Zavrieť

Porady

Vyradenie auta na leasing z majetku

Dobrý deň prajem.
Chcem sa poradiť ako účtovať náklady na auto na leasing v prípade, že ho chcem vyradiť z majetku skôr, ako je leasing ukončený. Leasingová zmluva sa neporuší, nájomnca bude pokračovať v splácaní podľa splátkového kalendára, avšak už o tomto vozidle nechce účtovať do nákladov, nakoľko si kúpil nové auto. Berie sa to ako predčasne ukončený leasing? Alebo má nárok do doby vyradenia na všetky náklady v plnej výške?
Ďakujem. Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Predčasne ukončený leasing to určite voči leasingovke nebude, keďźe splátky budú riadne uhrádzané, čo sa stane s vozidlom keďže sa vyradí z majetku, lebo predať sa nemôže, ido o FO alebo PO? Ja by som v tomto prípade uvažoval o postúpení leasingu, hoci aj na FO.

    Zuzanka1973 je offline (nepripojený) Zuzanka1973

    Zuzanka1973
    Ostáva na tú istú osobu, ide o FO a jednoduché účtovníctvo. Ale 2 autá by si v majetku neobhájila.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzanka1973 Pozri príspevok
    Ostáva na tú istú osobu, ide o FO a jednoduché účtovníctvo. Ale 2 autá by si v majetku neobhájila.
    Nie je potrebné postúpenie lízingu pri dodržaní ostatných ustanovení Zákona o dani z príjmu .
    Prečítajte tu Pokyn :
    http://www.porada.sk/t112941-pokyn-d...enajmu-ju.html

    To záleží od posúdenia činnosti SZČO , či vie dve autá obhájiť . Treba to posúdiť a vyradiť jedno pre osobnú potrebu , s tým že finančný prenájom bude platiť naďalej .

    Zuzanka1973 je offline (nepripojený) Zuzanka1973

    Zuzanka1973
    Zita, ďakujem za odpoveď. Niekedy čím viac čítam, tým menej viem. Ale utvrdila si ma v mojom názore, že nemusím upravovať daňový základ. Ďakujem.

    brasci je offline (nepripojený) brasci

    brasci
    Zdravím,

    mám taký jeden problém. Konateľ mal auto na lízing, ktoré malo byť dosplácané v 6/2011. Rozhodol sa auto predať, tak išiel do lízingovky a auto vyplatil. Takže sme ukončili lízing teraz v auguste. 474 mám pekne na nule tu problém nie je. Lenže on to auto ide teraz predať a čo teraz? Aká je zostatková hodnota?

    Odpisy som uplatňoval podla lízingu (čiastka/36 krát príslušný počet mesiacov v roku), len teraz neviem ako na to.

    a) Môžem uplatniť všetky odpisy (za 18 mesiacov) k dnešnému dňu a tým pádom bude mať auto k dnešnému dňu hodnotu 0

    b) alebo uplatniť plánované odpisy za rok 2010 (12 mesiacov) k dnešnému dňu,

    c) alebo len odpisy z roku 2010 (9 mesiacov) po dnešný deň?

    d) nemôžem vôbec uplatniť odpisy?

    Ďakujem za radu...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brasci Pozri príspevok
    Pani na DU mi poradila, že možnosť c) je správna... Tak čo myslíte, má pravdu?
    Má.

    brasci je offline (nepripojený) brasci

    brasci
    tweety: dik, hovoríme teda o účtovných aj daňových odpisoch však? ostatné teda prapadnú... nevadí

    Vyradenie auta na leasing z majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.