Zavrieť

Porady

Nadobudnutie sluzby mimo EU

Tuzemská SRO registrovaná podľa §7a nadobudla službu z krajiny mimo EU (reklama). Podľa §69 ods. 3:
"Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku."

Chápem správne, že takáto osoba, registrovaná podľa §7a nie je povinná odviesť daň z reklamnej služby nadobudnutej z krajiny mimo EU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    nesúhlasil by som s takýmto tvrdením....

    s.r.o. je pre účely Zakona o DPH predsa zdanitelnou osobou...cize skus si to takto precitat :

    Zdaniteľná osoba .... je povinná platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

    [/FONT][/COLOR]

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Pravdepodobne som zle pochopil tú vetu...asi treba ten ods. čítať takto:

    "Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7..."

    Takže..odviesť daň a hotovo.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Pravdepodobne som zle pochopil tú vetu...asi treba ten ods. čítať takto:

    "Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7..."

    Takže..odviesť daň a hotovo.
    ano, presne tak.... pekne si to farbne oddelil

    Nadobudnutie sluzby mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.