Zavrieť

Porady

ako zaradiť ???? poraďte

Ahojte,
neviem ako posudzovať štrukturálne a priame odmeny (provízie) pri príležitostnom nákupe výrobkov za členské ceny. Priamemu predaju sa nevenujem, nemám IČO ani živnosť. Viac-menej si kupujem vtedy kedy potrebujem. Odmeny sú z pozície v štruktúre MLM, sú nepravidelné.
Dá sa to posudzovať podľa zákona o dani z príjmu za inú zárobkovú činnosť podľa par. 6???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    http://www.enoviny.sk/?cid=33729

    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=7952&LngID=0

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    truch, zdenka131, Marína, babi2, rodina1, VladoaKatka, Mária27, arizona, vieraaaa, Lubaba, JankaO
    11

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5 Pozri príspevok
    Jedná sa o Avon,Oriflame ?
    Ak áno tak tu prikladám link
    http://www.porada.sk/t71563-ako-zdan...%BB+prov%EDziu

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    babi2, rodina1, Mária27, Lubaba, JankaO, Danielle369
    6

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Jana-MT Pozri príspevok
    nie je to Avon ani Oriflame ale produkty čínskej medicíny. Kupujem si ich na vlastnú potrebu už dosť dlho a až tento rok mi začali chodit drobné provízie za štrukturálnu pozíciu. Takže dalo by sa to uviesť ako iná zárobková činnosť podľa par. 8 ???
    Ja keby som sa mala rozhodnúť, tak ten príjem považujem za zľavu na cene - vzhľadom na to, že nakupujem len pre vlastnú potrebu, teda nie za účelom ďalšieho predaja a dosiahnutia zisku - a nezdaňovala by som.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jedná sa o Avon,Oriflame ?

    Jana-MT je offline (nepripojený) Jana-MT

    Jana-MT
    nie je to Avon ani Oriflame ale produkty čínskej medicíny. Kupujem si ich na vlastnú potrebu už dosť dlho a až tento rok mi začali chodit drobné provízie za štrukturálnu pozíciu. Takže dalo by sa to uviesť ako iná zárobková činnosť podľa par. 8 ???

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Jana-MT Pozri príspevok
    nie je to Avon ani Oriflame ale produkty čínskej medicíny. Kupujem si ich na vlastnú potrebu už dosť dlho a až tento rok mi začali chodit drobné provízie za štrukturálnu pozíciu. Takže dalo by sa to uviesť ako iná zárobková činnosť podľa par. 8 ???
    do §8 by som to zaradil, ak by sa jednalo o PRILEZITOSTNU cinnost...

    tzn, ze by si nevyvijal opakovane aktivity na dosahovanie takehoto prijmu...

    Jana-MT je offline (nepripojený) Jana-MT

    Jana-MT
    martinez Pozri príspevok
    do §8 by som to zaradil, ak by sa jednalo o PRILEZITOSTNU cinnost...

    tzn, ze by si nevyvijal opakovane aktivity na dosahovanie takehoto prijmu...
    ... ja si len občas kúpim nejaké tie prípravky, čo nepovažujem za cielené aktivity na dosiahutie zisku. Niekedy to je 1x mesačne, niekedy si nekúpim aj 4 mesiace nič.

    ako zaradiť ???? poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.