Zavrieť

Porady

vrátenie neuplatneného nadmerného odpočtu

Dobrý deň,
prosím o radu pri následovnom probléme. V januári 2010 som si omylom neuplatnila nadmerný odpočet z decembra 2009 a uhradila som celú daňovú povinnosť. Nadmerný odpočet bol cca 2000 EUR. Správkyňa dane mi povedala, že mi v lehote nadmerný odpočet vráti. V mesiacoch február až apríl 2010 som mala opäť nadmerný odpočet, avšak v mesiaci máj budem mať daňovú povinnosť. Daňovú povinnosť by som si mohla uplatniť v celej výške z nadmerného odpočtu z mesiaca apríl, ale správkyňa dane mi doposiaľ nevrátila nadmerný odpočet z mesiaca december 2009, takže mi v správe DPH vystupuje preplatok na DPH. Zaujíma ma ako mám postupovať pri vyplnení daňového priznania k DPH. Napr. vlastná daňová povinnosť je 10000, nadmerný odpočet z apríla je 12000 a preplatok dane z decembra je 2000 EUR. Mám v daňovom priznaní v riadku 32 uviesť iba 8000, aby mi bol vrátený aj preplatok. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    V máji si odpočítaš NO z apría. NO za 12/2009 musíš požiadať písomne, lebo je to tak ako píšeš preplatok a nie NO.

    vrátenie neuplatneného nadmerného odpočtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.