Zavrieť

Porady

Počet poslancov v slovenskom parlamente

Dufam, ze moja otazka nebude provokacna, ale mam taku dilemu. Neviem, preco Slovensko ma 150 clenny parlament pri 5 424 925 ( 2009 ) obyvateloch, kym Holandsko pri 16 645 313 ( 2008 ) obyvateloch ma tiez 150 poslancov. Vie niekto podstatu tohoto stavu?
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

A prečo má Maďarsko pri cca 10 milionoch obyvateĺov,

parlament 340 členný ???
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Myslim, ze maju dokonca 386 clenny, hotova katastrofa :-(
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Dufam, ze moja otazka nebude provokacna, ale mam taku dilemu. Neviem, preco Slovensko ma 150 clenny parlament pri 5 424 925 ( 2009 ) obyvateloch, kym Holandsko pri 16 645 313 ( 2008 ) obyvateloch ma tiez 150 poslancov. Vie niekto podstatu tohoto stavu?
To nie je ani tak dilema ...
Skôr by som to nazval traumou , nočnou morou ...
To nevie nik ...
Laco-monter Pozri príspevok
A prečo má Maďarsko pri cca 10 milionoch obyvateĺov,
parlament 340 členný ???
...prečo ???
Drbe im viac , ako slovači ...
Veď sa opýtaj Janka S. , ten to fundovane vysvetlí ...hop , ten už asi nie veľmô , skôr to bude tá Anička M.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... v rámci avizovaného zníženia / zrušenia poslaneckej imunity by mohli uzákoniť pre nasledovné volebné obdobie aj zníženie celkového počtu poslancov na maximálne jednosto (o tretinu menej výdavkov na poslancov, ich asistentov, ich kancelárie...).

P.S. neprepokladám, že by tieto návrhy prešli. Ak áno, bude to príjemné prekvapenie.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
150 zlodejov viac nakradne ako 100.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
A prečo má Maďarsko pri cca 10 milionoch obyvateĺov,

parlament 340 členný ???
Parlament je 385 členný, zato ministerstiev je len 8 + 1 bez kresla + premiér
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Rozalka Pozri príspevok
Parlament je 385 členný, zato ministerstiev je len 8 + 1 bez kresla + premiér
Dik za upresnenie .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aj tak im to nieje nič platné.Výbory polovýrbory ,poslanecké skupiny skupiky stovky nezmyselných funkcií pre ešte zbytočnejších uradníčkov ktorých jedinou náplňou práce je rozkrádanie spoločného majatku a krytie ešte väčších zlodejov.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Rozalka Pozri príspevok
Parlament je 385 členný, zato ministerstiev je len 8 + 1 bez kresla + premiér
..... len tak mimochodom, v JISKU sú teraz výpredaje, Csáky by mal kúpiť to jedno kreslo a odniesť do Budapešti
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Ešte jedno mimochodom...na jeseň bude možnosť sa k tomu vyjadriť. Tak som zvedavý...či i pri urne sa stretne toľko ľudí, aby bolo referendum aspoň úspešné.

http://www.referendum2009.sk/?m=3&mS=0
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak to pochybujem, zial obcania, teda my, nie sme asi este zvyknuti vyjadrovat takto svoje nazory, mozno, ze preto, ze vacsinu trapia uplne ine starosti. Ale, ano, niekde treba zacat.
Naposledy upravil tetrisss : 21.06.10 at 14:04
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martin Mocko Pozri príspevok
Ešte jedno mimochodom...na jeseň bude možnosť sa k tomu vyjadriť. Tak som zvedavý...či i pri urne sa stretne toľko ľudí, aby bolo referendum aspoň úspešné.

http://www.referendum2009.sk/?m=3&mS=0
...občas záleží aj na tom , o koho sa v tej urne ide ...

Kebyže to bol náš najmúdrejší , hm ...veľa by ich bolo ...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

220870 Pozri príspevok
150 zlodejov viac nakradne ako 100.
Je tam jeden, ktorý nakradne za päťdesiatich a ani nechodí do parlamentu.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ked si zoberiem zakladnu ideu z vasich uvah a odpovedi, vychadza mi z toho desiva skutocnost.....
Uvidime, ci sa po tychto volbach zmeni aspon kvalita, ked kvantita ostava neporusena, teda 150 ks :-)
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Niekoľko poslancov stále vykonáva primátorov a súčasne poslancov (napr. p. Ďurkovský). Takže uvidíme, čo si schvália.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Martin Mocko Pozri príspevok
Ešte jedno mimochodom...na jeseň bude možnosť sa k tomu vyjadriť. Tak som zvedavý...či i pri urne sa stretne toľko ľudí, aby bolo referendum aspoň úspešné.

http://www.referendum2009.sk/?m=3&mS=0
Na čo ti bude dobré referendum bez zákona ?
Asi len na to, aby bolo, ale to naozaj neviem, prečo má byť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Môj názor: počet 150 ks by mal zostať zachovaný a obsadzovaný by mal byť podľa volebnej účasti, ak napr. sa volieb zúčastní len 60 % oprávnených voličov, tak by sa obsadzovalo len 60 % zo 150 kresiel, 40 % by zostalo neobsadených.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Llívia Pozri príspevok
Môj názor: počet 150 ks by mal zostať zachovaný a obsadzovaný by mal byť podľa volebnej účasti, ak napr. sa volieb zúčastní len 60 % oprávnených voličov, tak by sa obsadzovalo len 60 % zo 150 kresiel, 40 % by zostalo neobsadených.
... myšlienka zainteresovania strán na účasti vo voľbách nie je zlá; rozhodne by som ju uplatnil napr. pri vyplácaní peňazí zo ŠR politickým stranám - o % neúčasti by sa im krátili tieto prostriedky.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

jar88 Pozri príspevok
Na čo ti bude dobré referendum bez zákona ?
Asi len na to, aby bolo, ale to naozaj neviem, prečo má byť.
Uprimne, myslim si to iste. Cele to referendum je somarina. Dnes som sa aj dobre rozculil, ked som cital na ich (zrejme) oficialnej stranke http://www.referendum2009.sk/?m=4&mS=2 ze:

Kedže za pomoci imunity je postih poslanca skomplikovaný a administratívne zdĺhavý je poslanecká imunita zneužívaná

jazda pod vplyvom alkoholu je len špičkou ľadovca toho, ako sa zneužíva. príklady: (Cuper, Duray a pod.)


Uz styri roky plati novela ustavy (ust. zakon 210/2006 Z.z.) a novela zakona o priestupkoch (372/1990), ktora umoznuje prejednat takyto priestupok. Pripady Duray a Cuper su styri a styri a pol roka stare. Ak su novsie pripady, nie je to problem pravnej upravy, ale postupu policajnych zloziek.

Ak nejaky Jozino z Horneho Vyplachu po navrate z krcmy v diskusii na SME nieco take zahlasi, poviem si, OK, chlapec ocividne nikdy nemal otvorenu ani ustavu, ale ved kecat hlavne do veci, o ktore som sa nikdy nezaujimal, je prirodzena ludska vlastnost - vtedy totiz je iluzia, ze vieme vsetko, najsilnejsia, no ak sa ponorime hlbsie, vynaraju sa otazky (nieco na tom ''viem, ze nic neviem'' asi bude). Ale je to trochu zvlastne, ak to najdem na oficialnej stranke tejto iniciativy. Co si mam potom o nich mysliet?

A vobec. Povedzme, ze pride nadpolovicna vacsina volicov. Povedzme, ze na vsetky otazky bude kladna odpoved. A potom co?
Naposledy upravil Slayer666 : 03.07.10 at 18:46
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Môj názor: počet 150 ks by mal zostať zachovaný a obsadzovaný by mal byť podľa volebnej účasti, ak napr. sa volieb zúčastní len 60 % oprávnených voličov, tak by sa obsadzovalo len 60 % zo 150 kresiel, 40 % by zostalo neobsadených.
Tento návrh je celkom logický,pači sa mi...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať