Zavrieť

Porady

preddavky na dan

Dobry den, vie mi prosim niekto poradit, podavame danove priznanie k 31.6., podla danovej povinnosti si vypocitame povinnost platit mesacne preddavky, musime tieto preddavky zaplatit aj spatne za prvy polrok 2010 alebo staci prvy preddavok zaplatit k 31.7.2010?
dakujem pekne.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silviča Pozri príspevok
Dobry den, vie mi prosim niekto poradit, podavame danove priznanie k 31.6., podla danovej povinnosti si vypocitame povinnost platit mesacne preddavky, musime tieto preddavky zaplatit aj spatne za prvy polrok 2010 alebo staci prvy preddavok zaplatit k 31.7.2010?
dakujem pekne.
Určite k 31.6?
0 0
silviča silviča

silviča je offline (nepripojený) silviča

pardon, samozrejme k 30.06., podla § 49 ods. 3 písm. a)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

silviča Pozri príspevok
Dobry den, vie mi prosim niekto poradit, podavame danove priznanie k 31.6., podla danovej povinnosti si vypocitame povinnost platit mesacne preddavky, musime tieto preddavky zaplatit aj spatne za prvy polrok 2010 alebo staci prvy preddavok zaplatit k 31.7.2010?
dakujem pekne.
Platili ste preddavky aj v predchádzajúcom období alebo Vám vychádza len z roku 2009?
0 0
silviča silviča

silviča je offline (nepripojený) silviča

ano platili sme aj v predchadzajucich obdobiach
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

silviča Pozri príspevok
ano platili sme aj v predchadzajucich obdobiach
To znamená, že ste platili preddavky aj teraz január - máj.
K 30.6.2010 zaplatíte po starom a celkovú výšku týchto preddavkov dorovnáte do 31.7.2010 a ďalej podľa DP 2010 . Posledný podľa toho kedy budete podávať DP v roku 2011, či k 31.3. alebo zas k 30.6.
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

A ako to je prosim s preddavkami, ktore sme platili stvrtrocne a teraz nam nevychadzaju vobec.
Dan odpocitam od preddavkov platenych posledne v 03/2010, alebo mam este zaplatit preddavok podla stareho roku v 06/2010 a az od toho dpocitat dan a ziadat preplatok naspat. To mi pride dost nelogicke. Dakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Iva1 Pozri príspevok
A ako to je prosim s preddavkami, ktore sme platili stvrtrocne a teraz nam nevychadzaju vobec.
Dan odpocitam od preddavkov platenych posledne v 03/2010, alebo mam este zaplatit preddavok podla stareho roku v 06/2010 a az od toho dpocitat dan a ziadat preplatok naspat. To mi pride dost nelogicke. Dakujem.
Posunutím podania DP sa posunie i preddavkové obdobie a tie sa do 30.6. platia podľa predchádzajúcej DP /§42 odst. 7/.
Od výšky DP odpočítaš preddavky zaplatené v roku 2009.
Tie, ktoré sú zaplatené v roku 2010 sa započítavajú s DP 2010.
Podľa zákona ste povinní zaplatiť i ten preddavok k 30.6.2010 - takže tie dva budeš mať ako preplatok.
Jedinou cestou neplatenia toho posledného je dohoda so správcom, ktorú neviem, či dovtedy stihnete - určenie splátok preddavkov ináč /nájdeš na Porade/.

P.s. V zákonoch nehľadaj logiku
1 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Este by som sa vratila k tejto teme. Spravkyna na DU mi povedala aby sme k 30.6.2010 preddavok uz neplatili, ked aj tak nam budu musiet vratit platene tie v r. 2009.
Teraz by som mala otazku k tomu platenemu preddavku za 1Q/2010 ten sme samozrejme v danovom priznani za 2009 neziadali naspat. Je mozne ho teraz zapocitat s danovou povinnostou DPH 3Q/10 a napisat k tomu len oznamenie pripadne ziadost??

Dakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Treba napísať žiadosť správkyni o preúčtovanie preplatku na preddavkoch z I.Q na účet DPH.
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Dakujem a mozem teda o to aj znizit platbu, nemusim cakat na nejake vyjadrenie?
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Chcel by som sa spytat a predkontaciu v PU na zauctovanie preddavku na dan pre PO.
Preddavok som zaplatil, teraz mi prisiel vypis z banky a neviem ako to zauctovat.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gard Pozri príspevok
Chcel by som sa spytat a predkontaciu v PU na zauctovanie preddavku na dan pre PO.
Preddavok som zaplatil, teraz mi prisiel vypis z banky a neviem ako to zauctovat.
341AÚ/221AÚ.
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Dakujem, toto je predkontacia na likvidaciu zavazku cez banku.
A ako zauctujem ten zavazok, ze treba platit stvrtrocny preddavok PO na dan ? Aka je tam predkontacia ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gard Pozri príspevok
Dakujem, toto je predkontacia na likvidaciu zavazku cez banku.
A ako zauctujem ten zavazok, ze treba platit stvrtrocny preddavok PO na dan ? Aka je tam predkontacia ?
To nemusíš účtovať, preddavok môžeš zaúčtovať rovno cez BV. ALe ak chceš tak predpis: ID 341/345, potom úhrada 345/221.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gard Pozri príspevok
Dakujem, toto je predkontacia na likvidaciu zavazku cez banku.
Nie je to predkontácie likv. záv. Je to len účtovanie o zaplatení dane.
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Ja mam software POHODA. Mozem tie preddavky dat do agendy "ostatne zavazky" a potom zlikvidovat v agende "banka" ?
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Tak som to teda tak robil. Platil som preddavky na dan k 30.6.2010 30.9.2010 a 31.12.2010. To bol prvy rok co som takto platil predavky na dan ako PO.
Teraz mi to vychadza platit 31.3.2011 ? Ale to mam podat aj danove priznanie k 31.3.2011.
Mam len otazku : mam k 31.3.2011 zaplatit normalny preddavok ako tie predchadzajuce ?

Aku vysku preddavkov mam zohladnit v DP za rok 2010 ? Len tie tri preddavky co som zaplatil ? Alebo aj ten stvrty mam zaplatit a zohladnit ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gard Pozri príspevok
Tak som to teda tak robil. Platil som preddavky na dan k 30.6.2010 30.9.2010 a 31.12.2010. To bol prvy rok co som takto platil predavky na dan ako PO.
Teraz mi to vychadza platit 31.3.2011 ? Ale to mam podat aj danove priznanie k 31.3.2011.
Mam len otazku : mam k 31.3.2011 zaplatit normalny preddavok ako tie predchadzajuce ?

Aku vysku preddavkov mam zohladnit v DP za rok 2010 ? Len tie tri preddavky co som zaplatil ? Alebo aj ten stvrty mam zaplatit a zohladnit ?
k 31.3.2011 zaplatit normalny preddavok ako tie predchadzajuce.
zohladnit v DP za rok 2010 tie tri preddavky uhradené v r. 2010.
štvrty preddavok je už preddavok na rok 2011, teda prvý preddavok, ktorý vysporiadaš k 30.4.2011 na základe DPPO podaného do 31.3.2011.
do 31.3.2011 teda zaplatíš jeden preddavok podľa starého a doplatíš daň podľa toho ako ti vyjde nedoplatok v DPPO.
1 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Teda do 31.3.2011 zaplatim stary preddavok ktory platim.
Do 30.4.2011 potom podla toho ako mi budu vychadzat nove preddavky (1/4 dane z noveho DP) doplatim alebo poziadam o vratenie preplatku (resp. buducu 1/4 rocnu platbu si o tento rozdiel znizim).

Potom ale na konci 2011 budem mat zaplatene 4 preddavky za vsetky 4 stvrtroky.
Teraz za 2010 mam zaplatene len 3 (prvy do 31.3.2010 som neplatil).

Je to takto spravne ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano presne tak,
mimo témy, nechápem-neviem, prečo si nezaplatil aj v r. 2010 štyri preddavky, možno si platil dobrovoľne.......
ale to na odpovedi nič nemení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať