Zavrieť

Porady

Sukromný automobil na podnikanie

Dobry den,
viem, ze sa to tu uz niekde riesilo, ale nie je mi celkom jasne. Od 1.7.2010 zacinam podnikat ( zivnostenske opravnenie). Na cinnosti spojene s podnikanim chcem vyuzivat bratov automobil, on je FO. Cize jeho automobil je na jeho meno. Mozem si do nakladov uctovat pohonne hmoty? Som povinny platit dan z motoroveho vozidla?
A ak mam internet ako FO, taktiez si ho mozem uctovat?
Dakujem.
Naposledy upravil Dav : 29.09.10 at 18:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    macco10 Pozri príspevok
    Dobry den,
    viem, ze sa to tu uz niekde riesilo, ale nie je mi celkom jasne. Od 1.7.2010 zacinam podnikat ( zivnostenske opravnenie). Na cinnosti spojene s podnikanim chcem vyuzivat bratov automobil, on je FO. Cize jeho automobil je na jeho meno. Mozem si do nakladov uctovat pohonne hmoty? Som povinny platit dan z motoroveho vozidla?
    A ak mam internet ako FO, taktiez si ho mozem uctovat?
    Dakujem.
    Je tu toho k tejto problematike naozaj popísané veľa, stačí trochu pohľadať, napr. aj tu http://www.porada.sk/t140173-pouziva...ina-osoba.html
    K tomu internetu, ak ho budeš využívať pre účely zdaniteľného plnenia, tak si ho samozrejme do nákladov dať môžeš.
    Naposledy upravil babi2 : 21.06.10 at 06:51 Dôvod: doplnok

    macco10 je offline (nepripojený) macco10

    macco10
    ano, ja viem, ale nasiel som viac nazorov, rad. chcel by som vediet, ako to v skutocnosti naozaj je. dakujem

    macco10 je offline (nepripojený) macco10

    macco10
    cize nie je mozne vyuzivat sukromny automobil bez toho, aby sa neplatila dan z motoroveho vozidla? nie je ziadna ina moznost?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    macco10 Pozri príspevok
    cize nie je mozne vyuzivat sukromny automobil bez toho, aby sa neplatila dan z motoroveho vozidla? nie je ziadna ina moznost?
    Daň z MV pri požívaní súkromného motorového vozidla na účely dosahovania príjmu z podnikania , alebo inej zárobkovej činnosti ste povinný platiť .
    Nie je to však podmienené uplatňovaním paušálnych náhrad za súkromné MV používané pre podnikateľské účely .

    Ale treba si jedno uvedomiť , že pri daňovej kontrole ak kontrolór zistí , že účtujete výdavky v súvislosti so súkromným vozidlom , Vám dodatočne vyrúbi daň z MV aj s patričnými sankciami , a l e b o Vám vylúči výdavky na súkromné MV .V tomto prípade by sa Vám zvýšila daňová povinnosť .

    Takže je to na Vás a Vašom rozhodnutí . Je aj iná možnosť a to nepoužívať MV.

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Dobry den,

    mam k tejto teme jeden dotaz. SZČO má písané MV na IČO. MV je už odpísané. Bol by problém ak by sa prepísalo na súkromnú osobu v priebehu roka?
    Do 30.09. by sme v uctovnictve uplatnovali 80% pausalne vydavky na PHM, od 01.10. prejst na paušálne nahrady.

    Dakujem

    Sukromný automobil na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.