná o mzdu menšiu ako min. mzda, či tam nie sú nejaké výnimky a pod.
    Je to úplne jedno. Odpočítateľná položka sa na teba vzťahuje v plnej výške, odvody tiež v "plných percentách", daň detto. Ak je skrátený pracovný úväzok, je predpoklad, že môže byť aj mzda nižšia ako minimálna. Nedorovnáva sa do minimálnej mzdy kvôli odvodom - ak máš toto na mysli.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A ty si si nepoziadala od januara o zvysena rodicovsky prispevok? Kedze dcerka ma 2 roky az v roku 2010, tak by to bolo mozne, ale v tom pripade by si bola posudzovana uz podla noveho zakona.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    ata111 Pozri príspevok
    Je to úplne jedno. Odpočítateľná položka sa na teba vzťahuje v plnej výške, odvody tiež v "plných percentách", daň detto. Ak je skrátený pracovný úväzok, je predpoklad, že môže byť aj mzda nižšia ako minimálna. Nedorovnáva sa do minimálnej mzdy kvôli odvodom - ak máš toto na mysli.
    Toto som chcela vedieť, či sa všetko počíta, ako aj pri min. a vyššej mzde. Ďakujem za odpoveď.

    Skrátený pracovný úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.