Zavrieť

Porady

výpis pre SP

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
ahojte
chcem sa spýtať k výpisu z DP... k tabuľke č. 1 , ktorá je "vyňatá" v podstate z DP ale tam sa týka len tých ktorí účtujú v JÚ, treba ju vypĺňať keď účtujem v PÚ, lebo predsa len ked ju nevyplním SP sa nedozvie aké som mal príjmy (čiastkový ZD to už je rozdiel príjmov a výdavkov resp. výnosov a nákladom) a bez toho SP ani nevie či som povinný sa zaregistrovat....... čo s tým prosím ?

a druhá otázka ak niekto začal SZČ v priebehu roka 2009, a nedosiahol hranicu príjmov kde sa musí stať povinne platcom odvodov do SP, musí sa nejako inak "registrovať" lebo v podstate ani nemá identif. číslo od SP ...

vďaka
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
ahojte
chcem sa spýtať k výpisu z DP... k tabuľke č. 1 , ktorá je "vyňatá" v podstate z DP ale tam sa týka len tých ktorí účtujú v JÚ, treba ju vypĺňať keď účtujem v PÚ, lebo predsa len ked ju nevyplním SP sa nedozvie aké som mal príjmy (čiastkový ZD to už je rozdiel príjmov a výdavkov resp. výnosov a nákladom) a bez toho SP ani nevie či som povinný sa zaregistrovat....... čo s tým prosím ?

a druhá otázka ak niekto začal SZČ v priebehu roka 2009, a nedosiahol hranicu príjmov kde sa musí stať povinne platcom odvodov do SP, musí sa nejako inak "registrovať" lebo v podstate ani nemá identif. číslo od SP ...

vďaka
Výpis podávaš kvoli priznaniu celkových príjmov.
Dole pod tabuľkou máš okienko, kde označíš či si účtoval v JÚ, alebo PÚ . Ak nedosiahneš hranicu príjmov zakladajúcich povinnosť platiť povinne odvody, nemáš ďalšiu registračnú povinnosť voči SP.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Výpis podávaš kvoli priznaniu celkových príjmov.
Dole pod tabuľkou máš okienko, kde označíš či si účtoval v JÚ, alebo PÚ . Ak nedosiahneš hranicu príjmov zakladajúcich povinnosť platiť povinne odvody, nemáš ďalšiu registračnú povinnosť voči SP.
A ak mám paušálne výdavky, vraj nie som účtovná jednotka a nevediem ani JÚ ani PÚ.
Čo mám potom zaškrtnúť?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marjankaj Pozri príspevok
A ak mám paušálne výdavky, vraj nie som účtovná jednotka a nevediem ani JÚ ani PÚ.
Čo mám potom zaškrtnúť?
Necháš prázdne políčka. To vysvetlenie o JÚ , PÚ bolo na otázku zadávateľa, pretože sa pýtal, či vôbec musí odovzdávať "Výkaz" ak účtoval v PÚ.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
A ak mám paušálne výdavky, vraj nie som účtovná jednotka a nevediem ani JÚ ani PÚ.
Čo mám potom zaškrtnúť?
doplním poznámku paušálne výdavky
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Necháš prázdne políčka. To vysvetlenie o JÚ , PÚ bolo na otázku zadávateľa, pretože sa pýtal, či vôbec musí odovzdávať "Výkaz" ak účtoval v PÚ.
No nie som si istý. Alfa mi to nechcela pustiť(alebo drsr?). Už neviem presne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
No nie som si istý. Alfa mi to nechcela pustiť(alebo drsr?). Už neviem presne.
poznámku dopisujem ručne a kolonku JU zamažem

Tento rok to už nejako vydržíme, veď už sú so posledné výpisy pre SP ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronikasad Pozri príspevok
poznámku dopisujem ručne a kolonku JU zamažem

Tento rok to už nejako vydržíme, veď už sú so posledné výpisy pre SP ...
Dúfajme.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
poznámku dopisujem ručne a kolonku JU zamažem

Tento rok to už nejako vydržíme, veď už sú so posledné výpisy pre SP ...
Tak to mám průser. Ja som tam nechal zaškrtnuté JÚ
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
Tak to mám průser. Ja som tam nechal zaškrtnuté JÚ
To je OK, SP zaujíma len PU, vtedy sa upravuje vymeriavací základ.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marjankaj Pozri príspevok
No nie som si istý. Alfa mi to nechcela pustiť(alebo drsr?). Už neviem presne.
Najskôr Alfa, lebo neviem o tom,že by Výpis do SP bol na stránke DRSR. Ja si ho sťahujem zo stránky SP.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Najskôr Alfa, lebo neviem o tom,že by Výpis do SP bol na stránke DRSR. Ja si ho sťahujem zo stránky SP.
Ale zobrali ste to nejako vážne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
Ale zobrali ste to nejako vážne.
Hádam si si z nás nechcel takto po polnoci vystreliť. Dnes sa celý deň striela v iných témach ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To Ty si začal vážne, tak sme v tom pokračovali.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
Hádam si si z nás nechcel takto po polnoci vystreliť. Dnes sa celý deň striela v iných témach ...
Tak keď môžu aj inde, prečo nie aj tu? Veď si z nás ešte "vystrelia" Prajem vám dobrú noc.
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
v poriadku rozpísali ste sa k téme ale ja stále neviem odpoveď na otázku či nechať tabuľku úplne prázdnu ak účtujem v PÚ, veď ako potom zistí SP aký som mal príjem nie výsledok hospodárenia ale príjmy celkové kedze mam pocit že to je pre SP dolezite, či sa vobec stanem povinným platcom odvodov do SP (hranicu 3834,96 som nepresiahol ale 1 moj klient áno, obaja sme začali szč v roku 2009) ďakujem
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
haloooo !
takže nechávam tabuľku prázdnu ak účtujem v PÚ ?? (tým pádom nerozumiem ako sa SP dozvie moje celkové príjmy ?lebo z čiastkového ZD asi nie . Alebo ako to je prosím vysvetlíte, opravte ma, usmerníte.
ďakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Viete mi poradiť ako postupovať ďalej? Brat mal prvé DP, dnes som ho poslala na SP s Výpisom z DP a aj hneď s vyplnenou prihláškou. Od 1.7. má byť povinný platca. Opýtala sa ho pani, že kde teraz robí. On povedal v Čechách, tak mu povedala, aby sa registroval a platil tam a neprihlásila ho. Minulý rok robil skoro celý na SR až od zimy je v ČR. V ČR nerobí za rok viac ako 180 dní. Ako má teraz postupovať?? Ja by som povedala, aby trval na prihlásení od 1.7. Ďakujem za vaše rady
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Viete mi poradiť ako postupovať ďalej? Brat mal prvé DP, dnes som ho poslala na SP s Výpisom z DP a aj hneď s vyplnenou prihláškou. Od 1.7. má byť povinný platca. Opýtala sa ho pani, že kde teraz robí. On povedal v Čechách, tak mu povedala, aby sa registroval a platil tam a neprihlásila ho. Minulý rok robil skoro celý na SR až od zimy je v ČR. V ČR nerobí za rok viac ako 180 dní. Ako má teraz postupovať?? Ja by som povedala, aby trval na prihlásení od 1.7. Ďakujem za vaše rady
V ČR je ako zamestnanec alebo živnostník ? Ak živnostník - má slovenskú alebo českú živnosť ?

http://www.socpoist.sk/poistenie-a-z...ost-v-eu/1561s
Naposledy upravil veronikasad : 21.06.10 at 17:18
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronikasad Pozri príspevok
V ČR je ako zamestnanec alebo živnostník ? Ak živnostník - má slovenskú alebo českú živnosť ?

http://www.socpoist.sk/poistenie-a-z...ost-v-eu/1561s
Má slovenskú živnosť a robí pre slovenského živnostníka ale v ČR.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ešte raz dám do pozornosti môj dotaz na sociálku aj s odpoveďou.

Re: Vypis z Danoveho priznania do Socialnej poistovne
Citát:
Pôvodca textu príspevku: VERONIKA6
Daňovník ktorý bol SZČO v roku 2009, nepodnikal, nemal príjem ani výdavky, a bol celý rok zamestnancom, podal si daňové priznanie A, nakoľko si uplatňuje zamestnaneckú prémiu. V uplynulých rokoch si podával typ B, z ktorého posielal výpis do soc. poisťovni. Ako oznámi sociálnej poisťovni, že nepodnikal? Výpis z DP sa robí iba z typu B.

Takže odpoveď zo sociálnej poisťovne pre všetkých, ktorých to zaujíma:

Povinnosť predložiť pobočke Sociálnej poisťovne „výpis z daňového priznania“ má do 30. 6. 2010 fyzická osoba, ktorá je v zmysle zákona o sociálnom poistení považovaná za samostatne zárobkovo činnú osobu, a ktorá podáva daňové priznanie (typ B). Pokiaľ ste za rok 2009 nemali žiadne príjmy podľa § 6 zákona o dani z príjmov a daňové priznanie typu B nepodávate, nie ste ani povinný predložiť Sociálnej poisťovni tlačivo „výpis z daňového priznania“.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať