Zavrieť

Porady

Nárok na odpočet

Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, či som správne pochopila.
Mám faktúru "ostrú" nie zálohovú, kde je vyfakturovaná záloha za prevádzkové náklady za obdobie 07-09/2010. Vystavená je 15.6.2010 a dátumy dodania aj daň. povinnosti je 30.09.2010.
Kedy si môžem uplatniť odpočet DPH z tejto faktúry, aj v deň zaplatenia keďže by mi mali asi poslať k tejto fa dobropis a vystaviť novú k platbe, alebo až 30.09.2010.

Ďakujem. Prajem pekný aj keď upršaný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    via carpathia Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, či som správne pochopila.
    Mám faktúru "ostrú" nie zálohovú, kde je vyfakturovaná záloha za prevádzkové náklady za obdobie 07-09/2010. Vystavená je 15.6.2010 a dátumy dodania aj daň. povinnosti je 30.09.2010.
    Kedy si môžem uplatniť odpočet DPH z tejto faktúry, aj v deň zaplatenia keďže by mi mali asi poslať k tejto fa dobropis a vystaviť novú k platbe, alebo až 30.09.2010.

    Ďakujem. Prajem pekný aj keď upršaný deň.
    Ak pošlú faktúru k prijatej platbe, tak si nárok uplatníš dňom prijatia platby uvedenom na faktúre.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    via carpathia Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, či som správne pochopila.
    Mám faktúru "ostrú" nie zálohovú, kde je vyfakturovaná záloha za prevádzkové náklady za obdobie 07-09/2010. Vystavená je 15.6.2010 a dátumy dodania aj daň. povinnosti je 30.09.2010.
    Kedy si môžem uplatniť odpočet DPH z tejto faktúry, aj v deň zaplatenia keďže by mi mali asi poslať k tejto fa dobropis a vystaviť novú k platbe, alebo až 30.09.2010.

    Ďakujem. Prajem pekný aj keď upršaný deň.
    Na základe tejto faktúry 30.9.. V prípade skoršej platby ako píše Tweety.
    Zaujímalo by ma, ak je fakturovaná záloha na služby - ako môže byť faktúra "ostrá"...ten pojem si asi myslela len z hľadiska DPH....
    Faktúra je vystavená ako klasická faktúra nie ako zálohová ani ako preddavková.
    ale v texte je fakturujeme vám zálohu za prevádzkové náklady.
    Takže nestačí keď odsledujem kedy to bolo zaplatené ešte musím mať aj faktúru k prijatej platbe a tak potom dať do odpočtu. Inak 30.9.2010

    semi je offline (nepripojený) semi

    semi
    Ja by som potrebovala informáciu - odpočítam DPH z daňového dokladu za prijatú platbu za úhradu nájomného za 3.Q. v júni / platba dopredu - záloha, napr. v juni za nájomné za 3.Q. / a posledné zdaňovacie obdobie pre mňa končí 30.6.2010 . Môžem si dph odpočítať alebo nie . ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    semi Pozri príspevok
    Ja by som potrebovala informáciu - odpočítam DPH z daňového dokladu za prijatú platbu za úhradu nájomného za 3.Q. v júni / platba dopredu - záloha, napr. v juni za nájomné za 3.Q. / a posledné zdaňovacie obdobie pre mňa končí 30.6.2010 . Môžem si dph odpočítať alebo nie . ďakujem
    Áno, môžeš si z dokladu k prijatej platbe uplatniť právo na odpočet.

    semi je offline (nepripojený) semi

    semi
    ďakujem, ale záloha je za službu nájomné 3.Q. a tam už nebudem platiteľom dph tak mám pochybnosti

    semi je offline (nepripojený) semi

    semi
    ďakujem, záloha je za nájomné za 3.Q. a tam už nebudem platiteľom dph tak preto mám pochybnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.