Zavrieť

Porady

refakturácia nákladov

ahojte,

dostala som teraz fa, ktorou nam refakturuju nejake naklady - sluzby v r. 2009. Je to dost velka ciastka. Mam to normalne zauctovat v tomto roku ako 518/321? Malo by to ist podla mna uctovne do r.2009, kedze vtedy to bolo vykonane, ale az teraz nam vystavili a poslali fakturu. Rezervy sme na to nerobili, nevedela som o niecom takom, ze sa bude refakturovat, vraj to dohodli konatelia!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte,

    dostala som teraz fa, ktorou nam refakturuju nejake naklady - sluzby v r. 2009. Je to dost velka ciastka. Mam to normalne zauctovat v tomto roku ako 518/321? Malo by to ist podla mna uctovne do r.2009, kedze vtedy to bolo vykonane, ale az teraz nam vystavili a poslali fakturu. Rezervy sme na to nerobili, nevedela som o niecom takom, ze sa bude refakturovat, vraj to dohodli konatelia!!
    Treba Poradu aj troška sledovať, prípadne použiť funkciu vyhľadávania...
    Iba pred 3 dňami bola o rovnakom probléme diskusia tu:
    http://www.porada.sk/t141805-refaktu...-z-2009-a.html

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    ospravedlnujem sa, obvykle sledujem temy, ale teraz som bola dost v casovom strese a akosi ma to najprv nenapadlo pozriet sa, ci uz nieco podobne zadane nie je

    precitala som si to a zistila som z toho, ze ked sme mali v r.2009 uctovnu aj danovu stratu, tak by som tento rok refakturovane naklady nemala zahrnat do ZD, mali by ist potom ako nedanove naklady, rozmyslam spravne?

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    no tak to bude velky pruser, pretoze ide o 50 000,-EUR, ktore nikde v nakladoch nebudu.

    Ale rozmyslam - ucto za rok 2009 bolo uzavrete, uct. zavierka schvalena, mozem podat ale DDPO a umorovat tu zvysenu stratu v dalsich rokoch, ano?

    Sorry, ze sa stale tak vypytujem, ale ide o velku sumu a nerada by som urobila chybu.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    Dakujem, budem musiet dat rec s konatelmi


    A este sa spytam, opacna strana, ktora nam tie naklady refakturovala /naklady roku 2009, o com svedcia aj ofotene faktury, ale fa vystavila v r.2010/ ako budu uctovat oni?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak refakturovali, tak asi dostali nákladové fa tiež až v r. 2010, takže oni to majú bez dopadu na HV. Ak ich dostali v r.2009, tak oneskorene vystavili faktúru (čo môže ale nemusí byť chyba). Mohli o tom vedieť a účtovať výnosy odhadom.
    Rovnako ste mali postupovať vy - mali ste účtovať rezervu na náklady. Firma má vedieť, ktoré prijaté služby neboli fakturované.

    Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

    Ajulka33
    Dobrý deň, prosím o pomoc účtovania faktúry, ktorá bude vyfaktúrovaná v roku 2012, ale patrí do roku 2011. Ako zaúčtovať predpis? Je mi jasné, že to bude rezerva, ale ide o faktúru, ktorá sa má prefaktúrovať na inú firmu. Je možný predpis 315-xxx/326-000? Ďakujem.

    refakturácia nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.